Конфликтот во Сирија

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.676
Поени од реакции
8.434
Освен на оваа иранска страна, на друга страна нема ваква вест, така да може слободно да се прогласи за фејк њуз.
Штом брат ти Ивор така вика. Готово. Еве сега ќе им пишам дека е фејк њуз на Иранците.

Седнете малце со брат ти и прочитајте што е тоа IRNA пред да тресеш зелени.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966
Штом брат ти Ивор така вика. Готово. Еве сега ќе им пишам дека е фејк њуз на Иранците.

Седнете малце со брат ти и прочитајте што е тоа IRNA пред да тресеш зелени.
Турција нападнала Америчка база, и само еден медиум пишал за тоа, на никое друго место ја нема таа вест, и ти ме убедуваш дека тоа е вистина. Дај бе, те сметам за посериозен малку ти се молам.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.676
Поени од реакции
8.434
Пак со зелените овој. Абе прочитај што медиум е тој за кој говориме. Не е пандан на ББЦ или Република македонска.
Официјално гласило на Иранската исламска република.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966
Пак со зелените овој. Абе прочитај што медиум е тој за кој говориме. Не е пандан на ББЦ или Република македонска.
Официјално гласило на Иранската исламска република.
И што дека е гласило? На тоа гласило пишува дека во Иран најубаво се живеј па не е така.

Добро, со сиот ум мислиш дека ова е вистина, кога ни еден друг медиум во светот не ја објави таа вест? Зарем не мислиш дека ако беше тоа вистина сега медиумите ќе беа преплавени со таа вест, и на ТВ само тоа ќе одеше? Мислам смешно е, ама ајде верувај си во што сакаш....
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.676
Поени од реакции
8.434
И што дека е гласило? На тоа гласило пишува дека во Иран најубаво се живеј па не е така.

Добро, со сиот ум мислиш дека ова е вистина, кога ни еден друг медиум во светот не ја објави таа вест? Зарем не мислиш дека ако беше тоа вистина сега медиумите ќе беа преплавени со таа вест, и на ТВ само тоа ќе одеше? Мислам смешно е, ама ајде верувај си во што сакаш....
Бла бла бла. Не пишувај романи. Не сум ти Фрчко па да се замарам за твоите погледи на медиумите и твоја дефиниција кој бил фејл њуз. Сигурно брат ти нема повеќе инфо од Сирија :pos:
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966
Бла бла бла. Не пишувај романи. Не сум ти Фрчко па да се замарам за твоите погледи на медиумите и твоја дефиниција кој бил фејл њуз. Сигурно брат ти нема повеќе инфо од Сирија :pos:
Епа кога ќе немаш што да пишиш, тресеш зелени :)

Иранската агенција за мене има релевантност на севернокорејска или како инфомакс, бриф и брат ти близнакот саше параполитико, енде.

Да имаше таков напад медиумите сега ќе зборуваа само за тоа, така да наместо да речиш се лизнав на иранска банана, уште повеќе се закопуваш во тиња, нешто што ни твоите истомисленици бачиња не поверуваа. Така да олабај малце, излези од тие филмојте, поубаво за тебе.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.676
Поени од реакции
8.434
Кико не се дрогај ќе те рашљка Ивор. Не е за арно. Официјален медиум на државата Иран го спореди со сосмрдениот медиум на оној што го тепаа. Абе не е тоа твитер пљукни залепи бре.

А мене за бачевци ме боли стапот, мене кејф ми е шарени вакви како тебе да чвргам. На брат ти му дојде паметот. Ти си остана зелено.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966
Кико не се дрогај ќе те рашљка Ивор. Не е за арно. Официјален медиум на државата Иран го спореди со сосмрдениот медиум на оној што го тепаа. Абе не е тоа твитер пљукни залепи бре.

А мене за бачевци ме боли стапот, мене кејф ми е шарени вакви како тебе да чвргам. На брат ти му дојде паметот. Ти си остана зелено.
Море даблекс, кој ти е тој Ивор што го спомнуваш нонстоп? Непреболена љубов ти е? Толку добро ли се работевте, па што го спомнуваш. Ајде, како сите ќе си земиш ракија и салатица, еднаш двапати и ќе го преболиш....

Прво не сум шарен скраја да е, а второ ти што потешко од направата за мочање/катетерот, што ти е немаш кренато ќе чвргаш? љољ Ова не е ГТА бе човек. Дај приберисе, напиј се ако треба трамадолче, јави му се на Иворче, можи и ќе ти прости. Држи си ја тастатурата, и за таа не те бива, ама на улица ќе те прегазат, така да седи си дома.

Да споредам медиум? Па на тој медиум прочитав дека Иран бил една од најубавите и најбогатите земји во светот, и сега ти овде ми викаш дека треба да му верувам? Дај бе, оди тресни ја таа лејката што ја носиш на врат, не знаев дека разделбата толку ќе те погоди.....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.378
Поени од реакции
32.348
кикоемци јуве баки нешто си се загреал деновиве ќе ја прегориш тастатурава.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.639
Поени од реакции
3.966
кикоемци јуве баки нешто си се загреал деновиве ќе ја прегориш тастатурава.
Бургундац, имам слободно време малце, па морам да ве реметам вас, лукашенкољубците :) Да не ви е досадно :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.793
Поени од реакции
2.682
Изгледа ќе ги мават американците од таму, американците не смеат да зуцнат од разбирливи причини, исто и русите си молчат деновиве, иранците се спремат да упаднат во Ирак и они си молчат, ама и самата Сирија молчи, што укажува дека има некој заден договор.

Истот канал спомнува за можен состанок на Асад со Ердоган, којзнае да видиме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.378
Поени од реакции
32.348
нема веќе бесплатна нафта за американците изгледа.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
16.818
Daj be neka kazi nekoj. Ovoj Erdogan losiot e, dobriot, se znae nesto :unsure:
Зависи на која страна од оградата си. Иако 99% од Македонците би ме направиле луд за оваа изјава ама моментално Турција ни е број 1 надворешен непријател. Зборам за оваа ердоганова Турција, не за што било пред него или што ќе биде после. Така да, што побрзо го соборат или рикне и му се растури партијата толку подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom