Колку е паметно да се инвестира во Хостинг Компанија?

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Здраво,
Деновиве размислив малку окулу хостингот и се запрашав колку е исплатливо да инвестираш во хостинг компанија во Македонија.
Иако има премногу хостинг компании (да не речам дури и да ги шутираш) сепак ова да биде нешто поинакво со подобра понуда со такви тракатанци... :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ај да видиме што подобро би понудил, дај предлог?
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Брат самиот кажуваш дека има хостинг компании.Нема многу да успееш цело време ќе си конкурирате.Освен ако предлогот што ќе го дадеш биди преефтин.Така да нема да ти се исплаќа мн малце пари ќе земаш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.681
Ај да видиме што подобро би понудил, дај предлог?
Ако прашањето беше наменето за мене...

1. За колкава сума како влог правиме муабет?
2. Која гранка од производство/трговија треба да се опфати?

И за крај
3. и најважно:Шо ќе работи инвеститорот т.е. отварачот на бизнисот?

п.с. ако имам идеја за инвестиција/сопствен бизнис, која што би работела рентабилно (по некоја бизнис замисла), зошто би ја споделувал со вас?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.853
Темава треба да се вика:
Колку треба да си глуп за да инвестираш во хостинг компанија
Шансите да заработиш нешто се=0
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Аха,
Според вашите кажувања ќе испадне дека ќе влезеш во минус одколку да сќариш нешто :)
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Темава треба да се вика:
Колку треба да си глуп за да инвестираш во хостинг компанија
Шансите да заработиш нешто се=0
Супер, камо среќа уште мн. луѓе како тебе да го веруваат ова, и би правел мн. повеќе пари ;)

Тигар, заеби хостинг пер, нема пари у тоа, откажи се :PPP
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Имаш право :)
Така е, заеби хостинг, иди најди работа, боље, работи за хостинг компанија!! :pp Мислам зашто да им бидеш конкуренција денес кога имаш 6 билиони луѓе како потенцијални потрошувачи...ИДИОТСКО е. Иди работи за нив, така боље пари ќе направиш, плус шансите да заработиш пари работејќи за некого се...100%!!!Ч!Ч!Ч!!!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.549
Поени од реакции
1.002
Па во кој бизнис нема голема конкуренција? Поентата е која е твојата визија за да бидеш подобар од нив. Ако имаш визија како претприемач - има логика да инвестираш. Друга равота, што подразбираш под "инвестираш". Ќе си купиш дедикејтед сервер негде во странство и ќе шиткаш пакетчиња или ќе правиш дата центар во Македонија?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Па во кој бизнис нема голема конкуренција? Поентата е која е твојата визија за да бидеш подобар од нив. Ако имаш визија како претприемач - има логика да инвестираш. Друга равота, што подразбираш под "инвестираш". Ќе си купиш дедикејтед сервер негде во странство и ќе шиткаш пакетчиња или ќе правиш дата центар во Македонија?
Јас типувам дека ќе почне со реселер за почеток :vozbud:
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Јас типувам дека ќе почне со реселер за почеток :vozbud:
Со што и да почне битно е да има добра понуда и сигурност...
А ако купиш хостинг денес и за 4 дена го снема... така тешко дека ќе успее... ќе влезе само во "-" ако го тужи некој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom