Колку време издржувате во сексот?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од GlisaBaby, 8 ноември 2018.

 1. GlisaBaby

  GlisaBaby

  Член од:
  8 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас околу 5 7 мин
  Кога сум пијан по 20мин
  Вие?;)
   
 2. Gandradelic

  Gandradelic Banderash

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.225
  Допаѓања:
  731
 3. AwesomeNuts

  AwesomeNuts

  Член од:
  19 октомври 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  12
  Зависи до напаленоста искрено,самоконтрола ептен треба ама тешко се достигнува :D
  На почеток лижење 10тина минути па па 7-10 минути пенетрирање.Ако почнам да дупам 10 пати во секунда ќе завршам за 2-3 минути.Затоа темпото го менувам брзо-полека.Кога сум запијан едно 25-30мин.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sky*

  Sky* Не биди коцкест.

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  4.078
  Допаѓања:
  4.374
  3 ноќи :P
   
  На idividi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  994
  Допаѓања:
  315
  Еден саат
   
 6. AwesomeNuts

  AwesomeNuts

  Член од:
  19 октомври 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  12
  Мислам дека темава е за машки пол..
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.261
  Допаѓања:
  30.996
  да де
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bafra

  Bafra Гостин

  Така треба, зашто човек да се мачи да се воздржува :D

  Од 50та секунда :

   
  На Saasko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.261
  Допаѓања:
  30.996
  Напротив, клучот е во воздржувањето и верувам дека буквално секој може колку сака. Само треба вежбање. Ментално.
   
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.706
  Допаѓања:
  4.084
  ...а зошто би било машка тема? колку што гледам во насловот нема назначено пол, а учесник во сексуалниот чин освен мажот со минутажа колку може да „издржи“ спаѓа и жената колку може таа да издржи, а да не „сврши“ или се уште не се знае дека и жената доживува оргазам исто како мажот!
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  994
  Допаѓања:
  315
  Бог да чува се машкиве остави ги
   
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.706
  Допаѓања:
  4.084
  ... а јас демек имам забрана за истото така?
  ...еве да одговорам, не е важно колку „се издржува“ во сексот, важно дали се задоволува женската и се доведе до оргазам, па по неа машкото да „сврши“, било тоа да е за две минути, 15 минути, пола саат или два саата!
  ... оптимално време за „издржување“ е од околу 15 минути со све чинот на предигра сметајќи од времето на ерекцијата кај мажот и влажноста кај жената, све што е над 15 минути е повеќе мачење за двата пола, машкото ќе мисли на фудбал за да не ејакулира (сврши), а жената само ќе мисли сега „ќе свршам“, „сега ќе свршам“, а никако „да сврши“, оти машкото мисли на фудбалот за да ја натегне цел час за да се докаже како пастув, не мислејќи дека вагината не е оџак, па тој ќе глуми оџачар со тоа сајлата напред назад! :icon_lol:
  ... слаткоста и јачината на оргазмот и кај жената и кај мажот се најсилни и најизразени во тој интервал од 15 минути све друго временски помалку или повеќе губи од интезитетот на оргазмот! и затоа сите треба да се трудиме да го „штелуваме“ времето на 15 минути ! :свиркам:
   
  Последно уредено: 11 ноември 2018
  На child44, Gjoroski, bale_devil и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. Jack123

  Jack123

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  21
  10min

  Ima nekoj nesto pijano za podolg seks

  I koj ima slusnato za apcinata tegra za podolg seks neka kazi nesto za niv
   
 14. gumush

  gumush

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
 15. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  176
  Od 1 do 100 min
   

Сподели преку: