Колумбија - Уругвај | 28.06.2014 | 22:00 | Стадион Маракана

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Поезијата на Мартин Тајлер :D
Sort of goal you wanna pour on your strawberries
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па Колумбија и не играа досега против некои репрезентации што играат офанзивно, против Грција и БСК играа и сега против Уругвај кои започнаа дефанзивно и откако примаа 2 гола тогаш се отворија Уругвајците. Сега во четвртфиналето ќе ги видиме против Бразил како ќе се снајдат, но сепак не може да се оспори добрата игра на стоперите на ова СП иако играа против репрезентации кои играат дефанзивно.
мислењето ми беше за дефанзивците,јас мислев дека во одбрана ќе им дува од сите страни знаејќи какви киксери се Запата и Јепес,но сега за сега се покажуваат одлично,помогнати од средниот ред кој им делува фантастично и имаат одлични замени од клупа.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
мислењето ми беше за дефанзивците,јас мислев дека во одбрана ќе им дува од сите страни знаејќи какви киксери се Запата и Јепес,но сега за сега се покажуваат одлично,помогнати од средниот ред кој им делува фантастично и имаат одлични замени од клупа.
Па и мене ми беше за дефанзивците затоа ти викам ќе ги видиме против Бразил како ќе се покажат зашто до сега играа против репрезенации кои играат дефанзивно.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Родригес ги растури уругвајците .
Колумбија сосема заслужено во 1\4 финале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom