Колку чини префрлање на моторцикл од бугарски на македонски таблици

Член од
30 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
90
Прво да напоменам... АДМИНИ ВЕ МОЛАМ НЕКА СТОЈ БАРЕМ 1 час ТЕМАВА !!!

Појма немам ни во која категорија ни кај можам да прашам за ова...

Ме интересира само колку кошта да префрлиш моторцикл 2007+ година од бугарски на македонски таблици...

600 кубика и 1000 ме интересира ... а ако е различно и за марката на моторциклот... ме интересира Honda CBR 600rr ili 1000rr
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Прво да напоменам... АДМИНИ ВЕ МОЛАМ НЕКА СТОЈ БАРЕМ 1 час ТЕМАВА !!!

Појма немам ни во која категорија ни кај можам да прашам за ова...

Ме интересира само колку кошта да префрлиш моторцикл 2007+ година од бугарски на македонски таблици...

600 кубика и 1000 ме интересира ... а ако е различно и за марката на моторциклот... ме интересира Honda CBR 600rr ili 1000rr
Јави се во некоја компанија за транспорт и шпедиција и прашај, тие имаат каталог и ќе ти ги кажат цените. Мислам и дека ќе ти пратат каталог за моторцикли и цените за царина... :) поздрав
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
2500-3000+ evra. Se zavisi so model i cenata u svake. Verovatno e nesto japonsko neli,sto znaci nema i ne se priznava eur1 ili preferencijal za osloboduvanje od 5% carina.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
70
Поени од реакции
43
Здраво. Имам бугарски пасош и македонска возачка дозвола. Сакам да купам кола во Бугарија. Колата ќе биде регистрирана на бугарски таблички. Би сакал да прашам, дали можам да ја возам колата во Македонија и странство - Англија? Дали е ограничено колку време моѝам да ја возам во Македонија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom