Колку пати во неделата чувствувате страст?

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
znaci temava e otvorena za luge koi se vo vrska no i za onie koi ne se ....pa luge kolku pati nedelno posakuvate vistinska strast ...sex...ili kako veke i da go narecam ona prekrasno custvo koga se podgotveni za inspirativni i nezaboravni migovi ....pozz:pipi:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
секојдневно такоџе.
макар што не сум броела. во секоја убава и нормална врска треба да има страст и секс.Тоа е дел од секоја врска.
Искрајно би се загрижила доколку нема страс појќе од еден ден.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Зар некој може да ги изброи “патите“ во неделата? :)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
napolno se soglasuvam pa i morame da priznaeme deka toa e edno pozitivno custvo sto ja zadrzuva vrskata i uste poveke ja zajaknuva .sekako neli ako strasta e soodvetno vozvatena .Smetate li deka premnogu strast moze da ja osteti vrskata?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Постојано, без престан. Знае да ме „фати“ кога најмалку очекувам, па поради тоа сум имал доста непријатности :icon_redf
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
секојдневно или поточно кажано појќе пати дневно :vozbud:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Во еден ден, некогаш се изразува повеќе некогаш помалце:wink:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
:wink:

Темава ја сврстувам во типот на оние: "Што јадевте денес", "Колку пати пиевте вода денес". Доста пати ебате, незнам како очекуваш концизен одговор на темава. Секој човек осеќа секојдневно потреба за љубов и страст, кога повеќе, кога помалце. Природен инстинкт.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Smetate li deka premnogu strast moze da ja osteti vrskata?
Напротив.
На врската може да и штети недоволно страст, а што повеќе страст толку подобро.

А темава колку пати ...? :icon_eek:
Јас не бројам колку пати сум јадела, била во тоалет, пиела вода и сл, а камо ли да памтам колку пати сум помислила на секс.

Бројка никој не знае, јас лично неколку пати во текот на денот. Посебно навечер :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Страсен и благословен вечноста ме остава... Архангел. Па за св. Трифун бев и страсен и пијан.Па после отрезнав :icon_lol:. Сум страсен само во специјални моменти за специјални личности, не сум од оние луѓе кои што во поголемиот дел од времето мислат со помалата глава и носат погрешни одлуки. Можам да го контролирам тоа додека можам :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom