Колку ви значи насмевката?

Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ми значи ама ако е од срце, а ако не е подобро и да не ја видам.Сепак тешко можеш да разликуваш каква е насмевката.Како можам да знам дали некој ми се насмевнува од срце - ете од што му е мило што ме гледа или како да знам дали некој ми се насмевнува само за да ми направи лице, а всушност ми се потсмева?
Најмногу ја сакам детската насмевка - единствено за неа знам дека е од срце:pipi:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
ништо повеќе од тоа не ми значи ама ништо ич гледам да си сум топтан :smir:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Mnogu mi znaci nasmevkata poubvavo se custvuvam koga e vo blizina nekoj sto zraci so pozitivna energija i sto deli mnogu iskreni nasmevki,ne sakam da imam vo blizina nekoj sto ima negativna energija zs mnogu brzo mi se nametnuva negativna energija;)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Насмевката е крива линија која исправа многу работи.
Токму така.. Важно ми е да сум во присуство на такви луѓе затоа што енергијата се шири во секој случај и секако дека не сакам таа да е негативна..Искрената насмевка знае понекогаш навистина да ми го разубави денот, што зависи најмногу од тоа од кого е упатена.. Можеби нема да може 100% да ја уништи депресијата но може многу да допринесе за што побргу да се случи тоа, затоа што навистина насмевката е првата најдобра работа што можеме да ја направиме со усните :) :smir:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Многу.
Премногу.
Нонстоп сум насмеана и коа сум лута, изнервирана, се смеам.
Такво ми е друштвото, весело комуникативно и мило ми е поради тоа. :pipi:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Мноогу, навистина многу. Кога некој ми се насмевнува, автоматски ме прави да се чувствувам посреќно и сакано, а самата практикувам и во многу лошо расположение да сум насмеана за да не влијаам на другите.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Порано немаше ни да приметам но денеска како што се кај нас станува депресивно сите си гледаат во земја па и кога ти се обраќаат намуртени со секакви тонови да начекам насмеани луѓе одма и јас по автоматика се орасположувам. Особено и кога ќе го земам фактот дека студирам во приближно таква средина како што е Електро. :)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ми значи насмевката, затоа што и јас самата сум секогаш насмеана:pipi: И во моменти кога ми е тешко се смеам само за да не им задавам грижи на тие што ми се блиски. Имам и среќа што целото мое друштво е такво забегано, сите си се смеат(освен кога е нешто сериозбилно) и такааа...
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Μногу ми значи насмевката, затоа и пречесто мијам заби.
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Насмевката на тие кај кои сакам да ја има - премногу!
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Нормално дека мие важна насмеваката посебно кога мојата надрага личност која ја сакам мн да се смее.

Пр.
Да имас лошо друштво ке кажеш несто смесно тие ке ти викаат "Охх бее"
"ЛоЛ глуп си ..." итн.

Највазна е насмевката во животот.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Цел живот се смеем,цел живот сум насмеан и најбоље ми е.Многу значи насмевката.И ќе кажем едно Насмеј се зошто утре ќе те нема! :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom