Конечно асална GPS навигација за iPhone!

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Mac , ne razbiram sto sakas da napravis?!?
Koga ke izbiras Poi imas opcija Near me znci okolu tebe vo momentot kade se naogjas i In a city vo koj grad Poi baras na primer greece thessaloniki
Koga ke odberes poi avtomatski ti ja dava kartata kade se naogja toa Poi i ti pravi ruta od mestoto jade se naofas do toa poi. Ako sakas da ja vidis cela mapa stiskash na - ti pravi zoomout

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk
Кај мене на search дава листа на POI, ако ги кликнеш одма пресметува рута. Једино што дава колку е оддалечено секое ПОИ од местото каде што сум...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кај мене на search дава листа на POI, ако ги кликнеш одма пресметува рута. Једино што дава колку е оддалечено секое ПОИ од местото каде што сум...
А што ти треба? Кога ќе пресмета рута ти дава каде е. Не е за тебе ајфон :)
--- надополнето: Aug 27, 2011 5:49 PM ---
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А што ти треба? Кога ќе пресмета рута ти дава каде е. Не е за тебе ајфон :)
--- надополнето: Aug 27, 2011 5:49 PM ---
Ама од 5 Керфори у Грчка, од кај кур ја знам во кој сакам точно да идам?

По улицата?

Нема логика, викам ја Навигон. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ама од 5 Керфори у Грчка, од кај кур ја знам во кој сакам точно да идам?

По улицата?

Нема логика, викам ја Навигон. :)
За во грчка навигон е перверзии, а сеаима еден многу добро склопен навигон за балканов, дури и македонија е перверзии направена, со кирилица, улици, многу POI... Со тој навигон немаш потреба од другa GPS апликација.
 
Член од
27 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
За во грчка навигон е перверзии, а сеаима еден многу добро склопен навигон за балканов, дури и македонија е перверзии направена, со кирилица, улици, многу POI... Со тој навигон немаш потреба од другa GPS апликација.
Која верзија е таа и дали имаш линк?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За во грчка навигон е перверзии, а сеаима еден многу добро склопен навигон за балканов, дури и македонија е перверзии направена, со кирилица, улици, многу POI... Со тој навигон немаш потреба од другa GPS апликација.
Ама во тој Навигон ја нема Грчка. :P

Него многу е подобро што кај Навигон кога идеш на мапата, ги покажува буквално сите ПОИ со сликички (пример Мерцедес продавница има Мерцедес знакче), а кај iGO ги има само најважните, болница, бензинска...

Не видов ова да се сетира некаде кај iGo... :/
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја инсталирав таа верзија ама не ми ги отвара мапите, два дена се мачам и ништо :(
Избриши ги сите навигон верзии што ги имаш и на ајфонот и во iTunes, па после стави го IPA фајлот во iTunes, направи SYNC и толку.

Што ајфон имаш и кој iOS?
 
Член од
27 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Избриши ги сите навигон верзии што ги имаш и на ајфонот и во iTunes, па после стави го IPA фајлот во iTunes, направи SYNC и толку.
Што ајфон имаш и кој iOS?
iPhone 4 со iOS 4.3.3. Во iTunes го немам Навигон. Го инталирав преку Installous (jailbreak-уван ми е телефонот).
Претходно имав ставено Навигон 1.8.2 за Европа и каков таков функционираше, овој сега само врти во место и не отвара мапа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
iPhone 4 со iOS 4.3.3. Во iTunes го немам Навигон. Го инталирав преку Installous (jailbreak-уван ми е телефонот).
Претходно имав ставено Навигон 1.8.2 за Европа и каков таков функционираше, овој сега само врти во место и не отвара мапа.
А кога го инсталираше овој, го избриша претходниот?

И нормално дека ти е џеилбрејкуван, инаку немаше да го имаме овој муабет :)
 
Член од
27 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
А кога го инсталираше овој, го избриша претходниот?

И нормално дека ти е џеилбрејкуван, инаку немаше да го имаме овој муабет :)
Нормално дека го избришав прво претходниот :)
Чудно е....го инсталира како што треба но потоа кога ке кликнеш на "show map" само вергла и не отвара ништо.
Да не има некој проблем со GPSот иако Google Maps се отвараат веднаш и без проблем.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Нормално дека го избришав прво претходниот :)
Чудно е....го инсталира како што треба но потоа кога ке кликнеш на "show map" само вергла и не отвара ништо.
Да не има некој проблем со GPSот иако Google Maps се отвараат веднаш и без проблем.
На гугл мапс се отвараат ради интернет, тука не ти треба нет.

А да не имаш проблем со GPS? Излези надвор на отворено и пробај пак.

И случајно тоа Modem Firmware во Settings - General, да не ти е 6.15.00???
 
Член од
27 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
На гугл мапс се отвараат ради интернет, тука не ти треба нет.

А да не имаш проблем со GPS? Излези надвор на отворено и пробај пак.

И случајно тоа Modem Firmware во Settings - General, да не ти е 6.15.00???
Не не е тој Firmware, немам проблем со GPS од причина што ме наоѓа на мапа и ме прати без проблем (кога сум во кола, и Google мапите користат GPS, како би те лоцирале инаку) а исто така и Термометар апликацијава го користи GPSот и ме наоѓа без проблем дури и во стан.
Со претходната верзија на Навигон немав никакви проблеми, ме наоѓаше одма значи GPS-oт е ОК.
Се прашувам дас не има некој cashe што го чува од претходната верзија па го буни....Не ми е јасно каде би бил проблемот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не не е тој Firmware, немам проблем со GPS од причина што ме наоѓа на мапа и ме прати без проблем (кога сум во кола, и Google мапите користат GPS, како би те лоцирале инаку) а исто така и Термометар апликацијава го користи GPSот и ме наоѓа без проблем дури и во стан.
Со претходната верзија на Навигон немав никакви проблеми, ме наоѓаше одма значи GPS-oт е ОК.
Се прашувам дас не има некој cashe што го чува од претходната верзија па го буни....Не ми е јасно каде би бил проблемот.
Кај мене нема проблем. А инаку ако си на 6.15.00 на пример, и ти е сјебан GPS, преку аGPS ќе те наоѓа ама со 300-500 метри точност :)
Ќе те наоѓа преку мобилниот сигнал што го емитуваат кулите низ градот т.е. “проближно точно“, затоа прашав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom