Колку е битна висината?

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Не мислам дека висината влијае на убавината, воопшто. Може кога си повисок си позабележителен, ама и ниските луѓе си имаат своја убавина. Мене баш ниските жени ми се посекси, а башка и ја сум си ниска па да си бидам на моја страна.
А за машко поубаво изгледа ако е висок и строен, ама и понизок да е ќе помине, само да е привлечен.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
Мене лично ниски мажи не ми се привлечни, и не ги земам воопште во предвид.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.932
Поени од реакции
18.644
Мене лично ниски мажи не ми се привлечни, и не ги земам воопште во предвид.
А која е твојата оптимална висина за маж, да се знае кој влегува во дијапазонот на потенцијални кандидати. Ја на пример сум висок некаде околу 177cm, што и не е некоја висина за машко, али може да се каже дека е златна средина, сеа јебига и тоа е нешто:toe:.
 
M

makedon^

Гостин
Висок сум 191, доволно е? :))) Инаку сметам дека на повисоките луѓе облеката поубаво стои (не дека јас сум сеа висок :) ) Порано си набивав некои комплекси дека сум мн висок бла бла, сфатив дека тоа врска нема дека е супер таа висина која ја иам иако најголем дел спрема мене беа како џуџиња :) Затоа сеа коа ке видам некој повисок од мене се чудам, викам види го колкав е :pos2:а не гледам дека јас сум таков за најголем дел :)

Мислам дека на висок човек му одговара повисока партнерка за да одговараат повеќе, на пр јас да имам женска 160 цм некако глупо ми е, треба некоја што ќе биде повисока за да одговараме. Исто така и за пониските. И глупо е некогаш коа ке видам на улица пар разлика по 50 цм женската ептен ниска, некако неубаво ми стои, шо знам, мое мислење :)
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
Не ти пречи што треба да се качиш на столче да го бакнеж дечкото ? : )
не се качувам на столче :))) највисокиот дечко беше 20цм повисок од мене :D ахахаха али и да е повисок и повеќе од 20 цм,ќе се наведне,ќе ме земе у раци,па ќе си седнеме..еее има милион начини за добар бакнеж ;)
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Па стварно и ја не мислам дека висината влијае на убавината....без разлика дали си низок или висок секако дека си имаш убавина...мада ја сакам да пораснам уште малку...:toe:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
hahaha abe luge,jas sum 165 a mojot de4ko e 185 pa jas koga ke oblecam stikli toj mi piska mi vika abe sto se zamaras bitno e ti da se osekas udobno i bitno e oti te sakam taka da nema sto da si opteretuvas nozi4kite nekogas bez vrska :wub:

Ako se soglasuvate,visocinata ne igre nekoja golema uloga ovde...

A inaku mislenje mene mi e glupo koga ke vidam par i dvajcata do mm isti... :nenene:
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Па мислам дека е битна , оние повисисоките повеке се истакнуваат и главно се повеке заводливи според мене. инаку јас сум 174 а не би било лошо уште 3-4 cm. :wink:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Незнам зошто од секогаш сум сакала високи луѓе,меѓутоа немам предрасуди кон оние ниските.
И секогаш сум сакала високи машки а сум имала ниски :nesum:
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
:pos2::tapp: За мене висината не влијае на убавината на човекот. Мислам дека цртите на лицето како и конструкцијата на телото играат улога во физичката убавина. Јас сум висока 170 cm како и мојот партнер. И замисли, никогаш не сум помислила дека е полн со злоба и завист. Фала ти што ми ги отвори очите.
Мими, ако твојот партнер е полн со злоба што да кажам јас? Олицетворение на злото а? ахахаххаха

Не мислам дека висината влијае на убавината, воопшто. Може кога си повисок си позабележителен, ама и ниските луѓе си имаат своја убавина. Мене баш ниските жени ми се посекси, а башка и ја сум си ниска па да си бидам на моја страна.
А за машко поубаво изгледа ако е висок и строен, ама и понизок да е ќе помине, само да е привлечен.
Баш мислам дека и кога си понизок си позабележителен. Не си се почувстувала така?

не се качувам на столче :))) највисокиот дечко беше 20цм повисок од мене :D ахахаха али и да е повисок и повеќе од 20 цм,ќе се наведне,ќе ме земе у раци,па ќе си седнеме..еее има милион начини за добар бакнеж ;)
Не мора да седнете, можете да легнете.. Така ич нема да има разлика:)

Инаку неможе да се каже дека е добро да си понизок или повисок. Секоја висина ти носи предност и слабост. Има на брејниак епизоди каде висок и слаб се натпреваруваат и се гледа во што е предноста, а во што е слабоста. Јас сум задоволна со мојата висина и не би сакала ниту еден сантиметар повеќе. Шорт рулз :)
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
За машко поубаво е да си повисок,ама за женско мислам дека побитни се некои други работи од височината.
Ја сум 165 и таман ми е не ни сакам да бидам повисока,оти после ке си имам проблеми со наогање дечко:)Грдо ми изгледа женското да е повисоко од машкото.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
А која е твојата оптимална висина за маж, да се знае кој влегува во дијапазонот на потенцијални кандидати. Ја на пример сум висок некаде околу 177cm, што и не е некоја висина за машко, али може да се каже дека е златна средина, сеа јебига и тоа е нешто:toe:.
е па тоа е доволно за некои ама јас на пр.сум висока 175cm додади уште 13 од штикли и мене би ми одговарал некој што е многу повисок,така да тоа е индивидуално за секој различно :smir: btw има ли некој кошаркар тука :vozbud::vozbud::vozbud:
 
М

Мрак

Гостин
Поубаво изгледаат високи луѓе, не оние по 2 метра..туку нормално високи.Посебно машки.. за девојче и средна височина е ок.
Јас не сакам ниски машки, најдобро повисоки.. јас сум 171.. и како со некој 150???:toe: повеќе сакам високи луѓе:)
btw има ли некој кошаркар тука
Тигрица, ќе се најде некој..
И да, и јас сакам кошаркари:):)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
е па тоа е доволно за некои ама јас на пр.сум висока 175cm додади уште 13 од штикли и мене би ми одговарал некој што е многу повисок,така да тоа е индивидуално за секој различно :smir: btw има ли некој кошаркар тука :vozbud::vozbud::vozbud:

Има бе,.како нема :helou:

А и бај да веј .ти увек си на штикли ?? :vozbud:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Висока сум 168цм, а дечко ми е 175 висок...
Најсмешно ми е тоа што кога станавме дечко и девојка, бев повисока од него :vozbud:

Ама нели машките си растат до 25 години, ме надрасна и сега сме ОК

А не би ми сметало и јас да сум повисока од него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom