Концерт - Лозано (Влатко Лозаноски)

Член од
19 февруари 2016
Мислења
371
Поени од реакции
76
Дали од седиштата кои се на блок 1 и блок 15 т.е седиштата(блоковите) во "СЦ Бориј Трајковски" што се од двете страни на бината се гледа нешто или не?
upload_2019-3-11_16-19-56.jpeg
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.011
Поени од реакции
9.868
Дали од седиштата кои се на блок 1 и блок 15 т.е седиштата(блоковите) во "СЦ Бориј Трајковски" што се од двете страни на бината се гледа нешто или не?
Прегледај го приврзокот 205839
Се гледа нешто, ама баш ко што кажа - нешто, највише кејф кршеше звучникот и од него не се гледаше дел од бината, а и ко да не сум присутен на концертот гледајќи од страна делува, ко да сум камерман. Да сум на твое место би земал карта за партер, освен ако не си со постари лица па да мора да седат. Или ако се распродадени партер картите, слободни земи за блоковите 1/15 и префрли се во партер кога ќе почне концертот, никој не те проверува ниту се замара каде си.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
651
Поени од реакции
1.782
Се гледа нешто, ама баш ко што кажа - нешто, највише кејф кршеше звучникот и од него не се гледаше дел од бината, а и ко да не сум присутен на концертот гледајќи од страна делува, ко да сум камерман. Да сум на твое место би земал карта за партер, освен ако не си со постари лица па да мора да седат. Или ако се распродадени партер картите, слободни земи за блоковите 1/15 и префрли се во партер кога ќе почне концертот, никој не те проверува ниту се замара каде си.
Од ова си патиме!!!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.011
Поени од реакции
9.868
Од ова си патиме!!!
Зошто? Не реков да се префрли од партер во фан пит, туку да се префрли од блок1/15 во партер, бидејќи на двете места цената на билетот е иста. Сум присуствувал на десетина концерти во Борис Трајковски и секогаш имало преостанато место во партерот колку и да имало гужва, така да не би зафатил ничие место. Ќе образлозиш што е лошо во конкретниот потег или ќе ме пуштиш да си патам?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.085
Поени од реакции
5.165
Би сакал да отидам на концертов ама немам со кого нити па возам дури и сам да си отидам.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
371
Поени од реакции
76
ОК, не се карајте
јас само прашав;)
ке си купам карти за другите блокови.:)[DOUBLEPOST=1552378935][/DOUBLEPOST]
Би сакал да отидам на концертов ама немам со кого нити па возам дури и сам да си отидам.
па со ЈСП автобус 8,автобус 2,
http://jsp.com.mk/PlanskiVozenRed.aspx
а таму ќе си најдеш некој за друштво
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.085
Поени од реакции
5.165

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.419
Мислам дека блок 1 и 2 ќе ги затворат. Јас до сеа така имам забележано кога имам одено. Ама може тоа од организаторите зависи.
Инаку картите не се скапи доста труби народов дека дечкото се преценил итн за на Цеца, Лукас ојљевци дојљевци даваат по илјадарка и повеќе а ликов кој цело време се труди нешто создава и шири скап им бил. Абе ајде.
И ја сакам да одам барам само некој да соберам ептен сама да не тепам пат и секад земам карти за трибини, партер ми е тапа, ништо не гледам, се гужваат туркаат итн.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
651
Поени од реакции
1.782
Мислам дека блок 1 и 2 ќе ги затворат. Јас до сеа така имам забележано кога имам одено. Ама може тоа од организаторите зависи.
Инаку картите не се скапи доста труби народов дека дечкото се преценил итн за на Цеца, Лукас ојљевци дојљевци даваат по илјадарка и повеќе а ликов кој цело време се труди нешто создава и шири скап им бил. Абе ајде.
И ја сакам да одам барам само некој да соберам ептен сама да не тепам пат и секад земам карти за трибини, партер ми е тапа, ништо не гледам, се гужваат туркаат итн.
Собери ме мене.
 
На врв Bottom