Корисни/едукативни Youtube канали

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Хммм.
Ќе почнам со Пол Селерс
Голем дел од работењето со рачен алат го научив од него.
И секако Џаред(weird fruit explorer)
Каде има голем репертоар на чудни овошја од целиот свет.
И Грег од How to Drink
Нешто за пијачки и нивно мешање.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.458
Поени од реакции
47.320
Ни е корисно, ни е едукативно, ама ете.


Иде човек по свињарници, гаѓа стаорци со воздушна и ја све тоа го гледам со особен интерес како ретардиран.
Воздух не заслужувам да дишам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Не е нешто едукативно ама е корисно особено ако сакате архива на македонска, поп, рок, фолк и останати жанрови на музика.

Македонска музичка архива


Има цели ЦД и касетни изданија дигитализирано т.е преснимено и ставено на Јутјуб. Од музички фестивали Макфест, Скопски фестивал, Фолк фест Валандово, Цветници, Охридски трубадури, Поп Рок фест, од разни пеачи, пеачки, бендови, групи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom