Колку сме глупи како народ?

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
815
Поени од реакции
184
Ако ги исчиташ коментарите на линкот,сите до еден, ке видиш дека оние кои коментирале(со исклучок на неколку)се убедени дека дека тоа што е пишано е вистина.
Ти во овој случај ги оправдуваш оние кои коментирале...па толку им е капацитетот да проценат што е шала а што вистина.:)
jas samo pishav deka mnogumina komentiraa ,no za i okolu onie veke navistina doneseni zakoni ,za tie komentari zboruvam
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
58
Поени од реакции
66
хмммм...значи според вас сме толку глупи што ни е баш ок да бидеме глупи... со вакви теми се гледа колку сте глупи вие што мислите дека сме глупи...милион и пол македонци секако дека немаат шанса да се јадат со комшиите и секако дека ни во најлудите фантазии не можат светска сила да станат... али пак не се сите како вас што не верувате во овој народ..слободно можете на запад да си заминете таму се сите паметни и ќе ви биде многу поубаво од овде..толку се паметни таму што цело време протестираат за легализирање на GAY бракови
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
хмммм...значи според вас сме толку глупи што ни е баш ок да бидеме глупи... со вакви теми се гледа колку сте глупи вие што мислите дека сме глупи...милион и пол македонци секако дека немаат шанса да се јадат со комшиите и секако дека ни во најлудите фантазии не можат светска сила да станат... али пак не се сите како вас што не верувате во овој народ..слободно можете на запад да си заминете таму се сите паметни и ќе ви биде многу поубаво од овде..толку се паметни таму што цело време протестираат за легализирање на GAY бракови
E, bash ovolku sme glupi.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.758
Поени од реакции
642
Глупи сме зашто сме инертни, зашто сме пасивни и задоени. Глупи сме зашто немаме самосвест и реална желба за борба. Глупи сме зашто си гледаме за себе без да мислиме за последиците на другите, и затоа што многу лесно знаат да ни го свртат вниманието со глупости наместо да се ориентираме на реалните проблеми. Без тоа, без свест ќе бидеме само проста раја и овци што ќе ги стриже секој.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
хмммм...значи според вас сме толку глупи што ни е баш ок да бидеме глупи... со вакви теми се гледа колку сте глупи вие што мислите дека сме глупи...милион и пол македонци секако дека немаат шанса да се јадат со комшиите и секако дека ни во најлудите фантазии не можат светска сила да станат... али пак не се сите како вас што не верувате во овој народ..слободно можете на запад да си заминете таму се сите паметни и ќе ви биде многу поубаво од овде..толку се паметни таму што цело време протестираат за легализирање на GAY бракови
Можеш да бидеш poster boy на темава.

Ете толку сме глупи.

 
Последно уредено:
А

Атомската мравка

Гостин
^^

Тие 20-25% што ги имаме од северо-запад ни ја буткаат и нас бројкава :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom