Коронавирус - психичка пандемија

Член од
28 март 2020
Мислења
7
Поени од реакции
17
Мене лично ми е топ, утопија не ми прија, подобро е кога е хард кор лајф и секој треба да се снаоѓа. Се додека бројчано можностите на новородените се зголемуваат до тогаш ќе се радувам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.814
Поени од реакции
7.186
Страв не страв, исто ни се фаќа :D

 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.411
Скоро две годинаа ќе изминат откако сум ја отворила темава и..и што???
Сакала признала или не, но дефинитивно сме веќе сите пореметени во психата..абе не вртат како прљави алишта у бубањ :(
Автоматски споено мислење:

Скоро две годинаа ќе изминат откако сум ја отворила темава и..и што???
Сакала признала или не, но дефинитивно сме веќе сите пореметени во психата..абе не вртат како прљави алишта у бубањ :(
Сама себе се приметувам дека всушност живеам под стрес...кивне ли некој, дали се накашлал некој..па и да прдне...јас одма ставам рака на уста, иако имам маска, се вртам, се оддалечувам...абе уплав имаме сите од било кој да кивне:(
Една работа неможам да разберам..Зошто секојдневно психички не убиваат со информациите за заразени, починати, нови соеви...
Зошто секоја држава си води своја политика, па нели треба оваа болест сите еднакво да се залагаат и да ја излечат??
Една држава казнува парично ако не си вакциниран...друга држава олабавува мерки и не ги признава сертификатите..оваа мочана европска унија признава сертификати само од изминати 9 месеци од втора доза на вакцина а потоа оди сликај се...чучи кучи....Сите различно...едни вакцинираат деца, други по четврта доза, трети ич не ми чуе....ЈАС СЕ МРДНАВ:(
Крајот не се гледа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom