Колку го познавате вашиот партнер?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Dali stvarno mislite deka znaete se za nego?Neli vi se slucilo denes da stori nesto sto ne nalikuva na nego?Lugeto se menuvaat sekojdnevno, nisto pa duri i karakterot na covekot ne e vecen.Potocno partnerite se menuvaat vo brakot.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ја сум мажена веќе 8 години и нема ништо што маж ми би направил, а да биде вчудоневидувачко. Ја дури и знам предвреме што може да каже или како би изреагирал.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
short1 напиша:
Ја сум мажена веќе 8 години и нема ништо што маж ми би направил, а да биде вчудоневидувачко. Ја дури и знам предвреме што може да каже или како би изреагирал.
Има и подолги врски меѓу двајца партнери, па сепак некој некогаш може да изненади ... не биди толку сигурна во себе, за секој случај, имај си една резерва секогаш ... :toe:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Дивајн напиша:
Има и подолги врски меѓу двајца партнери, па сепак некој некогаш може да изненади ... не биди толку сигурна во себе, за секој случај, имај си една резерва секогаш ... :toe:
A, be rezervata e tuka, kako ne. Valjda sto sakav da kazam e deka ako on ne izreagira na onoj nacin sto e normalen za nego, bi znaela deka ima nesto.

Inaku, da karakterot se menja. Niti ja, niti pa mojot maz sme bas onaa ista osoba kako koga se zemavme. Na kraju krajeva, togas i dvajcata bevme epten zeleni 20 godisni deca
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
мислам дека доволно добро го познавам
но нели никогаш не се знае
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
pA sega nikogas ne mozes celosno da zapoznaes nekogo. ama sepak mislam deka mn dobro si go poznavam partnerot, i toa sto go poznavam mi se dopaga :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Сеуште има постапки кои знаат да ме изнедадат и да си помислам дека никогаш не би очекувала такво нешто. И позитивни и негативни.
Мислам дека никогаш нема никого да запознаеме целосно, ќе го запознаеме онолку колку што тој ќе ни дозволи.
Се` е некако непостојано така што дури понекогаш си се изненадуваме од сопствените потези и размислувања, а не па од другите.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Dali stvarno mislite deka znaete se za nego?Neli vi se slucilo denes da stori nesto sto ne nalikuva na nego?Lugeto se menuvaat sekojdnevno, nisto pa duri i karakterot na covekot ne e vecen.Potocno partnerite se menuvaat vo brakot.

180 степени грешка си тука...луѓето не се менуват ( со исклучоци секако ) само некогаш можат да направат нешто изненадно со некоја цел...а за дали верувам на партнеро....ќе речам делумно...затоа шо не сум женет а и не сум уште стигнал за женење и затоа немам ни потреба да верувам на партнеро целосно ( не дека неќам да му верувам но со тоа можам само лошо да си направам - искуство )
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
180 степени грешка си тука...луѓето не се менуват ( со исклучоци секако ) само некогаш можат да направат нешто изненадно со некоја цел...а за дали верувам на партнеро....ќе речам делумно...затоа шо не сум женет а и не сум уште стигнал за женење и затоа немам ни потреба да верувам на партнеро целосно ( не дека неќам да му верувам но со тоа можам само лошо да си направам - искуство )

Луѓето се менуваат и те како.
Зошто би направиле нешто поразлично од тоа што претходно го правеле ако во меѓувреме не се смениле сваќања, расудувања, вредности и се` останато што го чини карактерот?
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
заради некоја цел ( која на крај краишта пак може да се поврзе некако со нивниот карактер ) или поради тоа што сакат барем за момент да се чуствуват поразлично....но сепак тие остануват истите... ( зборам за од некој 25+ год )
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
180 степени грешка си тука...луѓето не се менуват ( со исклучоци секако ) само некогаш можат да направат нешто изненадно со некоја цел...а за дали верувам на партнеро....ќе речам делумно...затоа шо не сум женет а и не сум уште стигнал за женење и затоа немам ни потреба да верувам на партнеро целосно ( не дека неќам да му верувам но со тоа можам само лошо да си направам - искуство )

Грешка си...
Луѓето постојано се менуваат, од ден во ден, а тука возраста не игра никаква улога. Нам константно во животот не ни се случуваат истите работите и не ни е секој ден ист за да би биле константно исти. Сите тие појави, настани, процеси и личности кои постепено се појавуваат во нашите животи имаат и те како влијание врз нас самите.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...чуекот се мењава а да го знаеш 100% својот партнер нема шансе..хих:wink:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
заради некоја цел ( која на крај краишта пак може да се поврзе некако со нивниот карактер ) или поради тоа што сакат барем за момент да се чуствуват поразлично....но сепак тие остануват истите... ( зборам за од некој 25+ год )
Баш таа категорија на луѓе (25+) се оние кои најмногу се менуваат.
Кога ќе соочиш со посериозни обврски ќе се измениш комплетно како би одговорил на истите. Ќе засноваш нови пријателства базирани на поинакви интереси, ќе стекнеш нови навики, ќе си поставиш нови цели... да не набројувам што се "ќе" ќе направиш.
Се` е тоа процес на менување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom