Колку си ја сакате работата?

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Јас воопшто не си ја сакав работата. Поради неа сега имам здравствени проблеми, оти работев во абнормални услови. Тогаш ја прифатив поради лични причини и како што вели членот погоре молев Бога да ми се случи нешто за да се спасам од неа и таа од мене. Совет за другите за во иднина, не прифаќајте работа која не е на ниво со вашето образование.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
неможе работа да те исполнува остај тоа што ве лажат капиталистите,
ама доволно е да не те испразнува и така некој ствари, на Кање лесно мислите му беше после види го пропо да не беше онаа курвана аахх бе
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
неможе работа да те исполнува остај тоа што ве лажат капиталистите,
ама доволно е да не те испразнува и така некој ствари, на Кање лесно мислите му беше после види го пропо да не беше онаа курвана аахх бе
Цел си ти Кање, а пост ти е чисто срање.

Куде мога да га споиш тога пропо рапера сс овуј тему.Работа е дел од живот, третина од деноноќие,мора да се работи.Џабе не викаф боље џабе
работи него џабе да седиш.
Кој збор е џабе устфари еј.Џабе хаха

На работа на труд!!!
Пробудете се морни копачи и копачки!!!
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
Ne e rabotata teska teski se gomnojadcite so se mesaat kaj so ne im e mesto...
inace za okej rabota sum imal poise raboti ne mozam da karakteriziram do sea niedna deka mi bila ekstremno teska a dali me ispolnuva ne zosto bi me ispolnuvalo koa ke bidam gazda koa ke rabotam za moj profit a ne za profit na rabotadavecot ...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Одамна тврдам дека овие што го хејтаат понеделник се луѓе што не го расчистиле горенаведеното со себе и заминале во води кои не се за нив.
За цел пост се слагам (и екстра), освен за ова.
Лично го хејтам понеделник, а и голем дел од луѓето што ги знам - не заради работата и дали ја сакаат или не. Заради тоа што доаѓа после еден/два (колку-толку) неработни денови. Девојка ми претежно работи и сабота и недела и пак го мрази понеделник. Е ај најди НЗС.
Мислам дека повеќе е психолошки моментот, као демек понеделник - почеток на нова недела. Да почнуваше работната недела во вторник - исто ќе го хејтавме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тежок е понеделникот после два слободни денови без разлика дали си на работа или на школо.
Не е исто петок кога си поопуштен знаеш иде викенд и понеделник како прв ден од неделата, а повеќето го мразиме затоа што менуваш навика на спиење, пола ден си како гомно, едвај ти се прави муабет, намалена ефикасност и концентрација.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.934
Кога веќе не можеш да ги мразиш, сакај ги. И така почнав да си ја обожавам работата, иако карактерно не ми прилега работа под временски притисок и слично, сепак се привикнав. Имам комуникација со над 100 души секојдневно, што некако го олеснува денот. Не би мењал ништо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Звучи како клише, но ако го работите тоа што го сакате, работата станува забава. Иако, на почетокот, не ми се гледаше така. Благословот е што можам работата да си ја работам од било кое парче на земјината топка каде што има саглам интернет. Проблемот е што работата е нон стоп. Начинот на работа е таков што ментално си истрошен на крајот на денот, но секогаш би одбрал ментален отколку физички замор.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Си ја сакам, иако нема многу допирни точки со мојата струка. Работа поврзана со естетиката и креативноста, а и сите колеги се фини и коректни кон мене, би била неблагодарно ѓубренце ако и' барам мани.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За цел пост се слагам (и екстра), освен за ова.
Лично го хејтам понеделник, а и голем дел од луѓето што ги знам - не заради работата и дали ја сакаат или не. Заради тоа што доаѓа после еден/два (колку-толку) неработни денови. Девојка ми претежно работи и сабота и недела и пак го мрази понеделник. Е ај најди НЗС.
Мислам дека повеќе е психолошки моментот, као демек понеделник - почеток на нова недела. Да почнуваше работната недела во вторник - исто ќе го хејтавме.
Пензионери сте, што да ви правам :D :D :D :D Jaс па во понеделник сум најполна со енергија и тогаш завршувам 80% од работата, ми останува уште некој мал дел + барања некои за промена ако испаднат среде недела. Во петок нa пример не куцам библии освен ако не е нешто со висок приоритет па што сака нека е :D
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Ja epten si ja sakam rabotata. Rabotam nesto sosem razlicno od ona za sto ucev u mk ali me ispolnuva i so merak odam na rabota. So ogled na toa sho me plakjaat kolku sto ja sakam i mi pokrivaat sekakvi troskovi za patuvanje od/do rabota i potrebni kursevi najnormalno e da si ja sakam rabotata. Rabotam za covek koj e multimilioner ali licno gi znae site vraboteni u firma(okolu 700 vraboteni) i site gi tretira ko da mu se familija.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
kako da ja sakam ,ja rabotam bez elan ,ima profesii koj zivotot ti e izlozen na opasnos ,tesko fizicka,koristis zastitna dotraena oprema ednostavno davas mnogu a ne dobivas pokacuvanje,dodatok,zastita,jubilej,licno jas rabotam rabota koja e slabo platena kaj nas opasna tesko fizicka i nikoj ne docekuva penzija i onoj mal procent sto dosol vo mojata profesija so uvezen staz od druga do penzioniranje kratko uziva vo penzijata ,zakoni ima ama trudovata inspekcija ne gi praktikuva nema skrateno rabotno vreme a smetano kako polno ,nema dodatok poradi izlozenos na bucava ,soobrakaj,studeno ,toplo,dozd ti sekoj den vojuvas ,abe kuce skitnik se krie ti rabotis na otvoreno terenska rabota vo dvizenje , ali za pusta para ,moras
 
J

joli1

Гостин
Ич.

Некад мислим дека е боље на овие години да не работаш ништо него било што.

Се будам нервозен, не ми се иде на работа. Работам со најголемиот шлајм од људи што постои за 250 евра, дневно минимум еден нервен слом и минимум една шанса за физички конфликт помеѓу мене и муштерија. А да, заборавив, слободен ден не може да имам за викенд или петок.

Доволен е фактот што пред некој ден сонував дека со раце убијам муштерија на работа.

Без буксна после работа не знам како би издржал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom