Компании од кои не сте задоволни

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Макпетрол, горивата ги средија колку-толку, ама не и услугата која се должи на вработување на идиоти со 8мо одделение.
А треба да вработуваат доктори на науки?
Кај треба да работаат луѓето кои немаат факултет, на нива само?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
А треба да вработуваат доктори на науки?
Кај треба да работаат луѓето кои немаат факултет, на нива само?
Немора да имаат факултет, само нека ги научат да кажат „повелете“ и „благодарам“, па алал нека им е платата од 25 илјади.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И АМЦ и Нико сите се :гомце:
Ако ги познаваш продавачите нема да ти дадат користен уред и ќе те прават будала ако видат дека не се разбираш од ит технологија. Брат ми сам отишол купил компјутер од Нико и кога гледам хард диск од 40ГБ.
Во гаранцијата и каталогот пишуваше дека е тој компјутер со таа конфигурација треба да им 320ГБ.
Не за џабе има продавници кои пуштиле реклами: донесете го стариот компјутер/лаптоп доплатите и ќе ви дадеме нов. :icon_mrgr:

Вип
Една мочла не сакаше да ми го земи мобилниот за да го прати на сервис. Му беше расипан звучникот и микрофонот. Па зема самата да испробува дали работи или не. Кој ги вработува ваквите глупачи? :tapp:

Кога има многу гужва ја заклучуваат вратата со изговор дека системот и паднал и дека цел ден не можела да јаде од корисниците. Пред едена недела исто така им беше заклучена вратата а они внатре си седат и си играат на телефоните.
Еднаш ми викаат џабе чекаш ред дојди за еден саат сега ќе правам нов договор на корисникот пред тебе. :facepalm:
Ако не и се работи нека си седат дома. Многу тешка работа па бркаат корисници.

Оне
Ми го крадеа интернетот и секој месец плаќав плус 500 ден а тоа време користев само мсн. Едвај ги откачив и секој месец кога плаќав сметка се карав со тие вработените. :icon_mrgr:

Комерцијална банка

И незадоволен од културата и услужливоста.
Кога и да идам тој на шалтерот се си брои пари и не гледа дека има гужва до вратата.
Таа до него па се е на тој телефонот. И после 10-минутно чекање ми викаат дај личната карта да не чекаш.
Или пак ако те видат со сметка за струја или вода ти викаат оди плати во пошта не чекај тука. Каква катастрофа се еднаш ми и дадоа пари без да ми побараат лична карта.:pos:
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
VIP.... рекламна кампања у пм! А всушност НИШТО не нудат ново од она што го имаат како понуда па скоро година! А можеби и две! Па мојот договор уште малку истекува, а договорот ми е скоро ист со сегашниве понуди. Цената на претплата е иста, единствено +20 минути кон останатите нац мрежи (беше 80 мин сега е 100) Пуштиле душа ко крлеж муда се вика у моето село!...Значи воопшто не е поовтинето, баш е спротивно! Од Мај ги поскапева некои телефони у ПМ! Некои модели 50%, некои и неверојатни 150%.... На пример, LG Optimus L3 во Мај го нудева во Vip Freed+S+ за 1000 денари ... во Јули истиот телефон во истиот пакет чинеше 2,000.... денес гледам и се смеам, просто не ми се верува http://www.vip.mk/telefoni/gsm-advisor/lg/794/optimus-l3#ad-image-0 цената му ошла на 2,500! До Декември како тргнале, ко Ајфон ќе се приближи со цената!? Мислам дека моделот како старее, цената му паѓа, а кај овие обратно - се покачува!... Ѓубре од телефон, не дека ми се допаѓа, но многу е индикативно како го поскапуват како да е последена реч технике.... а ми се јавуваат вчера (3 мес пред да ми истече дог) да го обновам и искористам предностите на летните екстра понуди? Кои ПОНУДИ?...Поскапени телефони? Исто поскапување има кај некои модели на Samsung, ZTE.... Sony Xperia Tipo го нудева 2,500 сега е 3,000
.Ми изгледа гној-маркетинг и исто таков менаџмент имаат овие од VIP. Многу потценувачки према коминтентите... Народот не пасе овци веќе, плус ‘‘парата е скапа сега‘‘ како што би рекол Манулач од оној глупав филм, затоа луѓето ОДБИРААТ ВНИМАТЕЛНО!.... овие евтини финти, евтини лепаци не проаѓаат!
Најмалку пак некој и малку што размислува, дозволува да биде ‘‘онаквен‘‘ у здрав мозок!
Несакам да зборувам за квалитетот, за мрежата нивна.... и за цап-царап-от што ни прават скоро на секоја сметка! Па и за мизерниот и непрофесионален однос на вработените, на пример многу ми се допаѓа она нивно: ‘‘Ни падна системот сега неможете да ја платите сметката‘‘ Ме заболе што ви паднало, сосема недозволени и апсурдно да ти оневозможат плаќање! Со оштетена свест сосема!.... Страва! Тоа е!
Подалеку од VIP!
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Т-Home и T- Mobile!
Поднесовме барање за да се префрлиме на Оне, сметките све беа подмирени, договор за интернет поминат, нема никави пречки и обврски од наша страна. Го поднесовме барањето и за 3 недели најрано а најкасно месец дена треба да не префрлат. По некое време ни се јавуваат од Оне и ни викаат: па вие не сте сопственици на тој број! Врска немаме што е работата, татко ми го зема телефонот и врти на домашниот број и се јавува еден човек 2 улици погоре и вика пред недела дена си приклучил. WHAT THE FUCK! Фиксниот беше на име на татко ми, после следуваше сметката на мобилните - мојот беше на татко ми и на татко ми беше на него - сметките до небо! Брат ми и мајка ми имаат на мајка ми, на нив ништо. Апла се гледаше ради барањето е целата работа. После поднесување приговори, жалби, барања средија работа и со сметките и со фиксниот ама 4-5 месеци малтретирање цело време.
Koга се среди веќе работата, камен од срце ми падна.

И не, на никој не му го посакувам тоа. Нервози се упм. :pipi:
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
Јас незнам зошто сите имате против близоо. Јас сум нивен корисник дури од 2003та кога првпат дојдоа во Македонија. И го имав првиот интернет паќет кој беше 126 мб месечен сообраќај. Од тогаш до сега се сменија од КабелТел, CableTel, Blizoo. Секогаш сум бил задоволен. Цените супер, услуга супер, квалитет супер, брзина супер, пинг супер, уптиме супер стабилност супер. Плаќам 600 денари 10 mbps со неограничен сообраќај, телефон и аналогна телевизија. Најдобро на пазарот или пак приклучете се на ТХоме и за неверојатни 0* денари месечно *услугата се наплаќа 7999,99 денари месечно со доживотен договор го добиваш истото само што разликата е што флаерите и рекламите имаат малце поубав дизајн.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас незнам зошто сите имате против близоо. Јас сум нивен корисник дури од 2003та кога првпат дојдоа во Македонија. И го имав првиот интернет паќет кој беше 126 мб месечен сообраќај. Од тогаш до сега се сменија од КабелТел, CableTel, Blizoo. Секогаш сум бил задоволен. Цените супер, услуга супер, квалитет супер, брзина супер, пинг супер, уптиме супер стабилност супер. Плаќам 600 денари 10 mbps со неограничен сообраќај, телефон и аналогна телевизија. Најдобро на пазарот или пак приклучете се на ТХоме и за неверојатни 0* денари месечно *услугата се наплаќа 7999,99 денари месечно со доживотен договор го добиваш истото само што разликата е што флаерите и рекламите имаат малце поубав дизајн.[/quote/)
А заборавив да напишам,јас и кај нив сум запослен и редовно земам плата.[/quote]
--- надополнето: 3 август 2013 во 13:26 ---
уште еднаш:(сега од мене)
супер се Близоо.
Тој таму работи и редовно зема плата.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
--- надополнето: 3 август 2013 во 13:26 ---
уште еднаш:(сега од мене)
супер се Близоо.
Тој таму работи и редовно зема плата.
Да бев запослен кај нив ќе бев уште по задоволен. Ако не си задоволен од нив приклучисе на One има опција за автоматско продолжување на договор без ти да знаеш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Луѓе за Близоо побарајте си да ја проверат мрежата во вашиот реон, јас еве имам од близоо интернет, а предходно имав од Cabletel, откако се сменија овие близоо кај мене барем не е лош интернетов со исклучок на денови кога врне или има невреме некаде. Брзината можеби не достигнува според тоа што се нуди али така е кај сите па и кај т-хоме.
Комерцијална банка КАТАСТРОФА!!!!
Стопанска Банка исто
Шпракасе банка во Прилеп е да бегаш подалеку и од влезна врата а камоли да влезеш бидејќи услугата им е катастрофа особено ако се погоди некој познат на вработените внатре или ако му заѕвони тел....
Т-Мобиле ме изгореа минутата по 10 денари му вреди
Вип овие па мрежа не успеаја да направат никогаш, во еден разговор од 3 минути 4 пати мрежа ми падна последно и тоа во градска средина , а камоли некаде во планина да бев.
Македонски Железници ХАОССССС
Пелагонија Транс прилеп похаос превоз неможи да биде
има уште еден куп други али ме мрзи да редам оти има до сабајле да пишувам. Па ако земам за јавни институции че ми напиши серверот покажа непослушност :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Од сите приватни,државни фирми,јавна администрација......... кои мислат дека постојат заради нас.
Многу ме нервираат и фирми кои прикажуваат лажен поуст
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Органски не можам да ги поднесам ОНЕ и КАМ Маркети :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Градски гробишта „бутел“- (не им го знам официјалното име)
Да си кажам сега,оти потоа од таму не можам да се јавам.
Пред задушница или потоа беше,одам да ги очистам почивалиштата на моите предци,рано наутро(оти тие службено го прават еднаш во векот). А арач земат редовно.
Чистам така,метам,копам треви и трње околу и уште да наредам некои расфрлани парчиња мермер и камен, ми доаѓа еден од некое обезбедување,со моторче беше ме виде дека работам,му велам дека чистам, но нешто му е сумњиво,едно кесе песок носев некое лопатче,вода,метла и сл.Не се разбравме и убедивме,па замина разговарајќи на мобилен.За минута дојдоа уште двајца.Јово на ново,што правиш,не смееш да правиш и преправаш ништо,тоа може само „бутел“.Абре не ли гледаш дека овие плочки се редени пред 20-30 години му велам,само ја тргам земјата која дождевите ја носат од новите гробови и си продолжувам да чистам.
Не ги оставаат на раат ни мртвите да почиваат,а ни живите,прво плати па мети.
Најнеуслужлива компанија во мојот град,каде секој е услужен и никој не е вратен назад.
Не сум воопшто задоволен ни сега ни потоа кога ќе им станам муштерија.
 
T

Tamora

Гостин
Vip баш денес мораше да одам да си го земам телефонот од кај нив , 2 недели им требаше да ми кажат дека гарацијата не ми важи односто дефектот не спаѓа во гаранцијата .
Исто ме нервираат оние од фондот за здравство многу се нељубезни и арогантни.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Уште еднаш никогаш нема да влезам кај АМЦ копилињата..никаква услуга, само едно кренато магаре шо мисли дека знај се а всушност е неписмен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom