Колку им искажувате љубов на вашите деца?

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Секој си го сака своето дете, и секој на свој начин.. јас уживам со нив ги гушкам, ги гњавам, ги штипам, ги бакнувам и се што не им правам, и никогаш не заборавам да им кажам дека ги сакам највеќе на свет, а и тие богами ми возвраќаат(еднаш имам пишано) *Мамо дали знаеш дека те сакам највеќе на свет?, и тука одма следуваат гушки цврсти, силни, полни со љубов и среќа...
Колку вие на вашите деца, или ако немате свои вашите родители ви ја искажуваат љубовта која ја чувствуваат кон вас, и вие како родители ја искажувате како на кој начин? Секојдневно ли го правите или го прават тоа ???
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Еднаш годишно,за нова година кога си ја честитаме новата :nesum:

Колку може бе...секоја слободна секунда ја поминуваме во гушкање,милување,сакање,искажување на љубов.Или пак моите ангели се толку милосливи :toe:може има некој и што не се сакат:nesum:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Еднаш годишно,за нова година кога си ја честитаме новата :nesum:

Колку може бе...секоја слободна секунда ја поминуваме во гушкање,милување,сакање,искажување на љубов.Или пак моите ангели се толку милосливи :toe:може има некој и што не се сакат:nesum:


Има некој кој не толку често го изразуваат истото, сум била присутна... повеќе гнев покажуваат него љубов кон сопственото чедо заота и ја отворив темата, не само за нас кои сме веќе мајки туку и за они кои се чеда на некои родители, да споделат дали некој им подарува љубов или тоа отишло во заборав!
И да има некој и тоа го практикуваат еднаш годишно, ради реда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom