Конкурс за полицаец

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Истрчај да те видам. Ако е толку лесно зошто од 100 души 10 поминуваат?
колку е за трчање, 13 минути 3,2? трчам 5км за 24-5 минути не сум мерел на 3,али да имам 2 месеци колку што дадоа фора ќе се спремам. А зашто паѓаат,па изглеа све живо сака да биде џандар :unsure:
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
колку е за трчање, 13 минути 3,2? трчам 5км за 24-5 минути не сум мерел на 3,али да имам 2 месеци колку што дадоа фора ќе се спремам. А зашто паѓаат,па изглеа све живо сака да биде џандар :unsure:
Под нормала се...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Па реално склековите,згибовите и стомачните се гола вода, башка ако има и максимална пауза од 10мин.Со 90секуниди пауза помеѓу вежбите без проблем може да ги помине човек кој вежба.Е сега малце по тешкото е трчањето али пак не е голема километража а и 13мин е доволно време.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Идете проверете.Јас летоска после 3 трчања ги трчав за 15 минути.Нормално дека ако ти дадат доволно време а претходно со години си бил активен ќе ги пројдеш.И минимумот е тој,10 згибови,55 склека,65 стомачни или 60 не ми текнува,3,2 км за 13.30 минути.Исто еден на темава мислам кажуваше секој што дише треба да ги пројде,па кога кажа за колку време ги трча не знам таму колку км испадна дека 3.2 ќе истрча за 15-16 минути.

И вратилото 90% не го прават правилно,а се удараат у гради еј направив 10-15 пати.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Зашто физичките проверки и не се нешто многу тешки,проблемот е тоа интервјуто.Не ме зезај 10 згибови,50 склека:icon_lol:
Физичките си се у ред, 10 згиба, 60 стомачни, 55 склека 3,2км за 13:30 ..не се спремаш за влез во САС или во Зелени Беретки.


Интервјуто е најлесен проблем, друга работа е тешка..сите ја знаеме која е.
Пример од лани, влегувам во собата за интервју, се задржувам 7-8мин. активен разговор, после мене влегува еден од рамковните незнае да гугне збор на македонски. Испаѓа за 30 секунди.

Кога го гледам по сликиве низ фејс, во Идризово е на обука. :facepalm:
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
Минимални поени за поминување од секоја вежба ако може некој да ги каже? Фала многу однапред..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Минимални поени за поминување од секоја вежба ако може некој да ги каже? Фала многу однапред..
30 поени добиваш ако направиш

10 згибови,55 склека,60 стомачни,3.2 км за 13.30
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Зошто јас мислев дека се 30...и како иде тогаш,на секое 1+ повторување по 1 бод или како ?
Не, 21 се минимум.

И после иде пример за згибови:
од 11-12 = 1 бод
од 13-14 = 2 бода
од 15-16 = 3 бода
повеќе од 16 = 4 бода

За секоја наредна дисциплина си има граници и поени, мислам дека се разбираме.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Денес последен ден ... Има ли некој информација колку луѓе се поминати во наредна фаза ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Денес последен ден ... Има ли некој информација колку луѓе се поминати во наредна фаза ?
Тешко,сега ќе го прават списокот.Ќе добијат решение сигурно 10% повеќе од предвидената бројка,поради откажувања,не идења на време во идризово,а и поради дисциплински мерки,некој можда ќе се степа или слично,па се дешавало и за тоа да ги избркаат.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво од мене ајде вака кој конкурирал од вас за полицаец кој може ако не му е тешко да ми објасни што све како идело или некој што е примен што ги прошол обуките и све тоа колку време траат како е за пријавување што све треба... и на колку време одприлика има нов конкурс за полицајци. Фала однапред
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Здраво од мене ајде вака кој конкурирал од вас за полицаец кој може ако не му е тешко да ми објасни што све како идело или некој што е примен што ги прошол обуките и све тоа колку време траат како е за пријавување што све треба... и на колку време одприлика има нов конкурс за полицајци. Фала однапред
Не сум бил и не сум прошол обука,но сум разговарла со повеќе што биле и што се при крај со обука.Од прилика иде вака-објавуваат конкрус,поднесуваш документи,треба да не си осудуван кривично,поднесуваш во некој сектор за внатрешни работи,и потоа чекаш да ти пратат писмо или да ти се јават за физички проверки.Веројатно веќе ги знаеш нормите,за женските нема вратило,се бара минимум 60 стомачни , 27 склекови и 3.200 метри за 16,30 минути, со ова веројатно исто како кај машките,добиваш 21 поен што е минимум,а максимум веројатно исто како кај мажи-40 бода,доколку направиш над овие граници добиваш одреден бод.Ако пројдеш,идеш на општо образовен тест,психички тест,интервју,пишуваш есеј и на крај идеш на здравствени преглед.На сите овие фази можеш да кикснеш,односно може да те бутнат.

Обуката основна за полицаец трае 13 месеци,за тие 13 месеци,мислам дека 10 месеци си во Идризово,центарот за обука,од понеделник до петок,сабота недела си дома,а останатите 3 месеци си на пракса по станици.

на колку време и дали воопшто ќе има никој не знае,но се збори дека ќе има пак наредна година,а центарот за обука е за толку луѓе предвиден,400 души,така да додека не заврши оваа класа сигурно нема да има нов,а тоа е 13 месеци откако официјално ќе почнат со обука,најверојатно до 18ти ќе се знае кој е примен,кој не е и ќе завршат сите проверки останати.

и да,висината за мажи е 175 цм за жени 165,но може и да прогледаат низ прсти доколку си стварно спремен/а.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не сум бил и не сум прошол обука,но сум разговарла со повеќе што биле и што се при крај со обука.Од прилика иде вака-објавуваат конкрус,поднесуваш документи,треба да не си осудуван кривично,поднесуваш во некој сектор за внатрешни работи,и потоа чекаш да ти пратат писмо или да ти се јават за физички проверки.Веројатно веќе ги знаеш нормите,за женските нема вратило,се бара минимум 60 стомачни , 27 склекови и 3.200 метри за 16,30 минути, со ова веројатно исто како кај машките,добиваш 21 поен што е минимум,а максимум веројатно исто како кај мажи-40 бода,доколку направиш над овие граници добиваш одреден бод.Ако пројдеш,идеш на општо образовен тест,психички тест,интервју,пишуваш есеј и на крај идеш на здравствени преглед.На сите овие фази можеш да кикснеш,односно може да те бутнат.

Обуката основна за полицаец трае 13 месеци,за тие 13 месеци,мислам дека 10 месеци си во Идризово,центарот за обука,од понеделник до петок,сабота недела си дома,а останатите 3 месеци си на пракса по станици.

на колку време и дали воопшто ќе има никој не знае,но се збори дека ќе има пак наредна година,а центарот за обука е за толку луѓе предвиден,400 души,така да додека не заврши оваа класа сигурно нема да има нов,а тоа е 13 месеци откако официјално ќе почнат со обука,најверојатно до 18ти ќе се знае кој е примен,кој не е и ќе завршат сите проверки останати.

и да,висината за мажи е 175 цм за жени 165,но може и да прогледаат низ прсти доколку си стварно спремен/а.
12 Месеци си имаш 3 модули учиш ЈРМ, Кривични дела, Сообраќај и Граница 3 месеци си на пракса од кој 2 во ОН Станица и една БПС Станица ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom