Коронавирусот и љубовта

Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225
Порнхаб за Италија

Порнхаб уште еднаш се покажува како општествено одговорна компанија со префинето чувство за „размислувај глобално, делувај локално“. Додека мораат да седат дома поради коронавирусот, корисниците од Италија ќе имаат бесплатен пристап до премиум содржините на платформата.


За да не ја труеме темата во Здравје, затоа овде да пишуваме Љубов во време на Корона
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225
Инаку CloudFlare објави пред некој ден дека интернет трафикот во Италија е пораснат за 40% откако стапи на сила полицискиот час, додуша за оваа информација можеби сум офтопик, можеби требаше да отоворам нова тема во Интернет и мрежи.

Мислам дека @коцка кажа дека и вечера организираат онлајн.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.259
Поени од реакции
2.425
Хм хм љубов за време на корона ме асоцира како љубов за време на сида и оп има многу сидаши


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.030
Инаку CloudFlare објави пред некој ден дека интернет трафикот во Италија е пораснат за 40% откако стапи на сила полицискиот час, додуша за оваа информација можеби сум офтопик, можеби требаше да отоворам нова тема во Интернет и мрежи.

Мислам дека @коцка кажа дека и вечера организираат онлајн.
за вечерва организираме гооолемо аперитиво, ќе славиме роденден...онлајн :(
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225
Шо знам @Vori дали вака прават во Италија, јас мислам дека повеќето е онлајн.

Како најпознато онлајн швалерште, мислам дека барем 10% од сиот покачен трафик на Италија, го прави @Govinda со онлајн секс со Италијанкиве.
 

Aexil Kong

Entrepreneur
Член од
14 август 2014
Мислења
750
Поени од реакции
564
Луѓето и онака се повлекоа од реалниот живот, приматот e на социјалните мрежи, уште ова фалеше да почнат целосно да се антисоцијализираат.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225
Луѓето и онака се повлекоа од реалниот живот, приматот e на социјалните мрежи, уште ова фалеше да почнат целосно да се антисоцијализираат.
Клучот на запирање на неколку епидемии, а i на неколку пандемии во историјата на човештвото е во антисоцијализација.
 

Aexil Kong

Entrepreneur
Член од
14 август 2014
Мислења
750
Поени од реакции
564
Клучот на запирање на неколку епидемии, а i на неколку пандемии во историјата на човештвото е во антисоцијализација.
Добро, тоа за спречување епидемии и пандемии е океј и се согласувам, ама зголемена доза на употреба на социјалните мрежи и порнхаб кај некој ќе предизвикаат brain damage, по можност и депресија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225
Добро, тоа за спречување епидемии и пандемии е океј и се согласувам, ама зголемена доза на употреба на социјалните мрежи и порнхаб кај некој ќе предизвикаат brain damage, по можност и депресија.
Се согласувам со ова, но можеби сега кога на луѓето ќе му биде наредено да седат дома, можеби ќе му збогдиса од се и ќе предизвика спротивен ефект :)

Можеби ќе има зголемен наталитет во Италија по 9 месеци.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.259
Поени од реакции
2.425
Луѓето и онака се повлекоа од реалниот живот, приматот e на социјалните мрежи, уште ова фалеше да почнат целосно да се антисоцијализираат.
Е ова не е на арно


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
На врв Bottom