Контакт телефони од ветеринари и амбуланти

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.930
Поени од реакции
2.521
Ја отварам оваа тема бидејки мислам дека ке биде мошне корисна, како што видов ја нема, а модераторите можат и да ја прикачат како леплива.
Овде може да ги напишеме броевите за контакт од ветеринарите и по можност каде е локацијата на нивната амбуланта, па на секој што ке му треба итно, ке може да си провери.

02 3240785 Универзитетска клиника на факултетот за Ветеринарна Медицина, се наога во населба Автокоманда, на истиот влез каде што се влегува и за ветеринарната болница, со таа разлика што не се свртува лево,туку се продолжува право.

070 23 43 23 Ветеринарен Центар- др. Диме се наога во Капиштец, позади домот за деца без родители, помегу домот и зградите има пролаз, по него и право напред е амбулантата.

078 370 390 др. Данче, работи кај др. Диме.


Во Кочани 071 215 489 др. Далибор, ветеринарна станица Кочани.

Кој има други контакти од останатите ветеринари нека напише.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Не знам колку е соодветно место, ама ве молам ако можете одговорете ми.
Каде да однесам улично куче, мислам дека е трудна, и нема такво жолто на увцето.
Јас сакам во Вардариште да ја однесам, пошто разговарав и со директорот од таму, тој рече дека ќе ја породат прво, па ќе ја стерилизираат и вакцинираат и нејзе и кутрињата, и после ќе ги пуштат. Е сега знам дека има многу невладини, ама на нив уште помалку им верувам. Убедена сум дека само за донации постојат, и ич не им чуе за проблемите на уличните животни.
Дај боже да грешам, и затоа ве молам упатете ме што да направам, доколку мислите дека е несоодветно во Вардариште.

*За невладините за животни ставот ми е таков бидејќи пред 4 месеци се утепав во неколку од нив вртејки да дојдат да земат едно куче пред врата на работа што си легна, и ќе го истепаа комшиите. Безобразлук на кило, во само 2 од нив ми одговорија дека не знаат, немало никој сега таму, а беше сред бел ден, другите воопшто не одговараа ни на фиксен ни на мобилен. Во Вардариште кога се јавив, за 10 минути дојдоа 2ца дечки, ептен професионално ја земаа кучката, и за 3 дена ми се јавија дека е вакцинирана, ако сакам да ја земам, или да ја пуштат.
Во Вардариште НИКАКО немој да го носиш кучето.
Подобро на улица остави го отколку да го носиш во Вардариште, зашто ќе му ја запечатиш судбината. И не верувајте на лагите кои ќе ви ги кажат од таму, ретко кое куче излегува живо од таму.
За здруженијата за заштита на животни незнам што да ти кажам, јас досега неколку пати сум имала помош од нив кога масовно ги убиваа кучињата со ловечки пушки, конкретно зборам за Анима мунди и срце за животните, исто така еднаш им јавив за затруено куче во Аеродром, веднаш две девојки го однесоа на ветеринар, ама најверојатно неможат секаде да стигнат или пак јас сум била среќник.
Како и да е, ако сакаш обрати се и кај др. Анастас или Др. Диме мислам дека и двајцата соработуваат со задруженијава, па види што може да се направи.


И да не бидам оф топик
Ветколл
29-ти Ноември 1-г, Дебар маало, Скопје, (02)3110268, 070 255 512

G & M VET
ул. Шумадинска бр.6 , Скопје, (02) 520 22 98

д-р Марин Величковски
Јосиф Јосифовски Свештарот 37, Скопје, (02)3113101

Легонивет
Франклин Рузвелт бр. 41, Скопје , (02) 3078547, 070 539030

д-р Налетоски
ул.1244 бр.3, Ѓорче Петров, Скопје, (02)2036161, 070 24 66 11

Пет-вет
Ѓорѓи Абаџиев 12, Скопје, (02)3178656

Malinka Vet
ul. 29 Noemvri 71
tel. 02 5210 992 i 075 611 737
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Луѓе знаете ли некој ветеринар на повик пошто имам 5 мачиња и ќе ми биде многу тешко да ги однесам сите наеднаш а едно по едно пак не ми се исплати. Фала
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Луѓе знаете ли некој ветеринар на повик пошто имам 5 мачиња и ќе ми биде многу тешко да ги однесам сите наеднаш а едно по едно пак не ми се исплати. Фала
Не зафркавај, 12 кучиња сум носела на ветеринар, стааш у кутија (или траснпортер), у багажник и вози.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.930
Поени од реакции
2.521
Уште неколку корисни броеви

Фарма-вет-047 224780
Адреса: бул.1-ви Мај 177
Место: Битола
Телефон 2: 047 208612
Локација: покар Драгор, дрвен мост
Вет макс-047 231352
Адреса: Индустриски пат б.б.
Место: Битола
Факс: 231352
Анима Вет-ветеринарно друштво-047 252600
Адреса: Васко Карангелески б.б.
Место: Битола
Локација: Нов пазар

Филипов-047 610103
Адреса: Социјалистичка револуција б.б.
Место: Битола
Факс: 610103
Телефон 2: 076 570790
Локација: Брусничка населба до автобуската постојка
Д-р Чупона-047 225339
Адреса: Бошко Најдовски 44 (Матија Губец)
Место: Битола
Локација: Пелагонка 2
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.618
Контакт и локација за ветеринар во Аеродром/Ново Лисиче/К.Вода ?

И колку од прилика ќе не чинат почетниве вакцини,и од кога може да се шета надвор ?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 јули 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
decki mi treba mislenje za d-r zarko, bil li nekoj kaj nego, kakvi vi se iskustvata?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
43
Работи ли ветеринарната амбуланта во Автокоманда во сабота дали знае некој?
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дали некој има прашак за прочистување на паразити за тигрички? ако некој има ве молам да ми пише и да ми донесе прашак во центар. Благодарам
reks12@gmail.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom