Колку читате?

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Се трудам да читам што повеќе можам, бидејќи не само шо ми се допаѓа и ми е редовно хоби, чувствувам и едукативен ефект.
Не велат за џабе да се чита што повеќе :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Која е последната книга што сте ја прочитале?
Колку време е поминато од претходната?
Кројцерова соната - Толстој. Синоќа ја прочитав. Сакам да читам и читам сосема доволно, покрај делата за обработка, секогаш кога имам време, т.е. често.
Ваши мислења? Трендот на читање на книги, ја губи ли битката во информатичкото општество? Има ли воопшто човек време покрај сите обврски да седне и чита книги? И вреди ли тоа?
Ја губи и те како. Имајќи предвид дека пред неколку години лектирите ги заменија аудио цедеа (една од поголемите глупости според мене)...
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Sakam da citam menuvam kniga edna vo nedelata a ako sum zafatena moze da zavlecam edna kniga dve nedeli ama toa retko se slucuva!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
малку читам,последна книга шо ја прочитав е Автостоперски водич низ галаксијата-Даглас?,SF,интересна е,пародија и хумор во вселената :pos2:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
1
tolku mnogu apeli da e citaat knigi, no za zal se pomalku imaat izgleda lugeto vreme za citanje, jas licno redovno citam i sakam knigi samo ne ljubovni romani, dosadni mi se
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Со оглед на тоа дека сум во гимназија а програмата во втора и трета година им е секоја недела лектира така да доста читам:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Заеби програма. Не читам тоа. Све срање е. Си читам ја Ангели и демони, Кодот на да Винчи, и си читам книга за Право со закони. (=
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Ретко читам книги, може ваке читам на форумов и на мсн др не ...
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Многу вреди да се читаат книги. Не читав воопшто до пред две години освен нешто за на училиште што ни беа лектирите. Од пред две години па наваму читам многу, има периоди кога не читам или пак една книга ја читам долго време, а има и кога читам многу и по неколку книги во месецот се случува да прочитам. Сега моментално ја читам Алхемичарот, пред тоа ја читав Жена во црвено од Ејлин Гоуџ, а наредно планирам да ја читам Моќта на креативното мислење. Баш овој период ми се погоди така да ми се читаат книги и нонстоп читам плус лето е и имам многу слободно време што значи дека би требало да прочитам повеќе книги.:helou:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Нон стоп,станав зависен.Во последно време се навикнав повеќе е-книги да читам:toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Читам..не премногу,ама во месецот една слободна книга ке прочитам.
Исто и за во училиште ги читам повеќето дела кои мислам дека вреди да се прочитаат.
Кога ке отидам во библиотека,многу книги ми изгледаат интересни и сакам да ги прочитам,ама никако да дојде ред да ги земам.
Сега за распустот планирам да читам повеке па ке видеме:).
 
S

stefi

Гостин
Опсесија ми се книгите. Повеќе оние крими, мистерии, хорор, научна фантастика, авантура, филозофија, психологија итн итн.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Можам да се пофалам со една работа: минатата година прочитав 50тина книги. Од поезија, проза, драма, класици и бестселери, домашни и странски, разновидна литература.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom