Колку проценти од девојките прават се' и што мислите за таквите девојки?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Конзервативизмот умре, така да голем е процентот.
Но девојките прават се кога се најопуштени. А во време на стереотипи и етикети( жив доказ е форумов) девојките се најопуштени во врска, партнерот добро го познаваат и имаат доерба во него. Е тогаш вистинската забава почнува:)

Ехх, да бидеш во сериозна врска со некого треба да правиш се што партнерот ќе го направи да се чувствува убаво ... се додека се чувтствува убаво и другата страна .. што дава:)

Сум давала колку што сум можела, мислам дека не сум рекла не за нешто што и јас сум сакала ... но лошото е што не сум рекла не и за тоа што не сум го сакала:icon_lol: па да .. сум исполнувала доста .. работи .... на партнерот
Никогаш немој да се каеш за нешто што си го направила. Се додека го правиш она што мислиш дека е најпаметно во моментот на права патека си.
А за работите што не ис ги сакала, па има причина, си сакала да го задоволиш партнерот. давање оралка во глобала е да го задоволиш партнерот а не себеси. Се поврзано во сексот е во давање и примање за да се постигне комплетно задоволство за двајцата.
Нешто најмногу што мразам е себичност во кревет. Од мој аспект, си глеа за нејзе и ич пи*ка не ја боли дали јас се осеќам убаво.

Така да Делинда, имаш почит од моја страна што ете спротивно на волја си сакала да му угодиш на партнерот. Риспекат:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Momci, sto mislite kolku gi ima takvite i kakvi vi se iskustvata so devojkite koi bukvalno pravat se sto posakuvaat mazite. Znaci, da sakaat em oral, em anal, em da moze maskoto da im ejakulira kade saka.

Ili retki se? Devojki, a i vie sto vikate na ova?

Jas sum probala ama ne mi ide nekako, sto bi se reklo nemam uste stazh.
А бе такви ќе најдеш купј, на секој чекор, али ај кажи им на тие девојки кои саккат да напарав се , да ти потфатат кисело млеко, да ти замесат зелник со праз, да направат полнети тиквички потпечени в релна, да запери на рака кошула, да измети двор, да собере јаболкницата.... е то е зорт, знаеш шо ќе ти кажи, “Аман опни ми го кај сакаш ејакулирај колку сакаш и каде сакаш само не ме терај утре сабајле в бавча“
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Екстремен хедонист сум и многу себична во сексот , битно ми е задоволството да биде максимално.
Го правам она што прави мене да ми биде добро и што ме носи до оргазам, не сакам да правам отстапки, but then again сум далеку од конзервативна.
Немој да бидеш себична мора да постои реципроцитет, исполнувај туѓи сексуални фантазии и желби и тебе ќе ти бидат исполнувани (y)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Уште ли живееме некаде кон крајот на 19 век?
АМАН!!!!
Доста од такви мислења, демек што ќе мисли за мене ако му го пушам!
И да ми го пуши, и да голта сперма и у газ да се ебе, како курва да се носи, најмногу на свет ќе ја сакам затоа што ми е ќеиф!
Да, хедонист сум, уживам во секс и сакам се.
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
A kolku od devojkite se zadovolni od nivnite deckovci dali tie pravat SE????
Секоја девојка што го сака својот дечко прави за него многу работи оваа тема главно е СЕКС , зар вие машките што понекогаш знаете да бидете толку алчни во врска со овие работи немате ни малку совест кога после добар секс (орален или не) одите веднаш кај другарот да кажете колку ви било добро кога ви го пушела и слично? Ако еден ден се скараш со таа женска ова (од другарот на кој сте се довериле) најверојатно ќе испадне на друг другар па на 3,4,5.. и после трач за неа? Нели вас ќе ви биде глупо пошто тоа било ваша ДЕВОЈКА!! A да иии секое машко сака до крајност да ја исполни својата партнетка во кревет најчесто ужива кога таа ќе доживее оргазам во тоа сум сигурна .Па Секако дека сме задоволни како и вие исто

:D .. Иначе сексот е најнормална работа според мене кој сигурно 88% од младите што се во врска повеќе од 2-3 месеци ја имаат вкусено.

Добар вкус зар не? :)
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
Застани на ред пред основно школо :) :) :) :)
Шала на страна, и да е девица, сигурно е добро „теоретски“ поткована, а и 21-ви век е... Таа теорија не држи многу-многу.

Бак ту топик : таквите ги нема многу, а и тие што ги има се обично во постојана врска па немаат инхибиции. А и не се само инхибициите во прашање - ако не им се допаѓа, не им се допаѓа. И од дечкото не е фер да инсистира на работи за кои знае дека не и се допаѓаат на девојката (најбанален пример - анален секс).
Под ова теоретски незнам што точно подразбираш , но и јас мислев дека знам многуу работи за сексот ама кога пробав видов дека не е тоа тоа што го кажуваат и што го читам по сајтовите , се додека не се "извежба" она неможе на прва да биде професионалец!!! A секој дечко што ја почитува девојката нема да инсистира на нешто кое она смета дека не е спремна (најчесто аналниот секс како што кажа) :)

П.с Темава е ептен:drk:...:vozbud:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
и да не прави се,ќе ја замолиш
убав збор железни врати отвара,усти,нозе.......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom