Концерт - Лозано (Влатко Лозаноски)

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од vladok, 11 март 2019.

 1. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  Дали од седиштата кои се на блок 1 и блок 15 т.е седиштата(блоковите) во "СЦ Бориј Трајковски" што се од двете страни на бината се гледа нешто или не?
  upload_2019-3-11_16-19-56.jpeg
   
 2. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  8.221
  Се гледа нешто, ама баш ко што кажа - нешто, највише кејф кршеше звучникот и од него не се гледаше дел од бината, а и ко да не сум присутен на концертот гледајќи од страна делува, ко да сум камерман. Да сум на твое место би земал карта за партер, освен ако не си со постари лица па да мора да седат. Или ако се распродадени партер картите, слободни земи за блоковите 1/15 и префрли се во партер кога ќе почне концертот, никој не те проверува ниту се замара каде си.
   
 3. Knoppix

  Knoppix El Patrón

  Член од:
  16 април 2012
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  1.755
  Од ова си патиме!!!
   
  На vladok му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  8.221
  Зошто? Не реков да се префрли од партер во фан пит, туку да се префрли од блок1/15 во партер, бидејќи на двете места цената на билетот е иста. Сум присуствувал на десетина концерти во Борис Трајковски и секогаш имало преостанато место во партерот колку и да имало гужва, така да не би зафатил ничие место. Ќе образлозиш што е лошо во конкретниот потег или ќе ме пуштиш да си патам?
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.609
  Допаѓања:
  4.146
  Би сакал да отидам на концертов ама немам со кого нити па возам дури и сам да си отидам.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.597
  Допаѓања:
  904
  Да бе, ќе се гужвам како... пиленца.
   
 7. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  ОК, не се карајте
  јас само прашав;)
  ке си купам карти за другите блокови.:)
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2019 ---
  па со ЈСП автобус 8,автобус 2,
  http://jsp.com.mk/PlanskiVozenRed.aspx
  а таму ќе си најдеш некој за друштво
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.609
  Допаѓања:
  4.146
  Не живеам во Скопје. Од Тетово сум.
   
 9. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  :(:(:(:(:(:(:(:(
  Жалам
   
 10. Miss.Independent

  Miss.Independent Me,Myself & I

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  963
  Допаѓања:
  2.394
  Мислам дека блок 1 и 2 ќе ги затворат. Јас до сеа така имам забележано кога имам одено. Ама може тоа од организаторите зависи.
  Инаку картите не се скапи доста труби народов дека дечкото се преценил итн за на Цеца, Лукас ојљевци дојљевци даваат по илјадарка и повеќе а ликов кој цело време се труди нешто создава и шири скап им бил. Абе ајде.
  И ја сакам да одам барам само некој да соберам ептен сама да не тепам пат и секад земам карти за трибини, партер ми е тапа, ништо не гледам, се гужваат туркаат итн.
   
  На Ilumious и vladok им се допаѓа ова.
 11. Knoppix

  Knoppix El Patrón

  Член од:
  16 април 2012
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  1.755
  Собери ме мене.
   

Сподели преку: