Комедии

Член од
5 јуни 2012
Мислења
41
Поени од реакции
22
Обожавам комедии ... Филмови ,серии, stand up се што е комедија гледам ... Комедија мислам дека е еден од најтешките жанрови да се напише ... Поштувам сечиј труд и нашиве комичари што искоција се океј ... Не ми се свиѓаат идиотски комедии како borat , american pie, jackass, повеќе сакам хумор кај што малце ке се замислиш и сам ќе си направиш филм во глава, интелигентен хумор , со сарказам и иронија ... Омилени Ало ало , how i met your mother, everybody loves Raymond , According to Jim, Yes Dear, Liar liar, Meet the fockers, 40 year old virgin и уште милион други ... Комичари омилени : Pablo Francisko, Jeff Dunham ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Го гледав пред некој ден. Интересен е али не е нешто толку епик. Борат беше подобар.
Просек во споредба со Borat, а просечни филмови не спаѓаат во рангот добри.
Би бил многу добар да не забегува во тие класични амерички сцени(шаблони). Ама и вака има многу епик сцени
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.313
The Dictator ме разочара скроз. Не се споредува со Борат, па и со Бруно. Единствено малку ме насмеа вадијанската верзија на Everybody Hurts и толку, таму при крајот дури и нервоза ме фати, едвај чекав да заврши. А таман помислив дека после долго време ќе гледам добра комедија.
 
П

Паган-др

Гостин
The Dictator ме разочара скроз. Не се споредува со Борат, па и со Бруно. Единствено малку ме насмеа вадијанската верзија на Everybody Hurts и толку, таму при крајот дури и нервоза ме фати, едвај чекав да заврши. А таман помислив дека после долго време ќе гледам добра комедија.
Мене преработката на Снуп Дог и олимпијадата што ја праел. Толку...
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
83
Поени од реакции
51
Еден предлог за комедија од мене од 2007 год. што може сте го пропуштиле, зашто не е исфорсиран, а е одлична комедија. ,,The heartbreak kid''

http://www.youtube.com/watch?v=dmz7nNb8Xw4

Воглавно, што се случува кога влегувате во брак со личност која не ја познавате доволно ?!... и поучно е истовремено за сите што кукаат како се осамени и се мажат/женат по секоја цена.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
L

Löwe

Гостин
Paul (2011) -Помеѓу најинтересните комедии во последно време според мене...

21 Jump Street - не е лош ,онака интересен е.

Flypaper - Додуша интересно филмче :)

Tower Heist - Акција-комедија
Oсвен 3тата другиве ги имам гледано. Ќе ја гледам и 3тата :D Тower Heist ептен закон филм
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.596
The sitter
21 Jump street
The change Up
Just go with it....... и за крај најдобрата комедија што сум ја гледала у живот....

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.420
Поени од реакции
41.512
Little Fockers, Grown Ups, Easy A, The Spy Next Door, Love at First Hittcup,The Hangover, Next Day Air, The Proposal.

Единствени комедии кои ми оставија добар впечаток во овие 2-3 години.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.541
Поени од реакции
3.018
The Intouchables

Француска драма / комедија која ме остави без зборови, и ме расположи максимално додека ја гледав.

- Мора да ја гледате :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom