Концертни верзии

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Темава ја замислувам како постирање на музика, али изведбите да бидат строго на сцена, концертни. Не мора масовни концертишта, битно во живо да си бидат настапите. Нема ограничување на правци, нека се постира што ви душа лежи и ви оставило впечаток на добар настап. И цели концерти нека се постираат не е проблем :)

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Концертниов албум од УФО е лудница.


Да не ја оптеретувам многу страницава ќе постирам само уште еден жив албум што го преслушав неодамна.
Избор на песни и изведба перфектни...

 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Баш во моментов разгледував некои настапи во живо. Конкретно, Used to love her. Направете разлика денес и порано какви се настапите. Многу добри времиња за рок енд ролот. Одлична тема

 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Добра тема, пофалби за тебе turvior. Во една прилика еден мој другар рече: „За мене добар музичар е оној шо во живо звучи поарно отколку на ЦД“. И се слагам до негде со него.

За почеток ќе почнам со, се разбира, Пинк Флојд и Дејвид Гилмор. Следете го само каналот GilmourTrueHD и имате појќе од доволно материјал за гледање. Цели концерти, исечоци од концерти, од Live in Pompeii до Live in Gdansk. Јас ќе издвојам само 2 песни шо ми се лично најјаки „во живо“ верзии од каналот.

1. Fat Old Sun - Live in Gdansk


2. High Hopes - Live in Gdansk




Со останати артисти и концерти ќе се јавам во блиска иднина.

ЕДИТ

Ете го wot во меѓувреме ме заеба :icon_lol:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Кога прв пат го гледав концертов мислев дека после втората минута, публикава ќе го сруши стадионот.
еве уште едно видео
Мојот омилен концерт на Ману Чао
Гилмор и Рик :cuc:

едит: Ете ги и Rick и wot :icon_mrgr:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Браво за темата, од кај да почнам не знам...за почеток:


Еден од најдобрите бендови шо сум ги гледал у живо. За време на целиот концерт бев :eek:, ко издрогиран си отидов на дома.

Риспект за легендите:

Малку е*eње:

Маестро со симфониски оркестар:

И нешто наше за крај, ми текна на настапот у Колосеум и се наежив:

Се извинувам ако претерав. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom