Колку сме глупи како народ?

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Свој леб јадиме, туѓи маки бериме, затоа сме вакви.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Не сме толку глупи колку што имаме синдром на самоуништување и ако треба и јас ќе насстрадам само под услов другиот повеќе од мене. Значи глупи сме.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Нема потреба да жалиш доволно добро знам каков може да биде животот кога потекнуваш од мешано семејство. Никаде не припаѓаш, дискриминиран си и од двете страни, те вреѓаат, буквално си странец иако во суштина и не си но сепак и покрај сето тоа за секој еден збор те боли и тоа дупло. Но како и да е убаво да спиеш.
Па ти колку се замараш прифати си го тоа со доза на потсмев како сакаш да ти реплицира човек што во секој втор пост користи србски фрази?
 
A

aye

Гостин
Па ти колку се замараш прифати си го тоа со доза на потсмев како сакаш да ти реплицира човек што во секој втор пост користи србски фрази?
Не е тоа така лесно, ама не е ни кузнај колку страшно, а со тек на време и се навикнуваш. Само знаеш некогаш има моменти кога ми е смачено од како да кажам таа нивна злоба не само од еднава страна туку и од двете, толку многу се вреѓаат, клеветат, мразат а менталитетот им е ист ама тотално ист. Прости и глупи се и едниве и другиве!
Секој си има право да си користи какви што сака фрази сепак тоа си е индивидуално плус ако израснале со тие фрази не можеш да ги натераш да ги заборават т.е да не ги употребуваат.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Јас мислам дека индивидуално сме океј се додека не се најдеме у околина кај што има повише балканци (македонци) околу нас. И тука више е модот - кој кого повише ке заебе у живот, а тоа е све затоа што не си веруваме еден на друг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom