Колку деца би сакале да имате?

Колку деца би сакале да имате?


  • Вкупно гласачи
    1.142

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
10, да ја намалам работната рака во мојата фирма ...
 
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
максимум што можам но сепак да им обезбедам стан возило и услови за образовани
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Јас сакам петка, и да се здрави и живи, пол не ме интересира. Ваљда ке има и од двата пола, од пет сигурно ке има едно девојче или едно машко :).
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Минимум две, максимум две.
Три ако кондомот е дупнат.
Шега на страна ама едно никако не. Најпрво единецот секогаш ќе биде несреќен за свој компањон во детството, па колку и да сака другари нека има. Едно е другар, друго брат. И најчесто со тоа незадоволство се појавува причини за да се угоди некако на детето единец што најчесто краен продукт е разгаленост. А несакам моите деца да бидат разгалени, туку добро воспитани.
За три, ако можам економски да ги издржувам зашто да не.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Две или три во зависност од економската ситуација или па ептен не плански да излезе третото.
Едно не сакам во никој случај, јас бев сама едно десетина години и не сакам толку голема разлика.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Минимум 3....Инаку и кај мама и кај тато се по 6....Алал да им е на старите:D
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
емиии може би 2 искам да имам предпочитам да са момчета хмм за имена незнам може би Сергеј,Александ'р или п'к Крум нешто такова де да знам
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Можностите ни се за едно. Подобро да имам едно, ама да има се што му треба, отколку две или повеќе, ама секогаш да им фали нешто.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
2 машки.. Леле да грми куќата тешко на жената хаха
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Можностите ни се за едно. Подобро да имам едно, ама да има се што му треба, отколку две или повеќе, ама секогаш да им фали нешто.
Ќе му фали ,баш она што најмногу ќе му треба низ живот.. БРАТ ИЛИ СЕСТРА
Јебеш материјално богатство,триста играчки, курци -палци кога го нема она суштинското што му е потребно на секој човек..ближен.. мајка и татко никогаш неможат да заменат на едно дете брат или сестра..никогаш !
 
T

Tetro

Гостин
Ќе му фали ,баш она што најмногу ќе му треба низ живот.. БРАТ ИЛИ СЕСТРА

мајка и татко никогаш неможат да заменат на едно дете брат или сестра..никогаш !
Како досега во Кина не сФатиле дека си во право? Знаеш нели, дека по закон на секој брачен пар им е дозволено најмногу до едно дете.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
2 машки.. Леле да грми куќата тешко на жената хаха
еее па ако грми по куќата мислиш тбе нема да ти смета а? само на жената :) Се некако имав мислење дека мажите се понестрпливи ако некој трча, се дере и ќенка по дома :)
--- надополнето: Oct 30, 2011 4:05 PM ---
Јас би сакала две, едно машко едно женско. Првото да е машко, да ми биде мирна душата дека женското ке има кој да ми го пази :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom