Коментари и критики за почетник

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
сакам да слушнам коментари од поискусни што треба да поправам а што не пошо сум почетник
инаку работам во Virtual DJ

http://soundcloud.com/sgotik

поздрав

p.S:Dont be hattin i just started :)
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Не сум некој кој се разбира од музика, но оваа Music for the ears ми се допадна и добро ме расони од сабајле. Mega ReMix ќе го слушнам подоцна. Но, во секој слушај би го слушал тоа (y)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Super se mixovive ama probaj nesto malce po underground pesni da stavas nekoj sto ne se poznati a se dobri ili pak se stari( koa veke prais Rnb i takov shit), intro vo druga traka ti e dosta proucuvano iako ima prostor za uste poveke :) ( sto e mn tesko kaj pocetnici)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
http://soundcloud.com/sgotik/na-na-na-na-feel-the-music

најдобро до сега според мене што мислите вие?
Смеам јас?
Ја пуштив песнава чекајќи нешо добро да чујам, кога хаус -.-
Али nvm, ќе ти коментирам објективно, колку толку нешто знам за правење музика, во случајов компјутерско компонирање.

Во песната ти фали мелодија, прво.
Значи секоја песна, каква и да е, треба да има еден лајтмотив, една тема, нешто по што ќе биде карактеристична таа песна.
Ти си го ставил лајтмотивот на крајот, околу 4тата минута. Најубаво е на почеток, за да биде интересно, а после тоа можеш да го повторуваш.

Второ, многу лоша продукција.
Ова не знам да ти го објаснам пошо не се разбирам многу, ама може некој поискусен ќе сака.
Продукција е уствари обработката на една песна што се прави откако ќе се направи.
Тебе како што ти е сега песнава, треба некој што се разбира во продукција да земе и да ти ја среди.

Што се дешава од 6та, до 20та секунда?
И зошто на некои делови е тивко, па после се враќа на нормала?
Околу 2.20 почнува нешто да се дешава, ама никој нема да ти ја слуша траката што е досадна на почеток 2 минути, скрати го почетокот.
Исто, околу 2.50, што се случува? Почнува друга песна? Не ти се добро споени? Што е работата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom