Колку сме глупи како народ?

Член од
11 февруари 2011
Мислења
58
Поени од реакции
66
нема глупи народи има само глупи луѓе
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Многу сме глупи,или многу знаеме да глумиме глупи. Додуше кога ќе видиш ние со сила се правиме глупи и тоа за мали пари.Не ми се пишува есеј за македонската глупоча зошто устава пена ми фати прошливе 2 дена на оваа тема,само ќе кажам дека не може никој да ја освести простава раја чија држава за некое време нема да постои.Е тогаш место да плаче народот по Југославија, ќе плаче по Македонија.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.072
Поени од реакции
19.841
Колку сме глупи како народ најдобар доказ е следнава статија, поточно коментарите под неа:
http://www.kozanostra.net/kazna-od-500-evra-dokolku-tri-mesetsi-po-red-ne-ste-dobile-nikakva-kazna/

Читајте ги коментарите хронолошки:

Не знам за вас, јас искрено се згрозив, стварно. Не ми се верува дека постојат луѓе кои статијата ја сфаќаат озбилно. Сајтот си го читаат на дневна база, како релевантен медиум. Жал ми е стварно доколку прочитате коментари од ваши пријатели и блиски луѓе, можеби и некој од вас коментирал...

Доколку сакате да проверите колку е глуп некој од вашите блиски и пријатели, пратете му ја статијава и прашајте го што мисли за ваквата одлука на владата. Јас го направив тоа, резултатите беа шокирачки.

Ова не е заебанција, ова е сериозно, алармантно дури. Права идиократија владее во државава. Не знам стварно што е причината, дали недоволна едуцираност, дали турско-индиските серии, дали народот е премногу политички заслепен...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Колку сме глупи како народ најдобар доказ е следнава статија, поточно коментарите под неа:
http://www.kozanostra.net/kazna-od-500-evra-dokolku-tri-mesetsi-po-red-ne-ste-dobile-nikakva-kazna/

Читајте ги коментарите хронолошки:

Не знам за вас, јас искрено се згрозив, стварно. Не ми се верува дека постојат луѓе кои статијата ја сфаќаат озбилно. Сајтот си го читаат на дневна база, како релевантен медиум. Жал ми е стварно доколку прочитате коментари од ваши пријатели и блиски луѓе, можеби и некој од вас коментирал...

Доколку сакате да проверите колку е глуп некој од вашите блиски и пријатели, пратете му ја статијава и прашајте го што мисли за ваквата одлука на владата. Јас го направив тоа, резултатите беа шокирачки.

Ова не е заебанција, ова е сериозно, алармантно дури. Права идиократија владее во државава. Не знам стварно што е причината, дали недоволна едуцираност, дали турско-индиските серии, дали народот е премногу политички заслепен...
kolku shto te razbrav ,mislish deka lugeto koi ke poveruvaat na ovaavladina merka se glupi ?
ne ne se glupi ,samo se mnogu isplasheni,veke i najgolemata glupost ,ja svakaat seriozno ,shtom doaga od VLADATA !!zarem malku gluposti se iznaslushavme so vakvi i onakvi zakoni ,tolku kazna ,volku kazna ,vakov zakon ,takov zakon ,pa go POBUDALEA NARODOT,no nikako nemoze da go nareceme deka narodot e GLUP
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.072
Поени од реакции
19.841
kolku shto te razbrav ,mislish deka lugeto koi ke poveruvaat na ovaavladina merka se glupi ?
ne ne se glupi ,samo se mnogu isplasheni,veke i najgolemata glupost ,ja svakaat seriozno ,shtom doaga od VLADATA !!zarem malku gluposti se iznaslushavme so vakvi i onakvi zakoni ,tolku kazna ,volku kazna ,vakov zakon ,takov zakon ,pa go POBUDALEA NARODOT,no nikako nemoze da go nareceme deka narodot e GLUP
Ако си поверувала (или уште полошо ако си коментирала), прими искрено сочувство од мене.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ако си поверувала (или уште полошо ако си коментирала), прими искрено сочувство од мене.
poleka koci malku ...ne rekov deka sum poveruvala ,samo kazav deka dokolku nekoj poveruva od graganite nema toa da go smetam :demek glup pa poveruval ,tuku ke go smetam :eek:d strav i na vakva glupost poveruval ....


hipoteticki da te prasham :shto bidna so eden kup zakoni za koi po celi denovi se debatirshe ?debatiraa "normalni luge "za raboti koi se nenormalni ,a zoshto ?poradi toa shto premnogu glupi zakoni se nosat ,ili poradi toa shto se glupi lugeto ?ke ti nabrojam nekolku da te potsetam :zakon so koj nesmeesh da pruzirash alishta na tarasa da ti se sushat ,zakon za plukanje na ulica ,zakon za frlanje na otpushok od cigara na ulica ,zakon za "kukni soveti vo zgradite "...i ushte eden kup gluposti ,i site shto diskutiravme po ovie zakoni ke ne svrstish vo glupi ?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.072
Поени од реакции
19.841
poleka koci malku ...ne rekov deka sum poveruvala ,samo kazav deka dokolku nekoj poveruva od graganite nema toa da go smetam :demek glup pa poveruval ,tuku ke go smetam :eek:d strav i na vakva glupost poveruval ....
Ако донесат закон, казна од 5000 евра за секој кој носи облека на себе, дали тој што ќе поверува во тоа е глуп или исплашен?
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ако донесат закон, казна од 5000 евра за секој кој носи облека на себе, дали тој што ќе поверува во тоа е глуп или исплашен?
prvo ako diskutirame da gi postavime pravilata ...jas te prashuvam ,ti treba da odgovorish ,pa posle ti prashaj jas ke odgovoram ...vaka ne ja biva ,na moeto prashanje namesto odgovor mi postavuvash prashanje (izvini i toa epten nesoodvetno ,ni vo nebuloza nemoze da go smestam )
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.410
нема глупи народи има само глупи луѓе
Народот го сочинуваат луѓето,а ние во принцип сме многу многу глупи.Овде може да се угушиш од смог ама недај Боже некој да излезе на протест. Чути си и трај си. Од стално сме така учени, до генот е.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.072
Поени од реакции
19.841
prvo ako diskutirame da gi postavime pravilata ...jas te prashuvam ,ti treba da odgovorish ,pa posle ti prashaj jas ke odgovoram ...vaka ne ja biva ,na moeto prashanje namesto odgovor mi postavuvash prashanje (izvini i toa epten nesoodvetno ,ni vo nebuloza nemoze da go smestam )
Со оглед на тоа што ти веќе си постави твои правила, редно е и јас да поставам мои правила. Моите се дека можеш на прашање да одговориш со прашање.
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
58
Поени од реакции
66
Народот го сочинуваат луѓето,а ние во принцип сме многу многу глупи.Овде може да се угушиш од смог ама недај Боже некој да излезе на протест. Чути си и трај си. Од стално сме така учени, до генот е.
значи за да не си глуп мора да протестираш?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.410
значи за да не си глуп мора да протестираш?
Па како да ти кажам....ако некој ти ги гази основните права и ти му чутиш...ондак да, глуп си.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
kolku shto te razbrav ,mislish deka lugeto koi ke poveruvaat na ovaavladina merka se glupi ?
ne ne se glupi ,samo se mnogu isplasheni,veke i najgolemata glupost ,ja svakaat seriozno ,shtom doaga od VLADATA !!zarem malku gluposti se iznaslushavme so vakvi i onakvi zakoni ,tolku kazna ,volku kazna ,vakov zakon ,takov zakon ,pa go POBUDALEA NARODOT,no nikako nemoze da go nareceme deka narodot e GLUP
Ако ги исчиташ коментарите на линкот,сите до еден, ке видиш дека оние кои коментирале(со исклучок на неколку)се убедени дека дека тоа што е пишано е вистина.
Ти во овој случај ги оправдуваш оние кои коментирале...па толку им е капацитетот да проценат што е шала а што вистина.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom