Колку време издржувате во сексот?

Член од
8 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас околу 5 7 мин
Кога сум пијан по 20мин
Вие?;)
 
Член од
19 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
13
Зависи до напаленоста искрено,самоконтрола ептен треба ама тешко се достигнува :D
На почеток лижење 10тина минути па па 7-10 минути пенетрирање.Ако почнам да дупам 10 пати во секунда ќе завршам за 2-3 минути.Затоа темпото го менувам брзо-полека.Кога сум запијан едно 25-30мин.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Така треба, зашто човек да се мачи да се воздржува :D
Напротив, клучот е во воздржувањето и верувам дека буквално секој може колку сака. Само треба вежбање. Ментално.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Мислам дека темава е за машки пол..
...а зошто би било машка тема? колку што гледам во насловот нема назначено пол, а учесник во сексуалниот чин освен мажот со минутажа колку може да „издржи“ спаѓа и жената колку може таа да издржи, а да не „сврши“ или се уште не се знае дека и жената доживува оргазам исто како мажот!
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
...а зошто би било машка тема? колку што гледам во насловот нема назначено пол, а учесник во сексуалниот чин освен мажот со минутажа колку може да „издржи“ спаѓа и жената колку може таа да издржи, а да не „сврши“ или се уште не се знае дека и жената доживува оргазам исто како мажот!
Бог да чува се машкиве остави ги
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Vo svojstvo forum mozam kade sakam i so kogo sakam da pisam i komentiram ne gledam zabrana za istoto.
... а јас демек имам забрана за истото така?
Јас околу 5 7 мин Кога сум пијан по 20мин Вие?;)
...еве да одговорам, не е важно колку „се издржува“ во сексот, важно дали се задоволува женската и се доведе до оргазам, па по неа машкото да „сврши“, било тоа да е за две минути, 15 минути, пола саат или два саата!
... оптимално време за „издржување“ е од околу 15 минути со све чинот на предигра сметајќи од времето на ерекцијата кај мажот и влажноста кај жената, све што е над 15 минути е повеќе мачење за двата пола, машкото ќе мисли на фудбал за да не ејакулира (сврши), а жената само ќе мисли сега „ќе свршам“, „сега ќе свршам“, а никако „да сврши“, оти машкото мисли на фудбалот за да ја натегне цел час за да се докаже како пастув, не мислејќи дека вагината не е оџак, па тој ќе глуми оџачар со тоа сајлата напред назад! :icon_lol:
... слаткоста и јачината на оргазмот и кај жената и кај мажот се најсилни и најизразени во тој интервал од 15 минути све друго временски помалку или повеќе губи од интезитетот на оргазмот! и затоа сите треба да се трудиме да го „штелуваме“ времето на 15 минути ! :свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
10min

Ima nekoj nesto pijano za podolg seks

I koj ima slusnato za apcinata tegra za podolg seks neka kazi nesto za niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom