Комарци

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Маме им ебем, дури и во посебна тема ги овековечиле овие мали гадови. Џабе прскаа пред десетина дена во градот, сега како за инат уште повеќе ги има. Како и да е полека -полека се навикнав на нив. Тоа ти е стандардна војна која се одвива во летниот период, си користам повеќе оружја, спрејови ама најмногу ми се прави ќејф кога со перница ќе ги залепам на ѕидот. Пред некој ден го имав најдобриот улов и убив 8 комада, крвишта, масакр :icon_mrgr:. И намерно не ги чистам, да служат како пример за помладиве :D
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Мразам ебани бубачки. Се што е од родот на инсектите ме иритира, комарците не се исклучок. Среќа ги нема ногу во Неготино, посебно каде што живеам се случува пет-шест пати во летото да смачкам некој и после да чистам заради серкото крвопиец :pos:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Само Autan и можеш цела вечер да се шеташ слободно:)Против комарци,крлежи и други инсекти многу е ефикасен спрејов за тело,го има во аптеки околу 230 ден. мислам али трае со месеци;)
protection-spray_big.gif
 
O

Orion.

Гостин
ЗОШТО копилињата не умираат?
Имам раид во штекер ставено и не умираат...
Првпат после долго време не делува, да не развиле имунитет? Или носат микро москито гас маски можеби? :cautious: Дали го задржуваат здивот додека ме касаат па после идат на изолирано место кај што раидот не стигнува? Што е проблемот?
 
O

onlya

Гостин
ЗОШТО копилињата не умираат?
Имам раид во штекер ставено и не умираат...
Првпат после долго време не делува, да не развиле имунитет? Или носат микро москито гас маски можеби? :cautious: Дали го задржуваат здивот додека ме касаат па после идат на изолирано место кај што раидот не стигнува? Што е проблемот?
Раид помага ама и не помага најубаво земи си аутан. Од искуство ти зборам :) тешки маки сум имала со нив :D
 
O

Orion.

Гостин
Раид помага ама и не помага најубаво земи си аутан. Од искуство ти зборам :) тешки маки сум имала со нив :D
Абе како не ги убива, 2 години користам РАИД, пола саат одкога ќе го стаам во штеќер паѓаат како покосени, се гушат пред мои очи. Сега не знам што им е проблемот, можеби овие се супер-комарци или нешто :)
Можеби се зомби-комарци заразени со Т-Вирус :pos:
 
O

onlya

Гостин
Абе како не ги убива, 2 години користам РАИД, пола саат одкога ќе го стаам во штеќер паѓаат како покосени, се гушат пред мои очи. Сега не знам што им е проблемот, можеби овие се супер-комарци или нешто :)
Може се од оние со вирусот :D што не ми текнува како се викаше :D
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ни ебаа матер комарциве после поплавеве у тетовско. У двор не се излага од што ги има многу.

Воедно поздрав до тетовските општини, градоначалници и нивните сопруги!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom