Конкурс за полицаец

Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
денес од 100 души само 11 поминавме. на трчањето со брза помош ги зимаа...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Што резултати извади ти ? од кои региони бевте денес,само Скопје ? и знам и мене така ми кажаа...и во средата исто многу испопаѓале ама тогаш биле 250-300 души.

Овој пат било нај ригорозно,претходните прегледувале низ прсти...и уште по ригорозно треба да е.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Што резултати извади ти ? од кои региони бевте денес,само Скопје ? и знам и мене така ми кажаа...и во средата исто многу испопаѓале ама тогаш биле 250-300 души.

Овој пат било нај ригорозно,претходните прегледувале низ прсти...и уште по ригорозно треба да е.
18 згиба
75 стомак
55 склек
13.14 трчање
Иначе строго е незнам зошто се пријавуваат за џабе кога неможат 2 згиба да направат. Одма му вика потпиши и дома.
И гледам многу ниски пуштаат а пишуваше 175 цм најмалце.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ако е спремен прогледуваат низ прсти.

Претпоставувам дека си висок и слаб ? :)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Како што имам информација до сега нешто над 300 поминале физички од околу 70% што биле што е многу малку ....
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Претпоставував,поради малкуте склекови.Обично тие што се слаби а не се нешто посебно спремни им е боза вратило и стомачни а склекови потешко им идат.
top si e be deckoto
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Како што имам информација до сега нешто над 300 поминале физички од околу 70% што биле што е многу малку ....
Од каде ти е ова инфо ? и не поминале друже,туку ја постигнале нормата.Сега ќе бираат,ако завршија проверкиве,не знам,можеби има уште,кој ќе влага а кој не,тоест кој иде понатака.Ќе паднат на здравствени,па на психички,и на крај највеќе на интервју...ако пројдат интервју-добиваат договор за 13 месечна обука.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Од каде ти е ова инфо ? и не поминале друже,туку ја постигнале нормата.Сега ќе бираат,ако завршија проверкиве,не знам,можеби има уште,кој ќе влага а кој не,тоест кој иде понатака.Ќе паднат на здравствени,па на психички,и на крај највеќе на интервју...ако пројдат интервју-добиваат договор за 13 месечна обука.
де бе што е работата?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
де бе што е работата?
Што ?Мислеше само физички и ајт џандар ? не е така,се водат по нова програма која ја имаат многу европски и Америка,порано џандар 3 месеци курс и на улица,сега е 13 месеци,и + овие работи што ти ги кажав...инстркуторите нон-стоп идат на обуки во странство,само да примаат стварно спремни луѓе ама сите да бидат такви а не дел рамковни,па и од нив нека се спремни,дел партиски и мал дел стварно спремни.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Што ?Мислеше само физички и ајт џандар ? не е така,се водат по нова програма која ја имаат многу европски и Америка,порано џандар 3 месеци курс и на улица,сега е 13 месеци,и + овие работи што ти ги кажав...инстркуторите нон-стоп идат на обуки во странство,само да примаат стварно спремни луѓе ама сите да бидат такви а не дел рамковни,па и од нив нека се спремни,дел партиски и мал дел стварно спремни.
се согласувам, ама ме зачуди за интервјуто што има толку таму па што му даде толкав акцент ти, како и да е, поубаво е да биде построго, полека полека да се смени поставата
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Од каде ти е ова инфо ? и не поминале друже,туку ја постигнале нормата.Сега ќе бираат,ако завршија проверкиве,не знам,можеби има уште,кој ќе влага а кој не,тоест кој иде понатака.Ќе паднат на здравствени,па на психички,и на крај највеќе на интервју...ако пројдат интервју-добиваат договор за 13 месечна обука.
Ми кажаа таква информација ... добро на тоа алудирав дека физичките тестови ги поминале потоа следуваат психички па интервју и здравствените се на крај
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
а дали се знае официјална бројка на вкупно пријавени кандидати на конкурсов?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Над 2000 сигурно.Инаку јас знам дека интервјуто е на крај,разговараш со припадници на МВР,и таму те прашува од А д Ш,зошто сакаш да си во МВР,која ти е целта и ред други работи.Некој кажал-па платата е голема,и нормално не прошол,пошто таа работа се работи најмалку за пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom