Колку често играте кошарка и колкаво искуство имате во кошарката?

Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Колку време играте кошарка и колку време поминувате играјќи кошарка?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Играм од 8год, а и тренирав 5-6год но поради повеќе причини сеа не тренирам: во Македонија не мош да се докажеш колку и да си добар и да се трудиш, нема добар тренеш шо ќе научи да бидеш добар кошаркар. Но јас не се откажувам од сонот да играм за некој добар европски тим затоа после средно сакам да се запишем на факултет ДИВ за спорт и ако моем да го остварим сонот или да бидем тренер на некој кошаркарски тим ако или да бидем проф по физичко бидејќи го сакам спортот а највеќе кошарката.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Street basket vo mAAlo ni e tradicija golema celo vreme se igra...ama sega imame mala pauza vremevo ne ni dava nisto od toa pa zatoa ke se prefrlime vo nekoja sala...Ama zatoa vo prolet i leto e top:vozbud: pozz
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Уличен баскет во маало играме редовно кога можеме... е сега малце времето е ладно инку одиме на рефлектори на отворено ама не се игра раце се тресат неможиш да фрлиш салам:pos2::pos2:
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Igrav u maalo od 4to odd., ali se preseliv sea u michurin kaj opshtinata, i tamu uopshte ne igraat!!! Ima edino nekoi deca, max 1va god sredno, ali ushte se niski (Jas sum 195). Inache, bi igral sekoj den da mozam ako ima ok basket.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ajde se zbereme 10 dusi da rokame negde?znae nekoj iznajmuvanje sala za eftini pari?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
ajde se zbereme 10 dusi da rokame negde?znae nekoj iznajmuvanje sala za eftini pari?
Напрај петорка и дој у те па ќе изиграмо добра кошарка, ефтино е у те сала мислим 300-400ден за 1саат !!
 

morsk!

catalonec
Член од
29 септември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Почнав од прво одд па се до сеа играм ама нешто слабо ми иде
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
почнав да тренирам во 5одд. тренирав пола година после се откажав нешто, и пак почнав во 7одд. и уште тренирам веќе 4год,
 

Snicker4e

<3 Basketball
Член од
21 јануари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
4
Тренирам 1 година и добар сум...позз:zver:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Тренирам 1 година и ме бидува!!!!:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom