Колку пати јадeте во текот на денот?

Колку пати дневно јадете?


  • Вкупно гласачи
    521
  • Гласањето е завршено на .

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
zavisi nekogas jadam i po deset pati a nekogas zaboravam da jadam :toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Некогаш многу јадам и грицкам нешто цело време,ама најчесто заборавам да јадам:toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
зависи кога како, некогаш 2 пати али ако имам многу обврски ниту еднаш
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Нема опција на три саати :( :pos: стварно како дупка без дно сум....ама тоа е метаболизам со брзина на светлината имам :pos:
 
R

reactive89

Гостин
Најнормално јадам три пати на ден, али од петокот до денес јадев само еднаш... некој од форумов знае зш :) а ако незнае нека претпостави, хахаха и тек денес ми текнало да бидам гладен, и од денес пак продолжив да јадам по три пати на ден :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.152
Obicno 4-5 Pati dnevno i + toa blakce, sokce ova ona... A koga sum pred kompjuter jadam ko nenormalen nedaj boze nekoj den ke umram pred pc-to od jadenje blago:pos2: :pos2: :vozbud:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
Минимум 3 пати, а мора и ужинка нешто да јадам зошто едноставно ми се пријадува на моменти.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Порано јадев повеќе,ко вреќа без дно бев,лапни голтни ми беше се околу мене :kesa: Сега сум таман,три оброка на ден,наутро овошје после некое ручекче и минимална вечера.Па има и благичко :pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
два до три пати на ден али количински малку јадам, али зимно време и вака за празници секогаш повеќе се јаде или кога учам па ке накачам некое килце али одма смалувам пак но никогаш со диета туку самиот организам зимно време повеќе бара за јадење :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
542
Најчесто два пати..некогаш и три пати..количински јадам..па зависи, малце под просекот ваљда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom