Колку често возите велосипед?

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од TheMask, 10 март 2008.

 1. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.188
  Допаѓања:
  1.589
  Да, една од најдобрите страни за купување преку интернет. Малку е поскапа од германските но поштарината е поефтина. Во просек околу 2 недели додека дојде.
   
  На Bubache и Martinmkd им се допаѓа ова.
 2. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.862
  Допаѓања:
  6.483
 3. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.187
  Допаѓања:
  546
  Плаќањето како по Aliexpress принцип ?
   
 4. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.013
  Допаѓања:
  621
  Како и секоја онлајн продавница, си платиш и ти стаса по пошта, само место од кина, од англија иде пратката.
   
  На RebelMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.862
  Допаѓања:
  6.483
  Пејпал, сакаш директно од картичка (без ПејПал), сакаш трансфер на пари.
  Све и сешто имат на странава, од најситен штраф до цели бајкој.
   
  На RebelMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  11.776
  Допаѓања:
  1.599
  А??? Малку е претежок, како за проба направен од обични тенкоѕидни цевки , но како за тест стенд за електрификација ќе послужи.. Следниот со хроммолибден цевки, изменет преден дел и склопив на пола заради полесна манипулација при складирање..Се е од материјали купени по дуќани за велосипеди и ГИМ за цевките.....по мотивите на АтомикЗомби Трике... :) :)
  [​IMG]
   
  На Црноризец Храбар, mrkela, D_T и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  204
  Одлично изгледа! Колку е забавно за возење? Имаш некакви планови за суспензија и/или диск кочници да вметнеш во следниот проект?

  Еден предлог имам, да не ти паѓа ланецот никогаш. Вметни уште еден пар запчаници на пола пат, и поврзи ги со два посебни ланци :)
   
 8. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  11.776
  Допаѓања:
  1.599
  Гломазен е и претежок.Направен е на основа на некои слични видени , а задната оска според шемата на сличниот трицикл на АтомикЗомби. При правењето се направија неколку компромиси заради расположивоста на материјали, елементи , пари... и технолошки можности и тоа е тоа..На него би го тестирале електричниот погон, а полецка како што спомнав ќе средиме друг во многу детали изменет.., бар мислам на подобро, и со задни намери ..некој да го произведува малосериски.
  Задните тркала на независни конзоли и можност за нагиб, второ седиште во тандем,па електричен погон кој ќе го презема товарот од 0 до 100% .
  Во секој случај се да остане во категорија велосипед со педали заради категоризација , хомологација итн...Но се е тоа за сега во класата 90% е готово , остануваат уште 90%.до крај :)
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  204
  Претпоставувам ова беше проект чисто да видиш дали е можно да се склопи, па следниот ќе го правиш со поголемо внимание на деталите. :)

  Може дури и да ја скратиш должината со тоа што предното тркало ќе го вовлечеш под педалите (уште малку налегната позиција на возење) и нема да има потреба од расклопување.

  Би било одлично ако и прогресот го споделуваш во темава, барем мене многу ме заинтересира :)

  Поздрав и напред работа!
   
 10. Freespirit93

  Freespirit93

  Член од:
  2 април 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  16
  Некој сабајле за до Китка?
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.570
  Допаѓања:
  2.435
  Ретко, на неколку месеци еднаш.
   
 12. DACIA

  DACIA

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  306
  некој да ми објасни како работи Strava? бара 3г, или на кој принцип работи?
   
 13. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.188
  Допаѓања:
  1.589
  Само GPS ти треба. Откога ќе завршиш со возењето ја стопираш и потоа се пушташ на интернет и ја закачуваш.
   
 14. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  68
  На страва и треба само gps за запишување на рутата а користи интернет само за upload на рутата по завршување на возењето.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 15. Freespirit93

  Freespirit93

  Член од:
  2 април 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  16
  Абе лепотани кој каков точак има таков,со страва или без дајте да излеземе да се дружиме.Природа и дестинации имаме лудило тоа е моментот..
   
  На КвикСилвер му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: