Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
15.953
Не знам јас кај к се заразил ама за него нема зима, ќе си лежи Систина ќе го ококорат, за сиротињи како мене и тебе ќе нема место ни во државна а за Систина ќе продаваме коли и куќи за са не лечат таму. :toe:
Ја знам, од таму или од Струга му е.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Владиката Петар го хиспитализирале во Систина, позитивен бил.
Прашањето ми е од кога е Систина храм Божји оти според дотичниот храмовите биле најголеми болници :icon_lol:
Дал Бог.

Хоспитализиран бил како превенција! Добро се ранат, ќе живеат по 100 години. Но сами си се криви за причеста со едно исто лажиче.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.634
Ја знам, од таму или од Струга му е.
Намали со хуморот мочниот меур ќе ми пукни
Автоматски споено мислење:

Дал Бог.

Хоспитализиран бил како превенција! Добро се ранат, ќе живеат по 100 години. Но сами си се криви за причеста со едно исто лажиче.
Требаше во државна да го однесат, за друг пат кога ќе збора глупости да се подзамисли.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Требаше во државна да го однесат, за друг пат кога ќе збора глупости да се подзамисли.
Отвори го срцето, немој да си таква, таму ќе им умре. Со мармалад и путер ги ранат! :(

Плус имаат пари, може каде сака да се лекува т.е. има избор.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.634
Отвори го срцето, немој да си таква, таму ќе им умре. Со мармалад и путер ги ранат! :(

Плус имаат пари, може каде сака да се лекува т.е. има избор.
Ке крени сега тарифата за венчавки, крштевки и погреби, нема проблем :)
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Денес ќе ги вакцинираат новинарите и медиумските работници. Како се овие во приоритетна група не ми е јасно ама мора некој да им пишува пофални статии за нивната работа.
Тоа што се знаеше дека предност на територијава ќе имаат администрацијата , ваквите продадени души ко новинари, гарант партиски ботови ќе си вакцинираат и ќе пуштат за рајата нешто ко да има ко сега што пуштија за лица постари од 77 години.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Денеска во Македонија......пристигнуваат НЕВЕРОЈАТНИ ДУРИ 2000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ .......обезбедени како донација од Обединети Арапски Емирати.
Масовната вакцинација не смее да сопре! Донациите мора да продолжат! ........Нашата Земја да купува вакцини.....е строго забрането!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Денес ќе ги вакцинираат новинарите и медиумските работници. Како се овие во приоритетна група не ми е јасно ама мора некој да им пишува пофални статии за нивната работа.
Тоа што се знаеше дека предност на територијава ќе имаат администрацијата , ваквите продадени души ко новинари, гарант партиски ботови ќе си вакцинираат и ќе пуштат за рајата нешто ко да има ко сега што пуштија за лица постари од 77 години.
Ова е многу интересна приказна:



Инаку еден од новинарите кој бил викендов ми е пријател ми кажуваше дека носеле по цели семејства и во еден момент лекарите од Врање мислеле дека нема да имаат доволно вакцини. Малце го претерале.

Туку: нешто се фалат кај нас за вакцинирани новинари а 90% не се вакцинираат тука?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова е многу интересна приказна:



Инаку еден од новинарите кој бил викендов ми е пријател ми кажуваше дека носеле по цели семејства и во еден момент лекарите од Врање мислеле дека нема да имаат доволно вакцини. Малце го претерале.

Туку: нешто се фалат кај нас за вакцинирани новинари а 90% не се вакцинираат тука?
Милион фејк портали имаме и секој од нив го сметаат ко новинар. Ова во Србија најверојатно овие од телевизиите новинарите. Плус нели и Ивона Талевска одведе 100 новинари да се вакцинираат пред некој месец. Тотална глупост е да вакцинираш 20-30 годишни штампачи на фејк вести по разно разни портали. Најпаметни испаднаа тие што отидоа во Србија да се вакцинираат навреме пошто очигледно партиско фиромското се прави и за вакцини.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Милион фејк портали имаме и секој од нив го сметаат ко новинар. Ова во Србија најверојатно овие од телевизиите новинарите. Плус нели и Ивона Талевска одведе 100 новинари да се вакцинираат пред некој месец. Тотална глупост е да вакцинираш 20-30 годишни штампачи на фејк вести по разно разни портали. Најпаметни испаднаа тие што отидоа во Србија да се вакцинираат навреме пошто очигледно партиско фиромското се прави и за вакцини.
Не викам не... Дали некаде се објави дека се вакцинирани? Не. Само дека денес ќе се вакцинираат во МК. Тоа ми е муабетот. Колку? Од сите други останале уште 50 и ударна вест.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Sto ispadna so listata na tie lugje, koi se prijavile online za vakcina uste vo vremeto koga vladata bese na pitacka turneja niz balkanot? Ima taa nekoja relevantnost ili bese samo onaka za smiruvanje kolku da se kaze deka nesto se desava?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не викам не... Дали некаде се објави дека се вакцинирани? Не. Само дека денес ќе се вакцинираат во МК. Тоа ми е муабетот. Колку? Од сите други останале уште 50 и ударна вест.
И 10 да се не е тоа поентата. Требаше да оди според возраст. Најмногу умираат од коронавирус 60+, а не полицајци и војници од 20 години, квази новинари од 20-30-40 години.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Владиката Петар го хиспитализирале во Систина, позитивен бил.
Прашањето ми е од кога е Систина храм Божји оти според дотичниот храмовите биле најголеми болници :icon_lol:
Интересна и креативна досетка баш погодена за ваква ситуација, мора да се признае.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Абе тој што има мозок ќе си извлечи заклучок што е глупо, што е паметно.

Па секој со умот.

Мислам да и веруваш на студија направена во Израел на мал број на луѓе, која што не ни имала за цел да го истражува тоа, спрема употреба на вакцина во цела држава од кај што потекнува тој сој, треба да ти фали нешто.
Така де, ќе си бираме кои студии да им веруваме, а на кои не.

Бафре готово ме убеди, нема да се вакцинирам. Еве ти за вчера статистика од држави како Израел што веруваат во имунизација, 122 нови 4 починати, Обединето Кралство 1730 и 7 починати. Додека ние цареви 687 и 48 мртви, удри ја малце главата, држави со десетици милиони имаат помалце од 10 мртви на ден, а ние поснопица од нецели 2 милиони народ. И сеа ти ќе ми глумиш просветлен иди бегај таму.
Ронче целофанче, не врти муабетот, ти тврдеше дека вакцината штитела од сите мутации и дека 100% луѓето немале да умрат.

А за невакцинирање ниту сум те терал ниту имам намера, ти си тој што тераш други, врз основа на лажни тврдења. Дај боже секоја година по 2-3 пати да си се вакцинираш и тоа за секоја нова мутација.

Ај до јуни 2022 со лесно и помин да е.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
И 10 да се не е тоа поентата. Требаше да оди според возраст. Најмногу умираат од коронавирус 60+, а не полицајци и војници од 20 години, квази новинари од 20-30-40 години.
Тоа го дискутиравме и се сложивме сите околу тоа. Тука нема место за дискусија. Во случајов се пласираат приказни дека се грижат за сите профили (ова е типичен приватно-мнозински сектор). А приказната е сведена на реклама и за промена квази-вистина.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom