Колку читате?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Не многу. Кога имам голема желба само тогаш. А за факултет кога морам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
pa ne mn a sega se potsetiv deka treba da citam edna kniga ama ke ja ostavam za posle 17:00 :pos2: :tapp:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Повеќе од колку што треба да читам ... тоа ми е најдобрата душевна храна и ништо не ме смирува како добра книга.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Во моментот читам две-три книги и никогаш не сум престанала да читам.Едноставно, не можам без тоа. Инаку, книгата НЕ СМЕЕ да ја изгуби борбата со компјутерите. Колку е убав звукот што го создаваат страниците кога ги прелистуваш! Колку е лош звукот на кликањето на тастатурата! За другите разлики не вреди да се зборува. Поздрав.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Па читам годишно околу 20 книги,ама тие ми се задолжителни за на факултет,па и не ми претстаува некое задоволство да читам книги кои ми се задолжителни оти сигурно од 20 задолжителни книги 5 нема да ме бендисат.И така си читам од октомври до јуни,и кога конечно ќе дојди распустот некако ми се губи желбата за читање,сакам да одморам малку.А да имам време,да немам толку многу задолжителни книги,сигурно би читала една месечно,ама некоја што мене ми се допаѓа.Инаку последно читав една многу интересна книга „Човек и дете„,па ви ја препорачувам:)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Доволно,

зависи до моментот и годишното време, летото и зимата се идеални за мене,

читање книга на балкон во доцните летни часови, уживање покрај прозорецот додека паѓа снег со некоја убава книга.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Многу.Пред да легнам да спијам читам.Па ако е некоја книга топ тогаш останувам до сабајле со читање.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
За жал многу малку читам, последната книга што ја прочитав беше пред не знам колку години, едноставно ништо не ме привлекува, моите дома купуваат секакви книги, јас така од љубопитност ќе ги прелистам првите неколку страни и обично нема да ми се допаднат!
Повеќе сакам да читам интересни факти за одредени области, биографии, и кратки написи за музика, филм и сл.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
читам постојано некоја книга и тоа обично пред спиење.нема подобар другар од книгата.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Многу читам. Добра книга надминува добар филм, не за џабе се вика дека ако за некоја книга е напраен филм, обично книгата е поубава од филмот.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Читам пред легнување и право заспивам ме успива книгата, ама ако е интересна :>)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Mnogu retko, ama pocnav posledno vreme da citam po nekoja kniga koja ke mi ja preporacaat!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
84
Поени од реакции
2
kolku.. epa mnogu :) ..na den najmalku po 40-50 str.
koga sum na skolo.. koga jadam.. sekugas koga imam slubodno vreme.. pred spanje sekako osven ako ne si dojdam "natreskana" od izlavanje :) i sekogas koga stanam nasabajle procitam po nekoja strana ..mi doaga bas super onaka za dobro utro ..
mnoogu mi rekle deka e bezvezalno ama ne se grizam sto velat drugite si citam i mi e ubavo.. knigata mi go podiga moralot i mnogu mi pomaga da gi zapoznaam coveckite vrednosti, od knigata mozes mnogu da nauces za razlika od bezdelnicenje pred tv ili "skapuvanje" po cel dena na msn mIRC..
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Читам! Само не претерано бидејќи се што е претерано е лошо!
На пример, сум почнала да читам некоја книга, и секој ден читам колку што можам...одкако ќе ја прочитам, правам пауза од 1-2 недели, па почнувам друга да читам.Зависи, некогаш правам подолги паузи, некогаш одма почнувам со друга.
Добро е секој да чита, ем имаш речник на зборови, ем ќе научиш нешто во зависност за што се работи во книгата..Едноставно ме исполнува читањето!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom