Колку го пишуваме она што сакаат другите да го прочитаат?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Се среќам често на форумов со трендот наречен: го пишувамона што сакаат другите да го прочитаат...
тоа го сретнав на темата за абортус... чепкањето по телефони... неверството... и доколку се појави некој маж со спотивно мислење одма го напаѓаат... абортусот е убиство... а дркањето е што?
онака глупаво делува никој никого не вара али сепак се вараат... абе луѓе коа сте почнале да пишувате барем дајте не се правите нешто што не сте...
колку го следите трендот наречен: го пишувам она што другите сакаат да го прочитаат?

( и сега ќе испадне дека нема никој таков )
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја многу сум фин,у психоанализи цело време им кажувам она што сакаат да чујат.

А за пријавување,никој нема сам да се пријави,треба ние да ги посочиме бескичмењаците :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
па доволно е да се фрли поглед на љубов и секс и дом и семејство.... одма се гледа ... башка и ќе се примети како некој не знае да прифати туѓо мислење и одма е нападнат
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Точно е тоа што викаш дека сите пишуваме тоа што сакаме да го чујат другите за нас (а воедно правиме погрешна слика) Има и такви кои се брутално искрени и за себе и за другите, има и тие што се 100% лицемерни (ставаат маска на себе и показуваат лице кон другите) That`s the reality, колку и да е брутална... Е сега насловот е Колку.... Зависи од индивидуата колку е подготвена да прифаќа критики, пофалби, колкусака да си го изгради сопственото его... Тоа е...
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
ehhh epa ke pocnes da si dumas toa so si sakas i odma ke ti naropat losa reputacija pa ke mora da ja isklucuvas... ( kako mene :toe: )
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Јас имам комплекс да го кажувам тоа што го мислам, без разлика во каква гадна ситуација ќе се најдам.
Никогаш не ме интересирало што другите ќе мислат за мене се додека го пишувам и го правам она што сакам.
Крајно, додека сите се сериски броеви и копии еден на друг, не може да се очекува оргиналост и сопствено мислење.
Така што, не е само до зборување на она што другите сакаат да го слушнат/прочитаат, туку има луѓе кои и реално така размислуваат.:devojce 1:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ehhh epa ke pocnes da si dumas toa so si sakas i odma ke ti naropat losa reputacija pa ke mora da ja isklucuvas... ( kako mene :toe: )
репутацијата на страна... никој не трча по репутација...
уствари барем повеќето што ги знам.... после некое време поминато на форум не ти е битна репурацијата... барем јас не се замарам
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ehhh epa ke pocnes da si dumas toa so si sakas i odma ke ti naropat losa reputacija pa ke mora da ja isklucuvas... ( kako mene :toe: )
Со 151 думање си се прекршил/а од пишување, па уште и со негативна те полнеле, терај сега дури немаме репутација думај до утре што ти лежи на душа.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
abe ne deka se zamara nekoj ali toa persona non granta koa ke go vide nekoj odma ke pomisle ovaj sigurno e nekoj bugar ili srbin pa samo tuka gomna jade na forumo...barem ja taka mislam :D
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
па доволно е да се фрли поглед на љубов и секс и дом и семејство.... одма се гледа ... башка и ќе се примети како некој не знае да прифати туѓо мислење и одма е нападнат
Драга Тиквичка, не се нервирај :smir: Неконзистентноста во мислењата и делата на тие луѓе е видлива на километар, особено за пооштро и покритично око. Недостатокот на самокритичност и желбата себеси да се претстават како совршени примероци на сопствениот вид, не е можно да се скрие. Јас не се замарам со нив, си имам игнор листа НААААААААААААА! :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
abe ne deka se zamara nekoj ali toa persona non granta koa ke go vide nekoj odma ke pomisle ovaj sigurno e nekoj bugar ili srbin pa samo tuka gomna jade na forumo...barem ja taka mislam :D
Абе ако ти се пишува пишувај не туку барај влакно во јајце, кај си видела последниве два месци некој персона нон грата ? Нема репутација сега и земи пшувај што ти лежи на душа и не замарај.

А бек он топик го пишувам она што ми доаѓа на памет, не размислувам многу.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Welcome to the internet, where men are men, woman are men and little girls are FBI agents.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
Абе ако ти се пишува пишувај не туку барај влакно во јајце, кај си видела последниве два месци некој персона нон грата ? Нема репутација сега и земи пшувај што ти лежи на душа и не замарај.

А бек он топик го пишувам она што ми доаѓа на памет, не размислувам многу.
epa sea momentalno mi lezi na dusata da ti kazam deka stvarno titlo ili kako tam se vika ti e tocno na mesto :pos::pos::pos:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
добро бе луѓе..Прво: кога функционери на државава кажуваат мрсни вицови за грците во присуство на грчка делегација затоа што тоа е нивно некое мислење и начин на (глупаво) размислување, зашто тогаш ние “обични“ луѓе да не си го кажеме своето мислење? за тоа и постојат форумиве за дискусии и спротиставени мислења. ако не би било така сето ова не би имало никаква цел и корист. Дали некој дрка шмука за оваа партија е или за онаа, дали чепкал по телефон блаблабла е нивна работа. Така сакале така праеле. Сите сме различни и никогаш нема да се согласиме со ништо, затоа и секој си има (или би требало да има) свое јас и си го застапува и брани својот став. а ако некој неможе да прифати критика или демантирање на она што го кажува стварно не знам што прави во Форум. поздрав :salut:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
ja, kd zboru sas zenski, pisuju toj oni sto sakav da ga cuev, a posebno ako su mi mnogo privlacni, ili ako sakam da gi privlecu u krevet.. pff non-stop oni sto sakav.

Kon muski, nema shanse.. boli me k*r oni sto sakav da cuev, iskren sam.. i sve kazuju sto mislu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom