Конкурс за полицаец

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Слушнав дека во следните 2-3 години требало 4500 полицајци да одат во пензија, тоа точно ли е?

Ете за партиите простор да наполнат на буџет партиски војници.
Не само полицајци туку и останатиот персонал највеќе административни работници од сите структури на МВР, селективно.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Некоја информација дали започнаа со тестирањата или уште нема ништо?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.645
Некоја информација дали започнаа со тестирањата или уште нема ништо?
Мислам дека вчера имаше некои тестирање ама овоа чисто случајно другар што ми кажа не дека сум упатен нешто повеќе со оваа тема.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Мислам дека вчера имаше некои тестирање ама овоа чисто случајно другар што ми кажа не дека сум упатен нешто повеќе со оваа тема.
Случајно да не знаеш на физичките проверки по колку поени носат вежбите? Знам дека се вкупно 21 поен за да одиш понатаму, ама поединечно секоја вежба по колку поени носи?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.645
Случајно да не знаеш на физичките проверки по колку поени носат вежбите? Знам дека се вкупно 21 поен за да одиш понатаму, ама поединечно секоја вежба по колку поени носи?
Не друже би можел да те излажам само ако ти кажам нешто.
Ептен случајно прочитав за ова од еден другар во групен чат дека вчера имало некакви вежби на кој бил и он.
Почекај некој друг кој е подобро упатен со оваа работа ќе ти каже сигурно подобро.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, jas sum 4ta sredno i sakam da odam vo policija ama neznam kako e postapkata. Moze nekoj da mi objasni kolku trae trening,se plaka li,i kade se naogaat "kursevive" ili policiski akademii? Treba li nekoi prethodni kriterioumi?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Zdravo, jas sum 4ta sredno i sakam da odam vo policija ama neznam kako e postapkata. Moze nekoj da mi objasni kolku trae trening,se plaka li,i kade se naogaat "kursevive" ili policiski akademii? Treba li nekoi prethodni kriterioumi?
1. Се плаќа
2. Се плаќа
3. Се плаќа
4. Рамковен договор
5. Книшка партиска
Ова се потребните критериуми, ако исполнуваш еден од овие тогаш си примен се другото ти е само безпотребен трошок и изгубено време.

Обуката трае 12 месеци. 9 месеци во обучниот центар 3 месеци пракса (полициска станица)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
полициска академија е во бардовци сместена колку што мислам заедно со средното полициско ако се уште постои. ова ако сакаш да завршиш нормална академија. ова со конкурсиве само пријатели помогнати со мито или книшка
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
полициска академија е во бардовци сместена колку што мислам заедно со средното полициско ако се уште постои. ова ако сакаш да завршиш нормална академија. ова со конкурсиве само пријатели помогнати со мито или книшка
Идризово, не постои ниту полициска академија, ниту полициско средно училиште.
Постои курс за обука на полицајци во времетраење од 12 месеци, по што добиваш загарантирана работа.

Факултетот за Безбедност, кој е сместен во просториите на поранешната Полициска академија, нема ниту допирна точка, а уште помалце работа...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
1. Се плаќа
2. Се плаќа
3. Се плаќа
4. Рамковен договор
5. Книшка партиска
Ова се потребните критериуми, ако исполнуваш еден од овие тогаш си примен се другото ти е само безпотребен трошок и изгубено време.

Обуката трае 12 месеци. 9 месеци во обучниот центар 3 месеци пракса (полициска станица)
6. Татко полицаец :icon_mrgr:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Џандар денеска е најпроклета работа, освен ако не си природно надарен со талент за криминал.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Порано беше тоа голема предност ако имаш татко полицаец, сега парите пред се друго
Поентата ми е дека и да имаш пари треба да имаш некој да те „препорача“ затоа што и пари не земаат од секого, има премногу и такви што нудат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom