Колку често ги миете вашете раце?

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Мн.често си ги мијам рацете. Повеќе од колку што треба.:wink:
 
H

HITCH

Гостин
Многу често! Сега користам Senses од Avon, па дури и ништо да не правам си ги мијам кога ќе ми изветрее мирисот, многу ми се допаѓа како мириса. Инаку многу внимавам на хигиената на рацете :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пред секое јадење и излегување од ВЦ, дефинитивно, не треба да се напоменува. Ги мијам веднаш штом стигнам дома од било каде, ги осеќам рацете нечисти, сум фаќала пари, јакна, сум се поздравила со некој, небитно, пред да влезам дома ги мијам обавезно. Кога ќе излезам од автобус одма барам да ги измијам рацете, неисчистени автобусиве 100 години, да ти е гад да се фатиш. Затоа на факултет кога ќе стигнам или на гости кај некој пак ги мијам. Едноставно гад ми е од бактерии, наследено ми е тоа од моите дека се лекари па често ги мијат и тие рацете :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Нон-стоп што се вика рацете повеќе ми се водени него ли суви.Во зима од што толку често ги мијам и најчесто не сум дома ќе неам со што да ги исушам, ми пука кожата, па триста креми не ме спасуваат.Ако не сум во можност да ги измијам тогаш се бришам со влажни марамици мада ни со нив не се осеќам баш чиста.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Цело време, по ВЦ, пред јадење, по јадење, кога ќе се вратам од надвор
 
T

Tetro

Гостин
Многу често.
Дури и ми се случува да се разбудам додека си ги мијам рацете. А и лицето си го мијам со вода. И тоа по повеќе пати во денот. Помош? :(
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Имав еден колега на факултет,кога бевме на летна пракса во хотел,3 месеци бевме цимери,човекот не се сеќавам да ги зими рацете ниту еднаш,поготово кога ке излезеше од ВЦ,а немаше да слушнам како тече вода во умивалникот,ми се повраќаше.......Инаку јас пак претерувам,на секој 20 минути ги мијам,измеѓу прстите кожата ми се лупи,имам еден куфер креми за раце.и тоа нее арно ама е поарно отколку да не ги мијам после ВЦ....
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
па во денот сигорно едно 30-40 пати пред секое јадење после јадење после вц.:vozbud:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Па....2 пати неделно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom