Колку сакате да се гушкате и бацувате на сабајле?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Тие што помислија дека темава е нешто романтично и убаво како изненадување на девојката со појадок на сабајле, се лажат. Во суштина се работи за нешто мрачно, нешто на кое не сакаме да мислиме, кое е убиец на утрата.
Темата е-

Како го одбегнувате утринскиот здив од девојката (ај нека биде и дечко за девојките, да не бидам окарактеризиран, притоа правилно, како шовинист..)
Има ли нешто погадно да станеш на сабајле и девојката да сака да те баци? Мислам уште не си ни зел воздух ко што треба, а девојката ти се бута со муцка неизмиена цела вечер.. Како се справувате со вакви ситуации?
Што им велите и како правите да не се почувствуваат не пожелни(плус полошо е кога си ја запознал претходната вечер, покрај чувство на кривица што легнала од прва, го има и ова твое несакање да ја бациш)..
Знам дека не сме совршени и дека има и други гадости, али ме интересира што правите кога ќе ви се приближи-

а...ја бацувате сепак иако ви е гадно
б..не ви е гадно, напротив ова ви е најдобриот момент во денот
в. и ја тргате главата
г..и се дерете како може да помисли да ве бацува со неизмиена уста
д...И подавате Орбит и се надевате дека ќе разбере..
ѓ..не сте наишле на таква девојка
е..нешто друго.

Зошто некој би сакал да се гушка на сабајле?

Машко сака да те изебе и кога ќе го направи тоа, не сака после тоа да се гушка или бацува или да прави муабети. Сексот е завршен, секој на своја страна.

Освен,ако сака пак нешто слично да се повтори или е подолго време со некоја, па можеби ќе размисли, ќе процени ситуација и ќе си рече, ај ќе ја погушкам, за да можам пак да ја имам понатаму. Но незнам како жените не помислуваат во ниеден момент дека сите тие гушкања лигавења, глупи муабети на сабајле, ни се преку глава. Никој не сака да слуша што девојката има да каже, тоа што ве трпиме кога блебетате и кога се пикате во наша територија, тоа е она кое се вика компромис, мада ги мразам сите овие предавници на машкиот род, кои се конформираат, пичкосуваат и ги прават работите кои им се по кеиф на девојките, а не на нив.
Не ми е јасно, сме се ебеле, убаво ни било и на двајцата, зошто мора на сабајле да сакате да ми се пикате, да ми зборите, да ме бацувате..? Оставете го тоа за понатаму во денот или за следната вечер, кога пак ќе ни треба да се испразниме.

Бидете мажи и кажете му НЕ на гушкањето на сабајле.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Poslednoto ke da e..
Nikogas ne sum pocustvuvala tolku gaden zdiv ko sto opisuvas ti,nie nasabajle najcesto se guskame,se bacuvame otakako ke se sredime,moze da se desi i pred toa ama ne mi bilo neprijatno.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
IsidoraD напиша:
Poslednoto ke da e..
Nikogas ne sum pocustvuvala tolku gaden zdiv ko sto opisuvas ti,nie nasabajle najcesto se guskame,se bacuvame otakako ke se sredime,moze da se desi i pred toa ama ne mi bilo neprijatno.
Зошто жените мислат дека машките сакаат да се гушкаат на сабајле со нив?
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Mnogu vreme sme zaedno barem znaeme sto sakame,sigurno ne pravam nesto sto on nesaka ili obratno.

Sto ti bese celta na prasanjeto ustvari?:lud:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Никола напиша:
Зошто некој би сакал да се гушка на сабајле?
Бидете мажи и кажете му НЕ на гушкањето на сабајле.

Шо стори бе брат ти, да не ти пукни темата.Гушкање насабајле?Мислам но сенс.Веќе голема работа ако те гушни насабајле со немиени заби?Хелоу,гушкање е а не е бацување.Шо значи дај жити се подсмени ја темата во Бацвање само,не во гушкање,пошо гушкање насабајле не може (читај НЕМА ШАНСА) да е гадно!!!Па и бацвањето и не е така лошо,шо има врска и двата немиени сте не е така страшно...Веќееееее

А и башка бато не кажа за тебе,имаш некое лошо искуство или???
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
АуРоРа напиша:
Шо стори бе брат ти, да не ти пукни темата.Гушкање насабајле?Мислам но сенс.Веќе голема работа ако те гушни насабајле со немиени заби?Хелоу,гушкање е а не е бацување.Шо значи дај жити се подсмени ја темата во Бацвање само,не во гушкање,пошо гушкање насабајле не може (читај НЕМА ШАНСА) да е гадно!!!Па и бацвањето и не е така лошо,шо има врска и двата немиени сте не е така страшно...Веќееееее

А и башка бато не кажа за тебе,имаш некое лошо искуство или???

Беа на почеток две теми, во согласност со администрацијата ги споивме во една.
Слободно е паралелно е да збориш.. Еве се гушкате и ти отвори уста..мислам дека од време на време и за фацат си му заинтересирана?:)..
Или ти прдне.. што правите сите кога ќе ве -
Хухнат, бацат, ждригнат, ви бутне мишка во фаца и сл..
Еве например да ви прдне женско.. ја гледате злато солза, уба, дотерана и прднува, а тоа смрди како на стар човек или на нешто грозно кое умрело пред месец дена.
Бидете послободни, не се ограничувајте има место за секакви работи тука.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Аман муабетов е...па сега женските ретко прдат и сугруно нема да им се деси прад дечкото да го направат тоа биди сигурен. А зошто ти светец си аман...па луѓе сме!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
spored mene zenskoto nikogas nema da dozvoli da i mirisa zdivot,posebno ne koga znae deka onoj sto go saka e do nea i ima zelba da ja bakne!I mislam deka Nikola treba da si zboruva za samiot sebesi,a ne vo imeto na drugite maski!Poznavam mnogu maski koi obozavaat guskanje i bacuvanje nasabajle...znaete,nikogas ne bi ni pomislila deka nekoj(posebno ne masko) se zamara so vakvi raboti,kako i smrdel zdivot be!Tebe ne ti smrdi zdivot nasabajle?
Devojkite sekogas se povnimatelni vo vrska so ovie raboti taka da ne ti drzi muabetov!Podobro da si go svrtel vo pozitivna smisla!Ja na primer,obozavam guskanje nasabajle!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Никола напиша:
Или ти прдне.. што правите сите кога ќе ве -
Хухнат, бацат, ждригнат, ви бутне мишка во фаца и сл..
Еве например да ви прдне женско..

Леле какви идеи само имаш ти?:lud: My goooood, случајно постои воздржување и нормално дека нема некоја девојка да прдни пред дечкото,ќе се тргне аман па ти
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
lelele ali pazi go filmov ke ti prdne onaka socno domakinski :ija: i posle toa onaka prai oops (so mil glas) :pipi:...

ma ni maten vardar nema da ja ispere :blabla:
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Se zavisi od raspolozenie
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Според мене не е ни едно од тие таму што ги наброја сепак од сабајле девојка ми си ја мие устата засто знае дека е сепак гадно а и спротивно и јас го правам истото

Мене искрајно не ми е гадно зашто и јас пушам исто и она пуши цигари.Сепак сакам да ги прашам тие што не се пушачи а што партнерот им пуши(цигари не на нешто друго :bip: :je:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
PuMbA напиша:
Мене искрајно не ми е гадно зашто и јас пушам исто и она пуши цигари.Сепак сакам да ги прашам тие што не се пушачи а што партнерот им пуши(цигари не на нешто друго :bip: :je:)
Нема потреба од нова тема ... основата е иста, дали ви смета лош здив ... терајте тука.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
mi se ima deseno....trebase da idam na bazen so sestra mu zasto on bese na rabota so tatko mu.i idam da ja viknam otsabalje sestra mu,nakaj 10 saat,i ona go razbudila zasto ja sum bila u dvor,i mi se ubacue takov pospan po bokserici,i ja se vrtam da go bacam u usta,i on mi vika deka sega stanal deka ne e mien.i dodeka ja cekav si se guskavme i mu skruci da me bace u usta i se izlapavme i ic ne mi bese gadno.izglea zasto mnogu go sakav...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас сум многу гадлива по природа, така да не поштовам многу многу бакнежи по сабајле пред миење ... природна работа, ништо лошо ... две секунди во wc не менуваат ништо ... башка ако знам јас да си внимавам на такви работи не би му простила на партнерот па колку и да го сакам ... нема врска со сакање или несакање тоа ... хигиената ми е секогаш пред све друго и мислам дека треба на сите да им е:star: :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom