Колку често ги миете вашете раце?

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
па во денот сигорно едно 30-40 пати пред секое јадење после јадење после вц.:vozbud:
Да пресметаме ...

јадеш, да речеме 3 пати X2 (пред и по јадење) = 6

40 - 6 = 34

„Шосторе ВЕЦЕ одеЈНЕ“ :pos2:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Добро што е ова работа со луѓево ги пратам повеќе од половина после одење во тоалет не мијат раце и одма фаќаат храна. Што им е толку тешко пола минута работа е тоа...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Добро што е ова работа со луѓево ги пратам повеќе од половина после одење во тоалет не мијат раце и одма фаќаат храна. Што им е толку тешко пола минута работа е тоа...
Зборено за ова и пред Короната. Прекрасно е чувството кога шанкер излегува од тоалет и истовремено го закопчува шлицот. После ти става мраз во чашата, да се освежиш
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Зборено за ова и пред Короната. Прекрасно е чувството кога шанкер излегува од тоалет и истовремено го закопчува шлицот. После ти става мраз во чашата, да се освежиш
Сто пати нека измил раце ако го видам со раце да става ќе го отерам у пм. Измислиле алатки луѓето што најчесто стојат во садовите со мраз. За угостителите што не знаат.....муштериите се губат еден по еден најчесто! :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Сто пати нека измил раце ако го видам со раце да става ќе го отерам у пм. Измислиле алатки луѓето што најчесто стојат во садовите со мраз. За угостителите што не знаат.....муштериите се губат еден по еден најчесто! :)
Така е, реагирам и јас. Ама тие се убедени дека им се чисти рацете и пред да си го фатат и после. Муабетов ми е за машки, за женски не секогаш ќе приметиш, па ќе си сугерираш дека се е во ред.
Мое мислење е дека кај нас недоволно се мијат раце, да не зборувам за друго, ќе одиме off topic
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Така е, реагирам и јас. Ама тие се убедени дека им се чисти рацете и пред да си го фатат и после. Муабетов ми е за машки, за женски не секогаш ќе приметиш, па ќе си сугерираш дека се е во ред.
Мое мислење е дека кај нас недоволно се мијат раце, да не зборувам за друго, ќе одиме off topic
Јас лично се карав со внуката кога ќе ставеше мраз во чаша на некого...дури и да е скришно. Шанкерите знаат како треба во мое присуство. Јас барам професионалност 100% за возврат нема малтретирање, шанкерски столчиња за одмор до нив што никој не го прави.
Ама умре тој бизнис :D
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Јас лично се карав со внуката кога ќе ставеше мраз во чаша на некого...дури и да е скришно. Шанкерите знаат како треба во мое присуство. Јас барам професионалност 100% за возврат нема малтретирање, шанкерски столчиња за одмор до нив што никој не го прави.
Ама умре тој бизнис :D
Не знаев дека со таа работа се бавиш, не беше тенденциозно. А, инаку, истото мислење го делиме
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Зборено за ова и пред Короната. Прекрасно е чувството кога шанкер излегува од тоалет и истовремено го закопчува шлицот. После ти става мраз во чашата, да се освежиш
Нема врска дали излегува од тоалет или не. Пример оди во соблекувалната го секнува носот директно со рака, без хартија и потоа си продолжува со фаќање на храна, пијалоци, мразој... Или го отвора капакот од кантата за ѓубре фрла ѓубре во неа ни миење раце ни ништо. Или пак се чеша внатре во носот, во нозете измеѓу прсти...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Треба секогаш гласно да се реагира, некои знаат и да преќутат
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Друга работа по познатите синџир маркети Рамстор, Тинекс, Веро истата жена што чисти во одделението за месо, истата потоа без да измие раце сечи сувомеснати производи на машината... Неколку пати ја имам заприметено таа работа...

Епа затоа во тие маркети треба да се обезбеди една жена што само ќе чисти во месарата...Воопшто да не фаќа од месото...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Друга работа по познатите синџир маркети Рамстор, Тинекс, Веро истата жена што чисти во одделението за месо, истата потоа без да измие раце сечи сувомеснати производи на машината... Неколку пати ја имам заприметено таа работа...

Епа затоа во тие маркети треба да се обезбеди една жена што само ќе чисти во месарата...Воопшто да не фаќа од месото...
Кога одам во хотел, барам да не ми се средува собата. Нормално, тоа ми се удоволува на драго срце. Си размислувал за можни ситуации?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Кога одам во хотел, барам да не ми се средува собата. Нормално, тоа ми се удоволува на драго срце. Си размислувал за можни ситуации?
А не можам тука да те разберам што сакаш да кажеш?

Да не сакаш да кажеш практикуваш како некои луѓе што во хотел си носат свои чаршави, Ќебиња, навлака и перница?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
А не можам тука да те разберам што сакаш да кажеш?

Да не сакаш да кажеш практикуваш како некои луѓе што во хотел си носат свои чаршави, Ќебиња, навлака и перница?
Не, до толку. Ама прикаската е слична на твојата, многукратна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom