Концепт идеи во технологијата и науката

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Секојдневно читаме и гледаме на интернет за разно разни концепт идеи во науката и технолгијата.
Темава нека биде за да ги разменуваме таквите концепт идеи и да ги коменираме тука.

Еве јас наидов на концепт идеа за Iphone 7 со заоблен екран и можност за widescreen екран

Што мислите дали ова некогаш ќе стане реалност ?
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
101
Поени од реакции
91
Секојдневно читаме и гледаме на интернет за разно разни концепт идеи во науката и технолгијата.
Темава нека биде за да ги разменуваме таквите концепт идеи и да ги коменираме тука.

Еве јас наидов на концепт идеа за Iphone 7 со заоблен екран и можност за widescreen екран

Што мислите дали ова некогаш ќе стане реалност ?
Аа уживај ова шо ќе бидит.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Интересен концепт е тоа со ајфонот и може да стане реалност затоа што веќе постојат флексибилни екрани кои што целосно може да се свиткаат во ролна, а Самсунг уште пред околу 5 години покажа прототип на ваков дисплеј.


Инаку еве од мене еден концепт што ми се виде интересен: нов тип на гуми од Goodyear кои се наменети за автономните возила на иднината. Гумите меѓу другото можат да се тркалаат во сите правци и возилото лебди над нив со помош на магнетна левитација.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Eве уште еден концепт но на автомобил кој е направен од дрво

Автомобил на јапонската компанија Тојота имаат направено концет автомобил од дрво. Наворешните панели се направени од јапонски кедар а внатре е од бреза. Нема користено и додадено било какви клнчиња нити друг вид на метал.

Автомобилот работи на струја пред се поради еколошки аспект, а има и пневматици од гума што значи не е се дрво.




 

Kajgana Shop

На врв Bottom