Компании од кои не сте задоволни

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Искрено, кој е проблемот со близу? Јас го користев 8 месеци, секогаш имаше интернет, брзината задоволителна, ама гледам нешто многу луѓе се жалат....
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Македонски пошти , цел свет ќе помине пратката тука ќе ти ја раздрндаат да видат штоима и ако има некое чоколатце ќе си го олапаат , ебате тоа асарните шеќераши .
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Маркетите општо во Велес. Општа катастрофа продавачките,"услуга и хигиена на ниво".За да ти вратат помалку пари се први,а кога ти треба да им останеш денарче должен(што на секое купување им оставаш мин по 2ден) тогаш викаат не може така..
ПС Секоја чест за исклучоците.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Од клучарот Љупчо во Бисер што ми го искрши клучот, дебил салосан, требаше само кутичето да ми го смени.... па послем Вуле Јуниор,Неделчо кондураџијата и Сашо од Веро ме маткаа со денови ко демек ќе го направат клучот само некој кодови требало да им стигнат (ваљда уште ги чекаат кодовите), за на крај да отидам кај Мајстор Мики и да ми го реши проблемот за 20 минути.
Ради тие дегени цел месец не ја возев колата све им е#?м!!!
Свака му част на Мики.
 
B

Blade Torch

Гостин
Blizoo - бугарски идиоти
Fixed . Потврдувам за овие дека се идиоти.

Тинекс. Голем дел од вработените се однесуваат кон тебе како "ми е гајле што сакаш , зимам мизерна плата" . И што да направам јас на тоа поле ?
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Мислам дека T-Home треба да го зголемат бендвичот (30гб) и брзината (5мбпс) на пакетот од 499ден. Другиве компании нудат многу повеќе гб и брзина за скоро иста цена. Инаку стабилноста е супер.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Макпетрол, горивата ги средија колку-толку, ама не и услугата која се должи на вработување на идиоти со 8мо одделение.

Викели, гнасите ме шетаа по тавани цела година, после 3 матични и 2 графички кои цркаа за 2-3 дена и закани за тужба конечно го средија компјутерот.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Бисер Пром, EVN, Setec
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Џовани Тим.....денес!!!! Одиш,добар ден-добар ден,си уплаќаш за часови...бла бла се супер,тоа чини толку и толку....се до момент кога одиш првпат на полигон и ОП 100денари саат од џеб,па одиш уште 3 пати....па плус,одиш на полагање и вечерта пред полагање имаш едно: Ало,знаеш утре земи 200ден за полигон (уствари 180ден е) и ПЛУС 500ден за користење на колата за полагање??? И кога ги прашуваш од каде никна овој трошок, добиваш муабет од типот: ааа знаеш,ова како кај мобилните оператори,непредвиден трошок е.МОЛАМ???? Дај фискална,шипак фискална..пари у џеб,никому ништо. Кој има дете за полагање за било која категорија,ПОДАЛЕКУ ОД НИВ!!!

Сите така прават, ако ти објаснат реално на крај колку ќе те чини возачката ќе се откажеш од уплата за тоа нешто :icon_lol:.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
па гледам и пред мене испопишале слични случки ама ај еве и јас ќе пишам. Сакаа да ми продадат принтер без кабел, да знам дека кабелот е 100 денари максимум ама нејќам бе, си пишува дека во пакетот содржи кабел, од принцип сакам кабел да има и бит. Отидов истиот принтер у hp си го зедов со кабел, се` што пишуваше дека содржи пакетот.
После тоа ми продадоа компјутер (не мој, за фирма ама газдава запнал од таму, ваљда некоја соработка) кулерот бучеше како трактор, отвораме, гледаме повеќе прашина отколку на рандом градска тераса.
Маус цркна после 3 дена, тоа беше за мене, морав итно да купам и најблиску беше, не дека беше квалитетен ама не беше ни апла шкарт и ете, цркна а уште кога го отворав видов траги од прашина значи бил користен само ајде не ми се ситничареше.

Ете тоа се дешавките, воглавно ПЦ опрема од Анхоч и Мебиус земам, досега никакви замерки, да не урочам, нека продолжат така.

п.с. Еден на форумов пишуваше како АМЦ му продале нов компјутер и кога седнал дома и отворил My Documents имало шорткати од игри :pos: значи тоа апла користено било пцто.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
КАМ евтина пензионерско селска продавница со ограничен избор во која производите место од полица ги вадиш од кутија и ако корпата ја качш на лентата од касата ти се дераат и автоматски им оставаш корпа и никад више не влагаш таму.
Макпетрол срање горива а од кое и да наточиш поминуваш 20-30 км помалкиу.
БУМ ТВ постоајно излегува известување слаб прием проверете ја антената.
Сет ама откога се прекрстија во Сеттек и 100% го расипаа квалитетот
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Спомнаа некои и предтоа.. али еве да си кажам.. на прво место на мојат листа би биле
1. Blizoo
зошто? 4 години бев нивни корисник.. редовно си ги плаќав сите сметки.. а од нив добивав ... нема да се изразам така.. не..
таква некултура, таква ароганција, таква непрофесионалност... мислам цела книга дека би напишала само за нив кога би морала да ви кажам зошто не сум задоволна и зошто не би зела ништо од нив.. па дури и ако ми даваат беспари. Денот кога го раскинав договорот... беше еден од оние денови кога се чуствува човек како да сака да вришти од среќа, да викне цигани да му свират сарвошии и да го части цел град
2. EVN
Да бев толку храбра како онаа од Башино село што им ја запали трафостаницата... ја ќе ја запалев овде оваа главнава... да изгорат до темел.. али не сум :cenzura:
3. Стопанска банка - Велес..
Тој што бил, знае какви неспособни, недоносени створења има.. -.-
4. ВИП...
Од тие нивни слатки понуди што ги имаат... ми се повраќа... мило ми е што веќе не сум таму..
5. Од повеќето автобуски компании...
возат по автопатине како да се на трки и немаат никаква култура.. не ми е јасно зошто мора секој пат да се карам и да му објаснувам на "искусен" шофер дека не се вози по автопатон ск-ве со 200.. и дека на ниеден од тие луѓе што се возат не им се иде на гробишта.. :mad:
кој те учеше со бели букви да пишуваш? очи расипав :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom