Комедии

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Нема подобро нешто на телевизија за мене одколку добра комедија.
Едноставно, сакам да се внесам у гледање телевизија то ест филмче кога знам дека асално ќе се насмеам.
Практикувам да гледам комедии кои што во себе содржат навистина кревок и шармантен смисол за хумор. Ги мразам оние филмови кои што во себе имаат преголема сатира што и одкога ќе се смееш не знаеш на што поточно се смееш. Некоја особена драга комедија немам, но од неколку филма имам по неколку прекрасни сцени.
Исто така по ќејф ми се и комеди сериските филмови, како на пример Вил и Грејс, Ед или пак некои други.
Едноставно, според мене, комедијата е она што те опушта и ти укажува на безбројните супер кул ствари кои што можеш да ги сториш без тие да ти изгледаат невозможни само затоа што се на малиот екран.

Што вие мислите? Дали гледате комедии? Кои ви се најомилени?
И така натаму
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Во последно време ако ти се верува и не сум гледал добра комедија, мислам дека нема како старите Глуп и Поглуп, Машко Жиголо итн...
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
"Ед" е многу интересна серија, со лесен и стварно шармантен хумор. Комедии... апсолутно све во што глуми Стив Мартин, филмовите со Џон Кенди, коментарите на Метју Пери ( хехехехех, морав ова ), едноставно, УЖИВАМ во добро смислени комедии.
Simply The Best=
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Буковец напиша:
Во последно време ако ти се верува и не сум гледал добра комедија, мислам дека нема како старите Глуп и Поглуп, Машко Жиголо итн...
Се сложувам со тоа, се поретки се комедии кои од срце може да ме насмеат, па затоа поретко гледам, а не дека не ги сакам. Оние стандард како Американска пита или пародиите од разни филмови итн ... органски не ги варам:pov:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Супер се повеќето комедии.
Гледам највеќе комедии од сите жанрови кои постојат.
Особено серии основани на комедија.
StormAngel се сложувам со твоето мислење. ;-)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Скул оф рок ----добра комедија
Или пак Семокниот брус,американска пита сите делови абе да се скапеш од смеа
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Глупиот и тупиот Халф Бејкед(Полу Запален би дошло во превод)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Глуп и поглуп
Семоќниот Брус
Ајс Вентура
Скул оф Рок
Кејбл Гај

и др.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Dumb & Dumber e definitivno najkomicniot film sto sum go gledal. Ottogas navamu veke nemozat da napravat dobra komedija se se nekoi glupi zaebancii i stari finti so se veke videni i se poveke glupi otkolku smesni.
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Моментално го гледам Chappelle's Show...човеков е лудница,комедиант за сите пари...ако имате шанса вреди да се гледа
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Najdobra komedija spored mene se Svary Movie 3 i Kung Pow: Enter the fist
osobeno ovaj vtoriot
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Иако се завршени со снимањето епизоди, Married With Children, Dave Chapelle Show и Seinfeld се емисии до јаја:icon_lol: Од поновите нема ништо подобро од Trailor Park Boys :)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Meet the Fockers i The 40 - year old virgin se super komedii.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Ретко која комедија може да ме насмее, особено ги мрзам комедиите од типот на Америчка пита, и ГИ МРЗАМ ФРЕНДС! Не ми се смешни, морони ми се!
А филмчиња што ги сакам и успеале да ме насмеат - све од Монти Пајтон и Скери Муви. Остин пауерс ми е ОК, исто и Глуп и поглуп, исто и Има ли пилот во авионот, и слично.
Од серии, смешни ми се 3 камен од сонцето, Саут парк, Офис.
Најсмешно од све - Али џи :pos: :cuc:

п.с. се извињавам што ги напишав имињава на кирилица онака селски, ама ме мрзи ептен у моментов да мењам на секое.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom