Компании од кои не сте задоволни

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
тинекс во прилеп маме му ебам
цените во Прилеп се поскапи и до 30% (на некои продукти) од тинекс во Скопје.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Близу, АМЦ, Сет (Сетек по ново), МекДоналдс...
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Од тие што не беа споменати можам да ги додадам НИКО Компјутери. Чекајте малку до WC ми се приоди само што им го пишав името .... Се вратив. Персоналот им е ок, ама какви срања продаваат тоа е чудо. Тие што не се разбирате во никој случај не одете да купувате компјутер од таму. Ќе ви го натопорат јако!!!!! Продаваат некои конфигурации што веќе се застарена технологија по високи цени. Значи прво ќе се потрудат да ти увалат роба што не им се троши/поправана и што ли уште не. Второ, нов компјутер нема CD со драјвери :S OMG -Имаш дечко на сајтот ќе бараш, ма иди бре у три лепе јас на секој формат ли ке барам драјвери, па дали се тие, дали не се зашто тебе те мрзи или којзнае зошто да ставиш драјвери кои секој производител на хардвер ги нуди задолжително.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Ме нервираат монополски комапнии и компании кои имаат повеќе моќ од народот. Што ме крадат, а на суд да одам 100% сум сигурен дека губам или не се исплати да идам на суд, а полека ме „цедат“.
Најнезадоволен сум од следниве:
-„Водовод и Канализација“ - Најголеми лопови од сите, стигаат тужби на цели населби. Поврзани со суд и судијата без да гледа лупа печати секаде. После кога нема да платиш ти кинат лоповите од сметка, зошто нели судот „досудил“ дека им должиш (иако нема врска или не си ни бил приклучен на водоводна мрежа за тоа време кога е тужбата).
-„ЕВН“ - Монополска компанија која има апсолутна власт и корумпирана комисија ги диктира цените, а јас неможам ништо да сторам. Други компании и лица не смеат да продаваат стурја, па така лоповиве си играат со нас како сакаат.
-„ОНЕ“ - Лоповска фирма, никогаш не добиваш тоа што треба, интернетот ми е од кај нив и имам брзина 3 пати помала од што треба и пинг 200.
-„Т-Моблие“ - Не треба ни да коментирам за нив. Пред да се префрлам на ова гомнава од ОНЕ, они на сметка пишуваа дека сум вртел на оние „гатачине“, а нема врска.

Има и многу други фирми кои многу ме нервираат ама за среќа немам потреба од нивните „услуги“. Еве пример тоа што им го прави гробишта Бутел на луѓево е...Исто и говнава „топлификација“.

Не сум задоволен ни од МПЦ ама не се компанија па не ги пишав погоре. Доаѓа попот, пее лепче, свети куќа, крштева дете и сл. притоа ја скратува молитвата најмногу што може и после вади ценовникот и кажува цена, на што личи тоа, сиромавите немаат прево на венчавка или крштевка!?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
vip, апаши тешки со крш услуга
Зошто мислиш дека ВИП крадат? Јас разочаран од ОНЕ и Т-здробиле се префрлив и барем за тоа сум задоволен. Постојано имам увид до денар и до минута колку трошам додека на другиве два мислам дека воопшто немаат детална сметка
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Жито Маркети во секој поглед не се сериозна компанија. По неколку пати во денот пуштаат реклами на фанпејџ на Facebook за попусти со клуб картичка, и кога одам на каса ми кажуваат дека денес имале дефект со клуб картичките, а рекламата продолжуваат да ја пуштаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom