Корисни интернет страници

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
TravelByDrone, на кој се собрани прекрасни видео клипови
толку да нема за МК- нешто од нешто снимено ( малку се бре):facepalm:

http://travelbydrone.com/
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.069
Поени од реакции
7.105
http://www.kupikniga.mk/ - ако сакате да читате книги, сајт за онлајн нарачка на книги со македонски и друг превод.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.069
Поени од реакции
7.105
Не знам каде да прашам па тука ќе прашам
Приметив деновиве дека сајтот karaokepary.com не е достапен во Македонија. Па сакам да прашам дали постои некој сличен ваков сајт со караоке песни а да не се тоа јутјуб видеа ?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Лани ова време многу бев навлезен во CodeAcademy, учев ХТМЛ, ЦСС, Јава, и добро одеше, почнав на работа и паузирав малце со учењето и кога повторно се логирав се разочарав, сега гледам и наплаќаат нешто безвеза, а предобра страна беше.

Иначе сега ми требит некоја слична на оваа каде што може да се учи Бизнис и Менаџмент, по можност бесплатно. :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Лани ова време многу бев навлезен во CodeAcademy, учев ХТМЛ, ЦСС, Јава, и добро одеше, почнав на работа и паузирав малце со учењето и кога повторно се логирав се разочарав, сега гледам и наплаќаат нешто безвеза, а предобра страна беше.

Иначе сега ми требит некоја слична на оваа каде што може да се учи Бизнис и Менаџмент, по можност бесплатно. :D
за која страна збориш? иначе udemy ти е најдобра страна за такви курсеви, од секакви брнаши имаш
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.099
Лани ова време многу бев навлезен во CodeAcademy, учев ХТМЛ, ЦСС, Јава, и добро одеше, почнав на работа и паузирав малце со учењето и кога повторно се логирав се разочарав, сега гледам и наплаќаат нешто безвеза, а предобра страна беше.

Иначе сега ми требит некоја слична на оваа каде што може да се учи Бизнис и Менаџмент, по можност бесплатно. :D
имаш по торент тракери книги и курсеви за што сакаш. и се е бесплатно. ;)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сте слушнале за MOOC ?
MOOC List

Случајно ја најдов, ми изледа интересна и гломазна, ќе ја разгледам деновиве и ќе пишам повеќе.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.611
Поени од реакции
14.325
Некој да знае зошто ја затвориле странава?

http://sk.mk/

Панорама на Скопје престана да известува за културниот живот и настаните во Скопје на 6-ти Јуни 2016.

Ви благодариме за 8-те години поминати заедно, на дружбата и довербата.

Се надеваме дека ќе се сретнеме повторно во некои подобри времиња.

http://web.archive.org/web/20160329015923/http://www.sk.com.mk/

Предобра страна за случувања и места во Скопје...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.794
Поени од реакции
56.209
Oд скoрo нa тиме.мк мoже дa се дoбијaт инфoрмaции зa нaстaни низ МК. Истите ги црпи oд фејсбук.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom