Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Додека не клекнам,јас или подобрата половина,што значи одговорот би требало да биде над 3 ...а за финансии,доволно е што заедно со женичката ке им дадеме шанса за живот и да имаат што да јадат и кај да спијат , за останатото ако господ им даде кликер...
 

@0@

Член од
8 септември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
12
Edno mislam deka e najdobro zatoa sto celo vreme od tvojot zivot i vospituvanje posvetuvas na nego.;)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Реално никогаш нема да имам семејство но имам желба да имам повеќе од 3 т.е 4 деца 3 девојчиња и 1 машко :love:

ама реалноста е друга :confused:
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Деца пред 28-30 години е скратен живот. Неможам да разберам на некои што ги раѓаат децата на 20. Една другарка од клас е родена кога мајка и имала 17 ! what the f*ck. Наместо да оди да го „живее“ животот таа чувала дете!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
за сега ниедно :) понатаму можеби ќе ми се поjави желба но во секоj случаj пре би чувал мали заjчиња отколку деца :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Мојата желба за деца не знам колку ќе кореспондира со мојата финансиска состојба понатаму. Во секој случај едно до две максимум. Ако бидат повеќе да сме живи и здрави постои абортус, а како превенција постои кондом. :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
за сега ниедно :) понатаму можеби ќе ми се поjави желба но во секоj случаj пре би чувал мали заjчиња отколку деца :)
Јас со моменталнава економска состојба несакам ниту едно ............ б.т.в. децата се на некој начин приватна инвестиција ....... треба да инвестираш во нив цел живот уште од раѓање па се додека да завршат со образованието и да најдат работа .......... значи треба да инвестираш во детето/децата минимум 2 децении, а од кај знаеш дали таа инвестиција ќе ти се погоди или пак ќе ти биде промашена инвестиција ........... а каква што ни е состојбава во државава(на секое поле) повеќе има шанси да испадне второто(празна инвестиција) !
Плус денеска за да чуваш дете/деца мораш да имаш пари, бидејќи како што гледам младинава е тотално разбеснета .......... а сето тоа чини пари .............. не фала несакам моето дете да биде тажно и да се разликува од останатите(разбеснети)дечишта !
 

WOLAND

Messire
Член од
13 септември 2012
Мислења
45
Поени од реакции
22
Како што изгледа ниедно. Треба чудо да се случи за да некогаш помислам на такво нешто. Не е проблем да се направи дете ама после тоа да го гледам да се мачи како мене не сакам. Подобро ниедно барем нема да го гледам како се мачи не би го издржал тоа.
 
Член од
22 септември 2012
Мислења
61
Поени од реакции
20
децата се дар од бога. јас би сакал да имам онолку колку што ќе можам да издржам финансиски. иако јас веќе имам 5 деца може да се каже. имам 2 кучиња и 3 мачки кои ги рачунам како мои деца. љубовта кон другите е љубов кон себе. да ги сакаш другите значи да се сакаш себеси. треба што повеќе да сакаме за што повеќе се осознаеме себеси и нашиот пат овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom