Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
...па вчера испратија донација на АЗ за МКД,
Да ама кај нас не вакцинираат со Астра Зенека под 60 години.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.689
Поени од реакции
2.267
Има некој информација деновиве во Врање дали имаат Астра Зенека? Знам дека имаат Синофарм и Фајзер (бар на почеток на денот).
Денес сабајле бев на вакцинација во Врање. Само Фајзер и Синофарм има.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Со АЗ сум вакциниран, па сега за ревакцинација прашувам. Дали има можност наместо до Ниш или Белград да се ревакцинирам во Врање.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Со АЗ сум вакциниран, па сега за ревакцинација прашувам. Дали има можност наместо до Ниш или Белград да се ревакцинирам во Врање.
Денес и во Ниш немале Астра-Зенека, ги праќале за Белград..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Со АЗ сум вакциниран, па сега за ревакцинација прашувам. Дали има можност наместо до Ниш или Белград да се ревакцинирам во Врање.
Додека чекав ред у Врање си доаѓаа рандом наши да прашаат дали може таму да примат втора доза или мора кај што ја примиле првата и сите беа пратени да ја примат и втората на истиот пункт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Дали може да се деси во Србија пример прва доза да примиш фајзер а втора пример да се десило да се потроши и да ти дадат синофарм пример?

Дали секој ден во врање фајзер има само насабајле или си има по цел ден ама се десило еднаш два пати?

Сакам да отидам со автобус до врање и како што гледам тој трга во 10 од Скопје кога ќе стигнам таму ми е шубе да не нема фајзер..и другата работа е секако ако прва доза ми е фајзер сакам и втората да е иста нз дали на форумов прочитав дека различна давале ако нема?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Дали може да се деси во Србија пример прва доза да примиш фајзер а втора пример да се десило да се потроши и да ти дадат синофарм пример?

Дали секој ден во врање фајзер има само насабајле или си има по цел ден ама се десило еднаш два пати?

Сакам да отидам со автобус до врање и како што гледам тој трга во 10 од Скопје кога ќе стигнам таму ми е шубе да не нема фајзер..и другата работа е секако ако прва доза ми е фајзер сакам и втората да е иста нз дали на форумов прочитав дека различна давале ако нема?
Што си примил прва доза.....тоа ќе добиеш и втора доза 100% ....за тоа да не се грижиш.
Втората доза ти е веќе резервирана......откако ќе ја примиш првата доза.

Во Врање има Фајзер.......сабајлечки. Што порано отидеш.......подобро.
Гледај да фатиш автобус......што порано. Ако не се лажам......Ниш експрес мислам дека имаат линија во 7. Како и да е.......јави се на автобуска, исто така и многу туристички агенции......возат редовно према Врање и Ниш.....поради вакцинацијата.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Што си примил прва доза.....тоа ќе добиеш и втора доза 100% ....за тоа да не се грижиш.
Втората доза ти е веќе резервирана......откако ќе ја примиш првата доза.

Во Врање има Фајзер.......сабајлечки. Што порано отидеш.......подобро.
Гледај да фатиш автобус......што порано. Ако не се лажам......Ниш експрес мислам дека имаат линија во 7. Како и да е.......јави се на автобуска, исто така и многу туристички агенции......возат редовно према Врање и Ниш.....поради вакцинацијата.
Tnx
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Nadezdza za nova vakcina od CureVac dobi seriozna damka. Prvicnite rezultati pokazuvaat efikasnost od 47% iako kaj pomladite e pogolema. Problemot e sto studiite se pravat nadvor od Evropa, posto vo Evropa brojkite se drasticno namaleni. Za razlika od drugite vakcini za koi studiiite bea praveni so prvicniot virus, sega ima povekje mutacii. Delumno i mutacii koi seuste ne se tolku razsireni i lokalni.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Буквално лудило е надвор, моментално вирусот постои само по медиуми и по нет. Се е отворено, се е без маски, и во Унгарија имаше фудбалски меч со 60.000 луѓе на стадион.

Уживајте додека трае ова. :oleee:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Септември ќе биде ко што беше лани ноември, има да еруптира.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Со АЗ сум вакциниран, па сега за ревакцинација прашувам. Дали има можност наместо до Ниш или Белград да се ревакцинирам во Врање.
кај си примил прва доза на вакцина тамо и ке идеш за друга доза самите рекоа
https://360stepeni.mk/makedonskite-gragani-ke-se-revaktsiniraat-vo-srbija-tamu-kade-shto-ja-primile-prvata-doza/
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Дали може да се деси во Србија пример прва доза да примиш фајзер а втора пример да се десило да се потроши и да ти дадат синофарм пример?

Дали секој ден во врање фајзер има само насабајле или си има по цел ден ама се десило еднаш два пати?

Сакам да отидам со автобус до врање и како што гледам тој трга во 10 од Скопје кога ќе стигнам таму ми е шубе да не нема фајзер..и другата работа е секако ако прва доза ми е фајзер сакам и втората да е иста нз дали на форумов прочитав дека различна давале ако нема?
Може, пред мене лично имаше таков случај
Што си примил прва доза.....тоа ќе добиеш и втора доза 100% ....за тоа да не се грижиш.
Втората доза ти е веќе резервирана......откако ќе ја примиш првата доза.

Во Врање има Фајзер.......сабајлечки. Што порано отидеш.......подобро.
Гледај да фатиш автобус......што порано. Ако не се лажам......Ниш експрес мислам дека имаат линија во 7. Како и да е.......јави се на автобуска, исто така и многу туристички агенции......возат редовно према Врање и Ниш.....поради вакцинацијата.
од кај го ископа ова со резервацииве? имам пишано веќе дека јас кога бев стари луѓе брачен пар примиле прва доза фајзер а ги ревакцинираа со синофарм, пред мене беа во ред цело време и цел муабет го слушав


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom