Конечно на слобода!

Kloshar

Kloshar
Член од
23 јануари 2009
Мислења
115
Поени од реакции
8
Еве ме и мене конечно слободен.

После макотрпна работа и вложен над човечки труд во последните 2 години, сето тоа за да се издаде мојата книга завршив 6 месеци позади решетки заради ширење омраза поради Гејциве во Италија!

Мојот магистарски труд беше тотално уништен од преправките направени од страна на професори на универзитетот во РИМ "La Sapienza" (знаење), за да биде усогласен со барањето на Гејланд.

Толку од мене, сега дефинитивно се предавам немам тронка сила останата во телово, не продадоа за пар милијарди евра на Е(Ф)ВРОПА.

Сега и јас би играл така!
Дај му на човекот Наталииии!!

За вас посвета со песната :

Archangel - Uber makedonische



Izedi do troska
sto neboto dalo
popolni gi site
rezervi na salo
Pat do evropa
provinciska slava
so simnati gaki
i opinok vo glava

Dremez i dosada
posilen od droga, bejbi
kupen mir i tisina
postrasen od vojna , mejbi

Ko da ne sum odovde
ne , jas nikumu ne pripagam
stojam odstrana i posmatram
i vo nisto poveke ne veruvam

Zid od prazni zborovi megu nas
i ona sto e sustina
cekam istrel da te razbudi
cekam istrel koj ke presudi

sieg heil uber makedonische


Продадени души сме !
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Јеботе јас помислив дека си Васил Глигориевиќ по насловот или пак Деданое со нов никнејм :) ти си бил тотална спротивност, ајде можеби ќе снимат некој филм и за тебе.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Штом ти го уништиле стореното, мислам дека нема да ти смета ако го изложиш тука, твоето дело или да го издадеш независно со целосни авторски права :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Еве ме и мене конечно слободен.

После макотрпна работа и вложен над човечки труд во последните 2 години, сето тоа за да се издаде мојата книга завршив 6 месеци позади решетки заради ширење омраза поради Гејциве во Италија!

Мојот магистарски труд беше тотално уништен од преправките направени од страна на професори на универзитетот во РИМ "La Sapienza" (знаење), за да биде усогласен со барањето на Гејланд.

Толку од мене, сега дефинитивно се предавам немам тронка сила останата во телово, не продадоа за пар милијарди евра на Е(Ф)ВРОПА.

Сега и јас би играл така!
Дај му на човекот Наталииии!!
Другарче, ќе ни објасниш ли за што се работи, или да те прогласиме за новиот месаја. Пресветол наш, поведи не кон победата... со гордо кренат македонски меч, александров штит и помаранџеста кацига... да ја освоиме Европа. Моќни сме, силни сме... способни сме...
Јас сум спремен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom