Колоидна сребрена вода

Член од
19 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Незнам колку знаете за оваа чудотворна вода "Колоидна Сребрена Вода"?

Чепкајки по гугле ја најдив http://www.imunifarm.com Фирмата е од Струмица а производот го имаат речиси во сите аптеки во македонија

Водата е чудо, речиси и нема болест што не ја лекува.

Прогуглав по интернетот и најдив 1000ци примери за то дека оваа вода навистина дејствува.

Па ја купив пред два дена..

Дали вие имате некое мислење или знаење за овој вид на вода.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
Види вака, ова ми делува ко она од македонски народни приказни... „Еким, лечам од разни болести! Лекот е во рицинусово масло...“. Колку е ефикасна, некој што ја користел треба да кажи.

Како и да е, надобро е да сме здрави и да немаме потреба од вакви нешта.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
705
Незнам колку знаете за оваа чудотворна вода "Колоидна Сребрена Вода"?

Чепкајки по гугле ја најдив http://www.imunifarm.com Фирмата е од Струмица а производот го имаат речиси во сите аптеки во македонија

Водата е чудо, речиси и нема болест што не ја лекува.

Прогуглав по интернетот и најдив 1000ци примери за то дека оваа вода навистина дејствува.

Па ја купив пред два дена..

Дали вие имате некое мислење или знаење за овој вид на вода.
stom si ja kupil ke kazes iskustva

daj strana od taa strumicka firma ili tel broj ?
 
Член од
19 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Vodata ja kupiv za 420 den 1/2 litar od edna apteka od negotino.
A telefonskiot broj na firmata od strumica go ima na nivnata veb strana http://www.imunifarm.com.

Imaat i forum na veb stranata pa dokolku imate prasanja mislam deka brzo ke vi odgovorat.

Se prikluciv i na naivnata grupa na facebook.
Imaat dobri objasnuvanje za vodata.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.953
Поени од реакции
7.727
Пиеше сестра ми поради лични здравствени причини, не би сега на форум за тоа. Ама пробав и јас се пие со метално лажиче не знам таму колку пати. Е сега за ефект па со тек на време го снема тоа што беше хронично кај нејзе, е сега дали само од лекарствата или и колоидната вода имаше ефект, не знам. Ама мое лични мислење е дека е добро нешто.
 
Член од
19 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Пиеше сестра ми поради лични здравствени причини, не би сега на форум за тоа. Ама пробав и јас се пие со метално лажиче не знам таму колку пати. Е сега за ефект па со тек на време го снема тоа што беше хронично кај нејзе, е сега дали само од лекарствата или и колоидната вода имаше ефект, не знам. Ама мое лични мислење е дека е добро нешто.

i jas go delam tvoeto mislenje deka vodata dejstvuva. megutoa taa nesemee da se pie od zelezno lazice. molekulite od srebreto se lepat za metalot i taka nema efekt. A na facebook odgovornite me izvestija deka se smeta deka ovaa voda go pravi organizmot otporen na svinski grip bidejki toj nemozel da imutiral na srebro. pozzz
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.953
Поени од реакции
7.727
i jas go delam tvoeto mislenje deka vodata dejstvuva. megutoa taa nesemee da se pie od zelezno lazice. molekulite od srebreto se lepat za metalot i taka nema efekt. A na facebook odgovornite me izvestija deka se smeta deka ovaa voda go pravi organizmot otporen na svinski grip bidejki toj nemozel da imutiral na srebro. pozzz
Да во пластично требаше моја грешка.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.304
Поени од реакции
56.984
i jas go delam tvoeto mislenje deka vodata dejstvuva. megutoa taa nesemee da se pie od zelezno lazice. molekulite od srebreto se lepat za metalot i taka nema efekt. A na facebook odgovornite me izvestija deka se smeta deka ovaa voda go pravi organizmot otporen na svinski grip bidejki toj nemozel da imutiral na srebro. pozzz
е ова се јаки зборови
сеа ќе дојде некој поопитен и ќе те разобличи
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Тоа „чудотворна“ ќе ми го објасни некој онака по стручно... Медицински?
Што прави водата? На што делува? Со што е богата? Со сребро?

За што се пие? Мислам, освен за тоа дека „штити од свински грип“ - пошто не штити.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Имам слушнато за таа вода, само што не знам за кои болести највеќе би делувала.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.953
Поени од реакции
7.727
Водата не е лек или не се води како такво нешто. Таа е обична минерална вода која што има еден единствен минерал во изобилство а тоа е среброто. Е сега штити, лечи итн. ако има било какво дејство единствено што прави е што го појачува имунитетот. Секаде каде што сум прочитал не се води официјално како лек :toe:.

Истражување во Русија.
 
Член од
19 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА?

== Tekst od veb stranata na http://www.imunifarm.com


СРЕБРЕНА КАПКА е онаа што со години го баравме а некој успешно го криеше од јавности.Со овој додаток во исхраната ќе заборавите на ГРИП , КАРИЕС , ЗАБЕН КАМЕН , ПАРАДЕНТОЗА а и уште 650 бактерии и вируси. Ќе ви помогне онаму каде медицината неможе, кај ТУМОРИ , АКУПНИ ЗАБОЛУВАЊА , БРОНХИТИС , ОСТЕОПОРОЗА и уште многу болести за кои сте очекувале да Ве пратат во остатокот од вашиот живот. Онаа што ние успеавме да го собереме на едно место од илјадниците успешни тестирања на сребрените јони против вирусите и бактериите и сведочењата на луѓето од цел свет е само мал дел од тоа што СРЕБРЕНА КАПКА може да направи за вашиот организам.
На нашите линкови ќе најдете информации за се што Ве интересира а за подетални информации слободно може да не контактирате.

ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА !

· КАКО ПРЕВЕНТИВА !
Една доза од 5 мл 3 до 4 пати на ден на празен стомак делува одлично како превентива но најефикасно е да се држи под јазик 5 секунди а после да се жибурка 10-15 секунди па да се голтне па така уште од усната шуплина се апсорбира директно во крвта.За кратко време ќе приметите дека забите ви се побели т.е ги намалувате ризиците од КАРИЕС и ПАРАДЕНТОЗА во исто време ќе бидете обезбедени од епидемија на ГРИП и инфекција на РЕСПИРАТОРНИТЕ системи.

· ТУМОР !
Бидејќи среброто во колоидна форма нема горна граница на количество дозволено во човечкиот организам се препорачува што почесто конзумирање на СРЕБРЕНА КАПКА® и тоа и до 150 мл на ден односно по 15-20 мл. на секои 2 часа.

· АКУТНИТЕ ИНФЕКЦИИ !
Кај АКУТНИТЕ ИНФЕКЦИИ се препорачува 3 лажици по 5мл. на секои 2 часа. Оваа е потребно за да се задржи постојаност на концентрација на сребрени честички. Оваа терапија трае додека не исчезнат симптомите што од зависност од болеста може да трае од 24 часа па до неколку недели. Многу е важно да и после тоа се продолжи со конзумирање на СРЕБРЕНА КАПКА® за да се уништат сите жаришта и да се стабилизира имунитетот на организмот.· КОЖНИ БОЛЕСТИ, ИНФЕКЦИИ, РАНИ,ПОСЕКОТИНИ, ИЗГОРЕНИЦИ, АКНИ, ПСОРИЈАЗА, ХЕРПЕС, БРАДАВИЦИ !
За КОЖНИ БОЛЕСТИ, ИНФЕКЦИИ, РАНИ,ПОСЕКОТИНИ, ИЗГОРЕНИЦИ, АКНИ, ПСОРИЈАЗА, ХЕРПЕС, БРАДАВИЦИ и други промени на кожата најефикасно е директна употреба т.е нанесете СРЕБРЕНА КАПКА® 3 пати на ден на критичното место.

· АКНИТЕ и СЕБОРЕЈА !
АКНИТЕ и СЕБОРЕЈА ќе се повлечат многу брзо ако на загрозените места на кожата нанесете 3 пати на ден од СРЕБРЕНА КАПКА® Исто така доколку сакате да го решите проблемот со ПЕРУТ со нанесување на СРЕБРЕНА КАПКА® најмалку еднаш дневно на темето на вашата глава ќе забележите дека го забрзува и растот на косата.

· СИНУСИТЕ !
Кај воспалување на СИНУСИТЕ најдобар ефект се постигнува ако СРЕБРЕНА КАПКА® Ја употребувате како обични капки за нос – 3 пати на ден по неколку капки во секоја носница и вдишете најдлабоко што можете.

· ВОСПАЛЕНО УВО !
Кај воспалување на УВО СРЕБРЕНА КАПКА®.ќе ја користите како капки кои се ставаат директно во увото 3 пати на ден.

· РЕСПИРАТОРНИ ИНФЕКЦИИ, АЛЕРГИСКИ КАШЛИЦИ и БРОНХИТИС !
Најдобро се третираат со инахалација односно ставете ја СРЕБРЕНА КАПКА® Во распрскувач или инхалатор прснете во устата и вдишете длабоко.Не ја загревајте течноста.

· ТРОВАЊЕ СО ХРАНА !
Летно време кога сме изложени на најголем ризик од затровена храна, нечиста вода за пиење , се препорачува превентивно да се пие по 3-5 пати на ден по 5 мл. од СРЕБРЕНА КАПКА®. Така целосно се заштитувате од смртоносните СТЕФИЛОКОКА и ЕШЕРИЈА КОЛИ.

· НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС НА НОЗЕТЕ !
НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС НА НОЗЕТЕ кој е последица од габични инфекции целосно ќе го снема ако секое утро нанесете на вашите нозе од СРЕБРЕНА КАПКА® а посебно меѓу прстите каде инфекциите се најчести.

Еве листа на неколку болести во чие лечење помага СРЕБРЕНА КАПКА®:
Акни, Алергии, Антракс, Воспалено слепо црево, Инфекција на бешика, Тровање во крвта, Чиреви, Изгореници, Кандида, Циститис, Првут, Дерматитис, Дифтерија, Дијареја, Ушна Инфекција, Ешерија Коли, Бактериски и вирусни инфекции на очите, Гастритис, Гонореја, Поленска Грозница, Херпес, Лошо варење, Воспаление на лимфните жлезди, Маларија , Мононуклеоза, Паразити, Воспаление на Плуча , инфекција на Простата, Зголемување на Простатата, Псоријаза, Реума, Опагање на коса, Салмонела, Себореја , Воспаление на Синуси, Инфекција на кожа од сите врсти, Стрептококни инфекции, Стомачен грип, Туберколоза, Воспаление на крајници, Тифузна грозница, Чир на желудник, Вирусни инфекции, Брадавици, Габични инфекции, Кариес , Парадентоза, Непријатен здив и многу,многу други.Среброто не е тежок метал и е целосно нетоксичен и неалергичен.Бидејќи е среброто во колоидна форма секој вишок кој не е потребен на телото лесно се исфрла а притоа нема никаква штета врз човечките органи.Кај незначителен број луѓе(денес се знае само за еден таков случај и тоа од прекумерно внесување на сребрена вода над 1,5 л на ден со над 200 ппм) може да дојде до Аргирија – промена на тенот на кожата.Оваа експертите го објаснуваат со тоа што : „Попрво ќе добиете портокалова боја на кожата од пиење сок од морков одколку сина боја од конзумирање на колоидно сребро“.
Официјална потврда за неотровноста на среброто може да се најде во препораките на Светската Здравствена Организација која вели: „Нема потреба од пропишување на горната граница за количината на сребро во водата, затоа што среброто не е опасно по човековото здравје“.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
не сум баш сигурен дали е добро да се пие секој ден како профилакса...

можеби некој стручен ке може да ги објасни линковите подолу и релацијата со сребрената вода


http://www.clspress.com/tox.html

http://cira.ornl.gov/documents/SILVER.pdf

http://www.nanowerk.com/spotlight/spotid=5966.php

http://ec.europa.eu/research/environment/pdf/hylanderhaxton_not_2906_en.pdf


од друга страна има и вакви натписи:

http://answers.google.com/answers/threadview/id/548538.html
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
697
koga ke vidis kolku raboti "leci" ke se zaprasas so e fintata, edinstvena pricina da se nabrojuvaat tolku raboti e pogolem broj na luge da se najdat sebesi tamu i da si gi frlat parite na voda.

Hemoterapija e otrov, i nemoze nekoj da mi kazuva deka so vodicka ke lecis tumori, a za athletes foot obicna voda i sapun se daleku poefitna preventiva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom